Dražice Cup

Nečas překonal Vejmelku a oslavoval výhru Caroliny, pod demolici se podepsal třemi body

Gólem a dvěma asistencemi se podílel Martin Nečas na vítězství Caroliny 6:1 v Arizoně a stal se třetí hvězdou zápasu. Na straně domácích inkasoval Karel Vejmelka šestkrát z 42 střel. David Rittich nastoupil v Edmontonu do brankoviště Winnipegu od třetí třetiny za stavu 0:4 a pustil za svá záda dva puky z devíti pokusů při prohře 3:6.

Martin Nečas z Caroliny oslavuje gól v NHL
zdroj: REUTERS

Arizona – Carolina 1:6

Nečas si připsal všechny tři body v přesilovkách, ve kterých Carolina odskočila v rozmezí 33. až 42. minuty z 3:1 na 6:1. Po jeho přihrávkách se prosadili z levého kruhu Shayne Gostisbehere a z opačné strany Sebastian Aho.

Český útočník překonal Vejmelku střelou bez přípravy nad lapačku a vylepšil si sezonní maximum na 25 branek a 31 asistencí. Při vyhlašování nejlepších hráčů zápasů jej předčili pouze Aho (2+1) a Brent Burns (0+4).

"Využili jsme tři ze čtyř přesilových her, to bylo klíčové. Zlomili jsme tím definitivně jejich odpor," těšilo Nečase. Měl na ledě i viditelně velkou radost z gólu, který dal po jeho pasu Gostisbehere. Ofenzivní bek přišel před dvěma dny právě z Arizony a první zápas v novém dresu ozdobil trefou proti svému bývalému klubu.

"Nebudu lhát, bylo to divné. Ale noví spoluhráči mě přijali úžasně. Každé střídání jsem se vyptával, co a jak a hodně mi pomáhali. Byli skvělí," uvedl Gostisbehere.

Vejmelka, jehož jméno se často skloňovalo s možnou výměnou před páteční uzávěrkou přestupů, inkasoval alespoň šest branek pošesté v sezoně. U prvního gólu obrana Arizony zapomněla na Paula Stastnyho, který zakončoval do prázdné. Z úniku uspěl v 9. minutě Aho a v úvodu prostřední části zvýšil Jacob Slavin na 3:0 dělovkou zpoza pravého kruhu. Čestný úspěch domácích zaznamenal Lawson Crouse.

Na výkonu Arizony se podepsaly i pohyby na hráčském trhu, přišla o pět hokejistů základní sestavy. "Byl to náročný týden, ztratil jsem hodně dobrých kamarádů," přiznal Crouse. "Výměny se projevily i ve složení sestavy, byl to těžký zápas proti kvalitnímu soupeři. Všichni musíme najít způsob, jak ze sebe vydat ve zbývajících dvaceti duelech maximum," doplnil.

Edmonton – Winnipeg 6:3

Connor McDavid mohl vyrovnat stoletý rekord NHL, pokud by pošesté v řadě dal alespoň dva góly. Lídr Edmontonu se střelecky neprosadil, ale připsal si tři přihrávky a na kontě má už 121 bodů (52+69) z 63 utkání. Ve střelbě branek jej zastoupili spoluhráči Ryan Nugent-Hopkins (2+2), Kailer Yamamoto (2+1) a Leon Draisaitl (2+1).

Rittich inkasoval už po dvou a půl minutách pobytu v brance, po učebnicové souhře s Draisaitlem a McDavidem jej překonal Nugent-Hopkins. Při gólu na 6:1 se Draisaitl trefil z pravého kruhu přesně mezi rameno, helmu a tyčku. Jets prohráli popáté v řadě a klesli v Západní konferenci na poslední postupové místo do play-off.

Vegas – New Jersey 4:3 po nájezdech

Do čela Západní konference se posunuli hokejisté Vegas, kteří zdolali New Jersey 4:3 po nájezdech. Hlavním strůjcem úspěchu byl gólman Adin Hill, jenž vytáhl 47 zákroků a v rozstřelu chytil všechny čtyři pokusy soupeře. Ve všech třech brankách vítězů v základní části měl prsty Jonathan Marchessault (2+1), rozstřel rozhodl obránce Shea Theodore.

Formu potvrdil útočník New Jersey Dawson Mercer, který skóroval v osmém utkání za sebou a vyrovnal klubový rekord Paula Gardnera z roku 1977. Ondřej Palát prověřil Hilla jednou střelou a do nájezdů nezasáhl. Jeho spoluhráč Vítek Vaněček, jenž byl minule po pěti gólech střídán, tentokrát nechytal.

NHL:

Columbus - Seattle 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 31. Laine, 45. A. Boqvist - 34. McCann, 35. Eberle, 48. Wennberg, 60. B. Tanev. Střely na branku: 23:35. Diváci: 18 712. Hvězdy zápasu: 1. Wennberg (Seattle), 2. A. Boqvist (Columbus), 3. McCann (Seattle).

Edmonton - Winnipeg 6:3 (1:0, 3:0, 2:3)
Branky: 3. a 48. Draisaitl, 22. a 43. Nugent-Hopkins, 30. a 30. Yamamoto - 47. Jonsson-Fjälby, 52. Scheifele, 53. Dillon. Střely na branku: 33:28. David Rittich odchytal za Winnipeg třetí třetinu, inkasoval dvě branky z devíti střel a úspěšnost zásahů měl 77,78 procenta. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Yamamoto, 3. Draisaitl (všichni Edmonton).

Arizona - Carolina 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)
Branky: 31. Crouse - 9. a 35. Aho (na druhou Nečas), 3. Stastny, 26. Slavin, 33. Gostisbehere (Nečas), 42. Nečas. Střely na branku: 18:42. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval šest gólů z 42 střel a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Burns, 3. Nečas (všichni Carolina).

Anaheim - Montreal 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 5. Megna, 52. McTavish, 55. Silfverberg - 2. Drouin, 60. Suzuki. Střely na branku: 33:28. Diváci: 14 391. Hvězdy zápasu: 1. McTavish, 2. Grant, 3. Silfverberg (všichni Anaheim).

Vegas - New Jersey 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 8. a 33. Marchessault, 44. Eichel, rozhodující sam. nájezd Theodore - 16. Bratt, 20. Mercer, 53. Wood. Střely na branku: 28:50. Diváci: 18 033. Hvězdy zápasu: 1. Hill, 2. Marchessault, 3. Eichel (všichni Vegas).