Norové obsadili celé pódium, Boe ale stíhačku nevyhrál. Krčmář bral slušnou porci bodů za 11. místo

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Norové obsadili kompletní stupně vítězů při stíhačce Světového poháru biatlonistů ve francouzském Annecy. Lídr seriálu a vítěz sprintu J. Boe ale nepřidal šesté vítězství v řadě, musel se po dvou chybách na střelnici smířit až s třetím místem. Na pódium tak doprovodil krajany Lägreida a Christiansena. Ze šestého místa na start dojel jedenáctý nejlepší z českého tria Michal Krčmář, jenž bude jediným reprezentantem na startu nedělního závodu s hromadným startem.

Norský biatlonista Johannes Thingnes Boe na Světovém poháru.

Boe svůj téměř dvacetivteřinový náskok ze čtvrtečního závodu na 10 km prohospodařil kvůli chybě hned při první střelecké zastávce. Dostal se před něj krajan Lägreid, za ně se brzy vytáhl z desáté pozice na startu další Nor Christiansen. Krčmář sice zvládl první ležku čistě, při druhé ale musel na trestné kolo.

Také obě položky vstoje dal český reprezentant s jednou chybou a tím vypadl z první desítky. „Bylo to na silně namrzlém sněhu docela specifické. Spíš bychom potřebovali na trati brusle než lyže, každý to tak nějak odklouzal. Hlavně sjezdy byly nebezpečné, tam nešlo pořádně odšlápnout, všichni se s tím museli nějak poprat. Bohužel mně tam vyskákaly tři jedničky za sebou, to byla příčina propadu o pět míst. Na zítřejší masák se je pokusím vyzmizíkovat" líčil Krčmář pro Českou televizi.

Z vedoucího norského tria zůstal jen Christiansen i po třetí položce střelecky stoprocentní. Na závěr si ale přidal 300 metrů na trestném kole. Když Lägreid poslal posledních pět ran do terče, tak právě on mohl opouštět koberec s vítězným gestem. Zatnul pěst a vítězně zapumpoval směrem do publika, což při dojezdu do cíle s ještě větší vervou zopakoval.

Boe na něj ztrácel nedostižných 25 sekund, Christiansen dokonce opouštěl střelnici až třetí, ale nakonec lídra Světového poháru ještě na posledním kilometru předstihl. Tomáš Mikyska udělal na střelnici tři chyby, ale ještě zachránil bodované 36. místo. Jakub Štvrtecký kroužil po trestném kole celkem čtyřikrát a mezi elitní čtyřicítku se nedostal.

Světový pohár biatlonistů – stíhací závod mužů na 12,5 km v Annecy-Le Grand Bornand
1. Lägreid (Norsko) 29:44,1 (1)