Tomáš Hertl (uprostřed) ze San Jose se raduje se spoluhráči z gólu v zápase s...

Tomáš Hertl (uprostřed) ze San Jose se raduje se spoluhráči z gólu v zápase s Floridou. | foto: AP

Hertl se gólem podílel na bodu pro San Jose, Kämpf přihrál na dva góly

• 15
Útočník Tomáš Hertl pomohl hokejistům San Jose svým 22. gólem v sezoně k zisku bodu za prohru 4:5 v prodloužení na ledě Floridy. Toronto vyhrálo i díky dvěma asistencím Davida Kämpfa 7:4 v Detroitu. Výhru kanadského týmu vychytal Petr Mrázek, který kryl 31 střel. Karel Vejmelka se blýskl 32 zákroky, ale ani tak neodvrátil porážku Arizony s Buffalem (1:3).

Hertl otevřel v sedmé minutě skóre. Český útočník zachytil u levého mantinelu rozehrávku, vyměnil si puk s Rudolfsem Balcersem a vybruslil si před Sergeje Bobrovského, jehož překonal střelou mezi betony. San Jose pak vedlo 2:0, 3:1 a 4:2 i zásluhou dvou branek Jonathana Dahlena. Panthers ale slepenými góly ve 47. a 49. minutě vyrovnali a prodloužení rozhodl Samuel Bennett.

„Prohráli doma jen třikrát (z 26 zápasů), navíc my jsme nastoupili s několika hráči AHL, kteří ale dobře zapadli a týmu pomohli. Bojovali jsme a je to dobrý bod,“ uvedl kapitán San Jose Logan Couture.

Detroit vedl ještě v 50. minutě 4:2, přičemž dvakrát překonal Mrázka útočník Dylan Larkin. „Snažil jsem se zůstat po druhé třetině pozitivní. Potřeboval jsem tým podržet zákroky,“ uvedl Mrázek, který v Detroitu působil v letech 2012 až 2018.

Gólovou smršť Toronta odstartoval Michael Bunting, který dvěma góly vyrovnal a zkompletoval druhý hattrick v kariéře. U první trefy z 33. minuty mu asistoval Kämpf. Nerozhodný stav zlomil Rasmus Sandin v čase 57:09 a zbývající góly vstřelili při hře domácích bez gólmana Mitchell Marner a John Tavares, jemuž přihrál Kämpf.

Vejmelka inkasoval v předchozích dvou startech shodně šest gólů a proti Buffalu pustil všechny branky v úvodních 28 minutách. Nejprve jej překonal v přesilové hře švihem z pravého kruhu Kyle Okposo a poté skórovali z rychlých protiútoků Peyton Krebs a Alex Tuch. Čestný úspěch Arizony vstřelil v 52. minutě Shayne Gostisbehere.

David Kämpf (vlevo) z Toronta bráněný Filipem Hronkem z Detroitu.

Zhluboka si oddechli ve Philadelphii, která zdolala Los Angeles 4:3 v prodloužení a vyhrála poprvé v novém kalendářním roce. Nejdelší série proher v klubové historii se tím zastavila na čísle třináct. Flyers byli blízko k vítězství už v základní hrací době, když Cam Atkinson zvýšil druhou trefou v zápase v 50. minutě na 3:1. Viktor Arvidsson ale druhým gólem v utkání snížil a Anže Kopitar vyrovnal v čase 59:22. Prodloužení rozhodl Scott Laughton.

Evander Kane skóroval ve své premiéře za Edmonton a úvodním gólem zápasu nasměroval tým k hladké výhře 7:2 v Montrealu. Třicetiletý útočník, jemuž San Jose vypovědělo smlouvu kvůli porušování opatření proti šíření koronaviru, nastupoval v elitní řadě vedle Connora McDavida.

„Je příjemné, že jsem se v novém týmu hned prosadil. Chtěl jsem se vytáhnout, ukázat, co umím, a je skvělé, že jsem nemusel jako někteří jiní čekat na první gól dlouho. Měl jsem radost, že jsem brankou nakopl spoluhráče a že jsme dalšími trefami převzali nad zápasem kontrolu,“ uvedl Kane. Gól vstřelily všechny čtyři řady Edmontonu, přičemž Leon Draisaitl a Zach Hyman skórovali dvakrát.

Martin Nečas nebodoval potřetí v řadě, ale i bez jeho příspěvku Carolina zdolala New Jersey 2:1. Na straně poražených vyšel počtvrté za sebou naprázdno Pavel Zacha. Tampa Bay s Ondřejem Palátem a Janem Ruttou v sestavě podlehla doma Vegas 2:3 po nájezdech. Až v sedmé sérii rozhodl Mark Stone. Čeští hráči se v zápase neprosadili.

Daniel Vladař kryl záda Jacobu Markströmovi, který zneškodnil patnáct střel Vancouveru a dovedl Calgary k výhře 1:0 v prodloužení. Jediný gól zápasu vstřelil Johnny Gaudreau.

Ottawa Senators - Anaheim Ducks 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky: 07:56 Ennis (L. Thomson, Chabot) - 06:19 Rakell (Manson, Steel), 43:42 T. Terry (Getzlaf). Rozhodčí: St. Pierre, Furlatt – Barton, Baker. Diváci: bez diváků.

Ottawa Senators A. Forsberg (M. Murray) – L. Thomson, Chabot (A), Zub, Holden, J. Brown, Mete – Ennis, Stützle, B. Tkachuk (C) – Gaudette, Tierney, Formenton – Sanford, Kastelic, J. Sokolov – Watson, C. Bishop, N. Paul (A).

Anaheim Ducks J. Gibson (Stolarz) – Manson (A), Fowler, Drysdale, H. Lindholm, Shattenkirk, Benoit – T. Terry, Getzlaf (C), Rakell – Silfverberg (A), Zegras, Henrique – D. Grant, Lundeström, Comtois – B. Robinson, S. Carrick, Steel.

Philadelphia Flyers - Los Angeles Kings 4:3P (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Branky: 09:33 Mayhew (Ristolainen, Frost), 29:24 Atkinson (Giroux), 49:06 Atkinson, 62:22 Laughton (Atkinson, Provorov) - 35:15 Arvidsson (Durzi, Danault), 49:51 Arvidsson (Kaliyev, Durzi), 59:23 Kopitar (T. Moore, Doughty). Rozhodčí: Lee, Rooney – Cherrey, Hunt. Diváci: 13 763.

Philadelphia Flyers Hart (M. Jones) – Braun, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, York, Yandle – Atkinson, Giroux (C), Lindblom – Konecny, Laughton (A), J. van Riemsdyk – Mayhew, Frost, Willman – MacEwen, Bunnaman, Brassard.

Los Angeles Kings Quick (C. Petersen) – M. Anderson, Doughty (A), O. Määttä, M. Roy, Björnfot, Durzi – Iafallo, Kopitar (C), A. Kempe – T. Moore, Danault, Arvidsson – Athanasiou, Byfield, D. Brown (A) – B. Lemieux, B. Lizotte, Kaliyev.

St. Louis Blues - Winnipeg Jets 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 06:08 Tarasenko (B. Schenn, Faulk) - 14:23 P. Stastny, 27:57 Connor (Dubois), 32:35 N. Schmidt (Scheifele, Connor), 57:25 P. Stastny (Pionk). Rozhodčí: Chmielewski, Kozari – McNamara, Marquis. Diváci: 18 096.

St. Louis Blues Husso (Binnington) – Parayko, Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, M. Scandella – Bučněvič, R. O'Reilly (C), I. Barbašev – Tarasenko (A), R. Thomas, Kyrou – Perron, B. Schenn (A), Saad – Sundqvist, Bozak, K. Kostin.

Winnipeg Jets Comrie (Hellebuyck) – N. Schmidt, Dillon, Pionk, Heinola, Kovacevic, Chisholm – Perfetti, Dubois, Connor – Wheeler (C), Scheifele (A), Copp – Poganski, Lowry (A), P. Stastny – Vesalainen, Toninato, Harkins.

Arizona Coyotes - Buffalo Sabres 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Branky: 51:30 Gostisbehere (Keller, Kessel) - 07:02 Okposo (Bryson, Eakin), 15:07 Krebs (Mittelstadt, Tuch), 27:14 Tuch (Krebs, Tage Thompson). Rozhodčí: Hanson, Skilliter – Rody, Murray. Diváci: 12 853.

Arizona Coyotes K. Vejmelka (Wedgewood) – Gostisbehere, Capobianco, Strälman, J. Moser, Ljubuškin, Chychrun (A) – N. Schmaltz, T. Boyd, Keller (A) – Kessel, Dzingel, Ladd (A) – Ch. Fischer, Riley Nash, Roussel – L. Eriksson, Galchenyuk, Crouse.

Buffalo Sabres C. Anderson (Tokarski) – Jokiharju, Bryson, M. Samuelsson, Pysyk (A), Hägg, Fitzgerald, Butcher – Tuch, Tage Thompson, J. Skinner – Bjork, Mittelstadt, Krebs – V. Olofsson, Cozens, Okposo (A) – Eakin, Hayden.

Montreal Canadiens - Edmonton Oilers 2:7 (0:3, 2:3, 0:1)

Branky: 24:00 Josh Anderson (Chiarot, Evans), 35:09 Toffoli (M. Hoffman, Suzuki) - 11:21 E. Kane (Bouchard, Yamamoto), 12:48 Hyman (K. Russell, Lagesson), 13:09 Draisaitl (Foegele), 26:18 Nugent-Hopkins (Hyman, Kassian), 34:30 Hyman (Nurse, Nugent-Hopkins), 35:33 Draisaitl (Foegele, Keith), 59:27 D. Ryan (Devin Shore, Keith). Rozhodčí: MacDougall, Meier – Cormier, Brisebois.

Montreal Canadiens Montembeault (41. Primeau) – D. Savard, Chiarot (A), Petry (A), Kulak, Ch. Wideman, A. Romanov – Toffoli, Suzuki (A), Lehkonen – Josh Anderson, Evans, R. Pitlick – M. Hoffman, Poehling, Dauphin – Pezzetta, Vejdemo, C. Paquette.

Edmonton Oilers S. Skinner (Koskinen) – Bouchard, Nurse (A), Ceci, Keith, K. Russell, Lagesson – Yamamoto, McDavid (C), E. Kane – Puljujärvi, Draisaitl (A), Foegele – Kassian, Nugent-Hopkins, Hyman – D. Ryan, R. McLeod, Devin Shore.

Carolina Hurricanes - New Jersey Devils 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky: 07:58 Martinook (Jarvis, Skjei), 14:22 A. Svečnikov (Cole) - 17:26 J. Boqvist (Kuokkanen, Vesey). Rozhodčí: Hebert, McCauley.

Carolina Hurricanes Raanta (F. Andersen) – Slavin, A. DeAngelo, Skjei, Pesce, Cole, Bear – T. Teräväinen, Aho, Jarvis – A. Svečnikov, Trocheck, M. Nečas – Niederreiter, J. Staal, Fast – Lorentz, Kotkaniemi, Stepan – Martinook.

New Jersey Devils J. Gillies (A. Schmid) – Severson, Siegenthaler, P. K. Subban, Graves, Ty Smith, Colton White – Bratt, J. Hughes, Šarangovič – Bastian, N. Hischier, Zacha – Tatar, Mercer, A. Johnsson – Vesey, J. Boqvist, Kuokkanen.

Tampa Bay Lightning - Vegas Golden Knights 2:3N (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)pen. 3:4

Branky: 53:12 Colton (Perry, Maroon), 57:12 Perry - 05:25 B. Howden (W. Carrier), 34:56 W. Carrier (B. Howden), Mark Stone. Rozhodčí: South, O'Rourke – Suchánek, Fournier. Diváci: 19 092.

Tampa Bay Lightning Vasilevskij (B. Elliott) – Hedman (A), Rutta, Sergačjov, McDonagh (A), Claesson, C. Foote – Palát, B. Point, Cirelli – Killorn, Stamkos (C), M. Joseph – Maroon, Bellemare, Perry – Katchouk, Colton, Raddysh.

Vegas Golden Knights Lehner (Brossoit) – Hague, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, B. Hutton, Whitecloud – Pacioretty, Patrick, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Janmark, N. Roy, Dadonov – W. Carrier, B. Howden, Kolesar.

Florida Panthers - San Jose Sharks 5:4P (1:2, 0:1, 3:1 - 1:0)

Branky: 19:07 Forsling (S. Reinhart), 41:26 Barkov (Huberdeau, Verhaeghe), 47:30 Marchment (S. Reinhart), 49:38 Huberdeau (Verhaeghe, Weegar), 61:08 S. Bennett (Huberdeau) - 06:10 Hertl (Balcers), 17:07 Dahlén (Gregor), 21:31 Nieto (Bonino, M.-É. Vlasic), 44:50 Dahlén (Nieto).

Florida Panthers Bobrovskij (J. Johansson) – Ekblad, Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Lucas Carlsson – Tippett, Barkov, Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau – S. Reinhart, A. Lundell, Marchment – Lomberg, Luostarinen, J. Thornton.

San Jose Sharks J. Reimer (Sawchenko) – B. Burns, M. Ferraro, Meloche, Jaycob Megna, R. Šimek, M.-É. Vlasic – T. Meier, Couture, Dahlén – Balcers, Hertl, Barabanov – Bonino, Nieto, Cogliano – Gregor, Weatherby, Gadjovich.

Detroit Red Wings - Toronto Maple Leafs 4:7 (1:1, 3:1, 0:5)

Branky: 01:15 Dylan Larkin (Naměstnikov), 21:16 Naměstnikov (Dylan Larkin, Seider), 22:11 Bertuzzi (Fabbri, Seider), 35:54 Dylan Larkin (Fabbri, L. Raymond) - 16:28 Engvall (Rielly, Spezza), 32:07 Bunting (Holl, Kämpf), 49:28 Bunting (Matthews, Holl), 51:58 Bunting (Marner, Matthews), 57:09 R. Sandin (Tavares, Kerfoot), 58:46 Marner (Kerfoot, Rielly), 59:49 Tavares (Kämpf). Rozhodčí: Dunning, Sutherland – Berg, MacPherson. Diváci: 19 515.

Detroit Red Wings Nedeljkovic (Pickard) – Seider, Oesterle, G. Lindström, Leddy, Hronek, M. Staal (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Naměstnikov – Bertuzzi, P. Suter, Fabbri – Zadina, M. Rasmussen, Erne – Gagner, Veleno, Givani Smith.

Toronto Maple Leafs P. Mrázek (J. Campbell) – Brodie, Rielly (A), Holl, R. Sandin, Liljegren, Dermott – O. Kaše, Matthews, Bunting – Marner (A), Tavares (C), I. Michejev – W. Nylander, Kämpf, Kerfoot – Simmonds, Spezza, Engvall.

Calgary Flames - Vancouver Canucks 1:0P (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 60:29 J. Gaudreau (E. Lindholm). Rozhodčí: Markovic, Dwyer – Knorr, Mills. Diváci: 9 639.

Calgary Flames Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – D. Dubé, Monahan (A), Lucic – B. Ritchie, Adam Ružička, T. Lewis.

Vancouver Canucks Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, B. Hunt, Juulsen – Boeser, Elias Pettersson, J. T. Miller (A) – Garland, Horvat (C), Höglander – Highmore, Lammikko, Motte – Chiasson, Dickinson, Podkolzin.

Mistrovství světa v hokeji 2024

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.