Davidová si na Světovém poháru dosprintovala pro druhé místo, v celkovém pořadí je sedmá

Český biatlon zaznamenal první úspěch letošní sezony. Markéta Davidová ve sprintu na Světovém poháru v rakouském Hochfilzenu dojela na druhém místě. První byla německá závodnice Denise Hermmannová-Wicková. Třetí skončila Julia Simonová z Francie, která zaostala po jednom trestném kole za Davidovou o dvě vteřiny.

Hochfilzen (Rakousko) (Aktualizováno: 16:10 8. 12. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová

Markéta Davidová | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Závodnice z Janova nad Nisou získala desáté individuální stupně vítězů v kariéře a první od loňského triumfu ve vytrvalostním závodě v Östersundu. Z deseti ran minula jen první při střelbě vestoje a díky rychlému běhu udržela za sebou v posledním kole Simonovou.

S výsledkem byla sice pětadvacetiletá závodnice spokojená, na trati se ale podle svých slov trápila.

„Všude možně mi to klouzalo a sjezdy jsem jela úplně šíleně. Nepřišlo mi, že bych s takovou tratí měla někdy dřív takový problém, uvidíme, co řeknou lidé, kteří mě viděli. Ale musím říct, že za to, jak jsem jezdila zatáčky, se fakt stydím,“ smála se Davidová v rozhovoru pro Radiožurnál Sport.

Davidová se v této disciplíně prosadila na stupně vítězů popáté v kariéře. Lépe dojela ve sprintu jen před třemi lety v Anterselvě, kde zvítězila.

Davidové se tak povedlo zajistit výhodnou výchozí pozici do páteční stíhačky. V celkovém hodnocení Světového poháru se posunula na 7. místo.

Další českým závodnicím se nedařilo. Jessica Jislová skončila po dvou chybách pětapadesátá, Lucie Charvátová byla kvůli třem trestným kolům o další čtyři příčky níže. Do stíhacího závodu se nekvalifikovala 62. Tereza Voborníková, chybět bude i sedmasedmdesátá Eliška Václavíková.

Závod SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Ženy - sprint (7,5 km):
1. Herrmannová-Wicková (Něm.) 20:07,1 (0 tr. okruhů), 2. Davidová (ČR) -18,1 (1), 3. Simonová (Fr.) -20,1 (1), 4. E. Öbergová (Švéd.) -32,4 (2), 5. Lampičová (Slovin.) -35,8 (3), 6. H. Öbergová (Švéd.) -37,2 (2), ...55. Jislová -1:58,8 (2), 59. Charvátová -2:06,9 (3), 63. Voborníková -2:16,5 (1), 77. Václavíková (všechny ČR) -2:52,0 (2).