Kaše s Hertlem vstřelili v NHL vítězné góly, Šimek má první bod

Útočník Ondřej Kaše vstřelil v NHL vítězný gól Anaheimu, který porazil Chicago 4:2. Rozdílovou branku si připsal ve středu také Tomáš Hertl u výhry San Jose 5:1 nad Carolinou. Jeho spoluhráč Radim Šimek, který v minulém zápase v soutěži debutoval, zaznamenal v NHL premiérový bod za asistenci.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Kaše

Ondřej Kaše | Foto: Kirby Lee-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Kaše zařídil Anaheimu, který ve druhé třetině přišel o vedení 2:0, pátou výhru v řadě. Český útočník rozhodl zápas ve 45. minutě přesnou střelou z pravého kruhu k bližší tyči. Vítězství zpečetili Ducks při power play. Do sestavy Chicaga, které naopak prohrálo popáté za sebou, se nevešel obránce Jan Rutta.

Hertl zvýšil v polovině úvodní třetiny v přesilové hře na 2:0. Odchovanec pražské Slavie měl snadnou práci, když ho perfektní přihrávkou našel na hranici brankoviště Kevin Labanc a český útočník usměrnil puk do zcela odkryté branky. Šimek se zapsal do statistik ve 29. minutě u gólu na 3:0. Střelu českého obránce od modré čáry tečoval Timo Meier, který se před utkáním vrátil po zranění do sestavy, a proto zůstal Lukáš Radil mezi náhradníky.

Do hry nezasáhl v San Jose ani Petr Mrázek, který v předchozím utkání inkasoval jen jednou z 34 střel. V brance Caroliny nastoupil Curtis McElhinney, jenž v úvodních 35 minutách hry lovil puk ze sítě čtyřikrát a celkově pustil pět z 23 střel.

NHL:
St. Louis - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 7. Barbašev, 14. B. Schenn - 25. Nugent-Hopkins, 60. Klefbom, rozhodující sam. nájezd McDavid. Střely na branku: 30:36. Diváci: 16.551. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Klefbom (oba Edmonton), 3. Allen (St. Louis).

San Jose - Carolina 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 4. Goodrow, 11. Hertl, 29. Meier (Šimek), 36. Pavelski, 56. Sörensen - 39. Wallmark. Střely na branku: 23:40. Diváci: 17.119. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Meier, 3. J. Thornton (všichni San Jose).

Anaheim - Chicago 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Branky: 6. Montour, 7. Sprong, 45. Kaše, 59. Silfverberg - 28. E. Gustafsson, 40. DeBrincat. Střely na branku: 32:27. Diváci: 15.696. Hvězdy zápasu: 1. Sprong, 2. Kaše (oba Anaheim), 3. E. Gustafsson (Chicago).