Branky, body, vteřiny

Slovan schytal na Kypru debakl a do Evropské ligy nepostoupil

Slovan Bratislava v odvetě play-off o postup do Evropské ligy utrpěl debakl 2:6 na hřišti Arisu Limassol a hlavní fázi soutěže si nezahraje. Slovenské šampiony čeká stejně jako loni skupina Evropské konferenční ligy.

Zklamaný Tigran Barsegjan ze Slovanu Bratislava
zdroj: Reuters autor: David W Cerny

Slovan před týdnem doma zvítězil 2:1, už v 27. minutě odvety ale měl navrch kyperský celek po trefách Szökeho a Gomise.

Na druhé straně záhy navázal na gól z úvodního duelu útočník Strelec, ještě do pauzy ale přidal další zásah Gomis. Senegalský útočník završil v 51. minutě z dorážky hattrick.

Skóre navýšili Mayambela a chytrým lobem Brown, v nastavení už jen zkorigoval Barsegjan. Slovan prohrál v Evropě druhý dvojzápas za sebou, ve 3. předkole Ligy mistrů nestačil na Maccabi Haifa.

Do Evropské ligy neprošlo ani Lugano, které po úvodní porážce 0:2 podlehlo tentokrát doma 0:1 belgickému Saint-Gilloise. Záložník Roman Macek odehrál za švýcarský celek první poločas.

Výsledky odvetných utkání 4. předkola Evropské ligy:

Karabach – Olimpija Lublaň 1:1 (1:1), první zápas 2:0, postoupil Karabach

Tiraspol – Klaksvík (Faer.) 2:1 (1:1), první zápas 1:1, postoupil Šeriff

Aris Limassol – Slovan Bratislava 6:2 (3:1), první zápas 1:2, postoupil Aris

Čukarički (Srb.) – Olympiakos 0:3 (0:2), první zápas 1:3, postoupil Olympiakos

Ajax – Razgrad 0:1 (0:0), první zápas 4:1, postoupil Ajax

Lugano – Saint-Gilloise (Belg.) 0:1 (0:1), první zápas 0:2, postoupilo Saint-Gilloise

Aberdeen – Häcken 1:3 (0:2), první zápas 2:2, postoupil Häcken

Zrinjski Mostar – ASK Linec 1:1 (1:0), první zápas 1:2, postoupil Linec