Branky, body, vteřiny

Florbalistky na EFT prohrály i své druhé utkání

České florbalistky podlehly ve druhém vystoupení na Euro Floorball Tour ve švédské Uppsale 3:7 Finsku a zůstávají bez bodu. V neděli čeká svěřenkyně trenéra Lukáše Procházky závěrečný duel se Švýcarskem.

Podobně jako v pátek při porážce 6:9 s úřadujícími mistryněmi světa Švédkami měly Češky i proti stříbrnému týmu z loňského MS právě v Uppsale dobrý vstup do utkání.

Ve 3. minutě otevřela skóre Vendula Maroszová a skórovala i ve svém druhém utkání v reprezentaci. V polovině úvodní části zvýšila Eliška Trojánková. Na začátku druhé části ale smazaly ztrátu během 41 sekund Lura Manninenová a Ella Sundströmová a ve 34. minutě otočila stav Oona Kauppiová.

V čase 45:42 vyrovnala Karolína Mezerová, která se jako Maroszová prosadila i ve druhém startu za národní tým. Za 14 sekund ale odpověděla Oona Kauppiová a výhru Finska potvrdily ještě Milla Nordlundová, která skórovala dvakrát, a Johanna Homiová.