Kaše vstřelil třetí gól ve čtyřech zápasech, porážku Anaheimu neodvrátil

Útočník Anaheimu Ondřej Kaše skóroval potřetí z posledních čtyř utkání. Jeho trefa ze závěru druhé třetiny ale pouze zmírnila porážku Ducks v Nashvillu.

Nashville Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Kaše

Ondřej Kaše | Foto: Kirby Lee-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Hrdinou zápasu se stal Austin Watson, který si připsal první hattrick v soutěži.

Vrána, Faksa a Kämpf dokázali skórovat, Laine z Winnipegu nastřílel St. Louis pět branek

Kaše, který vynechal úvodních osmnáct utkání sezony kvůli otřesu mozku, snížil osm sekund před koncem druhé třetiny na 2:3.

Český útočník uspěl v souboji s Pekkou Rinnem, který ovládá brankářské statistiky v úspěšnosti zásahů i průměru inkasovaných branek, a překonal ho střelou nad vyrážečku. V obraně Anaheimu se objevil poprvé od 21. října Andrej Šustr, kterého klub povolal z farmy.

David Rittich, který odchytal předchozí čtyři zápasy Calgary, zůstal tentokrát na střídačce. Jeho konkurent Mike Smith podal spolehlivý výkon, kryl 28 střel a dovedl kanadský klub k výhře 6:1 na ledě Arizony.

Po dvou gólech vstřelili Noah Hanifin a Mark Jankowski. Flames dali polovinu branek v oslabení a postupně svůj náskok zvyšovali až na 6:0. Domácí připravili Smithe o čisté konto až v 54. minutě.

Výsledky NHL:

Arizona - Calgary 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Branky: 54. Keller - 17. a 29. Hanifin, 32. a 45. Jankowski, 8. Monahan, 44. Brodie. Střely na branku: 29:27. Diváci: 12.821. Hvězdy zápasu: 1. Hanifin, 2. Jankowski (oba Calgary), 3. Keller (Arizona).

Tampa Bay - New Jersey 5:2 (4:1, 1:0, 0:1)
Branky: 8. a 29. B. Point, 4. Killorn, 10. T. Johnson, 12. Paquette - 10. Noesen, 46. Bratt. Střely na branku: 35:35. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. B. Point, 2. Kučerov, 3. McDonagh (všichni Tampa Bay).

Nashville - Anaheim 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 12., 39. a 59. Watson, 26. Bonino, 43. C. Smith - 23. Henrique, 40. O. Kaše. Střely na branku: 33:19. Diváci: 17.167. Hvězdy zápasu: 1. Watson, 2. Bonino, 3. Sissons (všichni Nashville).

Los Angeles - Edmonton 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 8., 25. a 60. D. Brown, 45. Kopitar, 60. Luff - 14. a 23. Chiasson. Střely na branku: 32:34. Diváci: 17.581. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. D. Brown (oba Los Angeles), 3. Chiasson (Edmonton).