Češi vyhráli nad Velkou Británií, zapojila se posila z NHL

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Na každý nový článek vám budeme posílat upozornění do emailu.

Čeští hokejisté si na šampionátu připisují páté vítězství.

Český národní tým si v sobotu připsal páté vítězství na šampionátu. V zápase proti Velké Británii zvítězil 4:1.

Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.

Český národní tým se v sobotním předposledním utkání skupiny A utkal s Velkou Británií. Nastoupil s novou posilou, a to útočníkem Martinem Nečasem, který hraje v týmu Carolina Hurricanes v NHL. Mimo sestavu zůstal David Kämpf.

První třetině čeští hokejisté dominovali. Během ní vstřelil branku Lukáš Sedlák a Jakub Krejčík, a tak první třetina skončila výsledkem Česko - Velká Británie 2:0.

V úvodu druhé třetiny skóroval Lukáš Sedlák. Velká Británie využila vyloučení za nedovolené bránění Jakuba Krejčíka a v přesilové hře vstřelila do české brány gól. Podobně tomu bylo v přesilové hře českých hokejistů, během které skóroval Ondřej Kaše. Druhá třetina skončila Česko - Velká Británie 4:1.

Třetí třetinu zahájili Češi v oslabení, Radko Gudas v poslední minutě druhé třetiny držel jednoho z protihráčů. Do konce zápasu pak už gól nepadl. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Lukáš Sedlák.

Průběh zápasu podrobně sledoval a rozebral náš sesterský server Sport.cz.

Český národní tým odehraje poslední zápas v základní skupině před play-off v úterý, kdy se utká s Kanadou. Očekává se, že další možnou posilou budou útočníci Bostonu, David Pastrňák a Pavel Zacha. O jejich účasti rozhodne zdravotní prohlídka a uvolnění od jejich klubu.

MS v hokeji 2024

Mistrovství světa v hokeji se konalo od 10. do 26. května 2024 v Praze a Ostravě, Češi na něm vyhráli zlato. Do České republiky se hokejový šampionát vrátil po devíti letech. Aktuální zpravodajství naleznete ve speciálu k MS v hokeji na Seznam Zprávách.