Davidová dojela ve vytrvalostním závodě jedenáctá. V pořadí Světového poháru je druhá

Biatlonistka Markéta Davidová skončila ve vytrvalostním závodu Světového poháru ve švédském Östersundu po třech chybách na jedenácté příčce. Z vítězství se podruhé v kariéře radovala Justine Braisazová z Francie.

Östersund (Aktualizováno: 19:06 5. 12. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová

Markéta Davidová | Foto: Johan Axelsson | Zdroj: Reuters

Stejně jako Davidová udělala tři chyby i Eva Kristejn Puskarčíková a skončila třiadvacátá. Žádná další Češka nebodovala - Lucie Charvátová obsadila 47. místo, Jessica Jislová byla až 81. a Veronika Vítková závod nedokončila.

Francouzští biatlonisté brali ve vytrvalostním závodě všechny medaile, Moravec skončil sedmnáctý

Dvaadvacetiletá Davidová, třetí z nedělního sprintu ve Švédsku, zvládla na patnáctikilometrové trati čistě jen první položku vleže. V první stojce minula poslední ranou a po jedné chybě přidala také na dalších dvou položkách.

„Já myslím, že úplně špatné to není, ale na trati jsem fakt trpěla. Na víc nebylo. Myslím, že ta střelba za tři není ve výsledku tolik, ale rychleji to prostě nešlo,“ řekla Radiožurnálu Davidová.

Vítková odstoupila

Vítková, která měla v přípravě dýchací problémy, startovala první a po třetí střelecké položce, kdy měla na kontě čtyři trestné minuty, ze závodu odstoupila.

Francouzka Braisazová zvítězila o 11,1 vteřiny před jedinou přesnou střelkyní závodu Ukrajinkou Julijí Džymovou. Třetí byla Francouzka Julia Simonová. Ve vytrvalostním závodu mužů obsadili Francouzi první čtyři místa.

Po pátečním dni volna se o víkendu ve švédském středisku jedou štafety. Muži v sobotou startují v 17:30 a ženy vyrazí na trať o den později v 15:30.

Ženy - vytrvalostní závod (15 km): 1. Braisazová (Fr.) 42:35,1 min. (2 tr. minuty), 2. Džymová (Ukr.) -11,1 (0), 3. Simonová (Fr.) -17,7 (2), 4. Tandrevoldová (Nor.) -25,2 (1), 5. Kuklinová (Rus.) -38,8 (2), 6. Häckiová (Švýc.) -1:05,7 (3), 7. Wiererová (It.) -1:08,4 (3), 8. Hojniszová-Staregaová (Pol.) -1:11,7 (2), 9. Vittozziová (It.) -1:28,4 (2), 10. Öbergová (Švéd.) -1:48,7 (3), 11. Davidová -1:57,3 (3), ...23. Kristejn Puskarčíková -3:03,0 (3), 47. Charvátová -4:51,4 (5), 82. Jislová -8:12,0 (6), Vítková (všechny ČR) nedokončila.

Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Wiererová 96, 2. Davidová 78, 3. Olsbuová Röiselandová (Nor.) 76, 4. Simonová 72, 5. Preussová (Něm.) 72, 6. Häckiová 72, ...18. Kristejn Puskarčíková 40, 44. Charvátová 11.