Český souboj v NHL. Nečas zařídil výhru! Body Hertla a Zadiny nestačily

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

V českém souboji v NHL se nakonec radoval útočník Martin Nečas, jenž přispěl gólem a asistencí k výhře Caroliny nad San Jose 6:3. Žralokům nepomohly ani dvě asistence Tomáše Hertla a gól Filipa Zadiny. Brankář Karel Vejmelka si připsal 33 úspěšných zákroků, jeho Arizona přesto prohrála s New Yorkem Islanders 0:1.

Útočník Caroliny Martin Nečas Martin Nečas se raduje se spoluhráčem Sethem Jarvisem z gólu proti San Jose.

První gól zápasu v San Jose vstřelil ve čtvrté minutě Fabian Zetterlund z úniku, do kterého jej vyslal Hertl. Carolina otočila brankami Setha Jarvise a Jaccoba Slavina, jenž udeřil dokonce v oslabení. V dohrávané přesilové hře ale vyrovnal Zadina, prosadil se švihem zpoza levého kruhu a skóroval podruhé v sezoně. V další početní výhodě přidal ve 37. minutě třetí gól San Jose William Eklund z dorážky střely Henryho Thuna. Druhu asistenci si připsal Hertl.

Carolina přitom přestřílela San Jose v úvodních dvou třetinách 30:11. Převahu vyjádřila ale až čtyřmi góly v rozmezí 50. až 56. minuty. Nejdříve vyrovnal Stefan Noesen a po Nečasově přihrávce vstřelil druhý gól v utkání Jarvis. Český útočník se vzápětí blýskl individuální akcí: dostal na útočné modré čáře u pravého mantinelu puk do jízdy, místo střely obkroužil branku a zasunul kotouč k tyčce. Výhru zpečetil Brett Pesce.

„Celý zápas jsme hráli výborně. Vytvářeli jsme si šanci za šancí. Věděli jsme, že musíme pokračovat ve své hře a být trpěliví,“ řekl Slavin. Carolina z preventivních důvodů vystřídala v úvodní třetině i gólmany. Frederik Andersen přenechal své místo Anttimu Raantovi, neboť byl otřesený po ráně pukem do masky.

San Jose získalo v úvodních třech zápasech jen bod, ale trenéra Davida Quinna štval hlavně výkon. „Nelíbilo se mi, jak jsme hráli většinu zápasu,“ zlobil se kouč. „Nebruslili jsme, jak bychom měli. Byli jsme slabí v osobních soubojích. To vše nás ve výsledku dohnalo. Jsem zklamaný,“ doplnil. Hertl se dvěma asistencemi osamostatnil v historických tabulkách produktivity týmu na šestém místě, předčil Owena Nolana. Na kontě má 453 bodů (203+250).

Vejmelka má na prahu sezony solidní formu. V úvodním startu vychytal výhru 4:3 po nájezdech na ledě New Jersey, kde chytil 33 střel a v rozstřelu neinkasoval. Až do konce zápasu držel naděje Arizony i proti Islanders. Domácí dominovali zejména v úvodních dvou třetinách, v nichž vyslali o dvacet pokusů víc než Coyotes (26:6). Českého gólmana ale překonal jen ve 24. minutě Barzal, který se prosadil v přesilové hře z levého kruhu ranou bez přípravy.

Na druhé straně si Ilja Sorokin poradil se všemi 14 střelami. Islanders poprvé od sezony 2014/15 vyhráli úvodní dva zápasy.

Philadelphia - Vancouver 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 2. Zamula, 18. Couturier z tr. střílení. Střely na branku: 42:25. Diváci: 18.883. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Couturier, 3. Zamula (všichni Philadelphia).
Montreal - Minnesota 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 30. Pearson, 58. Newhook - 23. a 46. Eriksson Ek, 10. Duhaime, 10. Dewar, 38. Kaprizov. Střely na branku: 29:35. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. M. Fleury, 2. Kaprizov, 3. Eriksson Ek (všichni Minnesota).
Buffalo - Tampa Bay 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 9. Girgensons, 16. Skinner, 62. Cozens - 38. a 60. Hagel. Střely na branku: 31:23. Diváci: 12.598. Hvězdy zápasu: 1. Cozens, 2. Skinner, 3. Girgensons (všichni Buffalo).
NY Islanders - Arizona 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 24. Barzal. Střely na branku: 34:14. KAREL VEJMELKA odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval jeden gól z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 97,1 procenta. Diváci: 14.456. Hvězdy zápasu: 1. Sorokin, 2. Barzal, 3. Dobson (všichni NY Islanders).
Nashville - Edmonton 1:6 (0:4, 1:2, 0:0)
Branky: 23. Novak - 9. a 28. Draisaitl, 14. Hyman, 17. Nugent-Hopkins, 18. McDavid, 36. Foegele. Střely na branku: 43:30. Diváci: 17.216. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Hyman, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton).
Winnipeg - Los Angeles 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Branky: 59. Scheifele - 37. a 55. Moore, 32. Dubois, 43. Kalijev, 57. Danault. Střely na branku: 27:29. Diváci: 11.226. Hvězdy zápasu: 1. Kalijev, 2. Talbot, 3. Moore (všichni Los Angeles).
Seatlle - Colorado 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky. 16. Yamamoto - 24. Lehkonen, 32. O´Connor, 54. Rantanen, 57. Ničuškin. Střely na branku: 38:28. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev (Colorado), 2. Yamamoto (Seattle), 3. Lehkonen (Colorado).
San Jose - Carolina 3:6 (1:1, 2:1, 0:4)
Branky: 4. Zetterlund (HERTL), 30. ZADINA, 37. Eklund (HERTL) - 5. a 52. Jarvis (na druhou NEČAS), 29. Slavin, 50. Noesen, 55.EČAS, 3. Kotkaniemi (všichni Carolina).
Vegas - Dallas 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 34. Korczak, 58. W. Karlsson, rozhodující sam. nájezd Marchessault - 26. C. Smith, 43. Pavelski. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17.612. Hvězdy zápasu: 1. Hill, 2. Korczak, 3. Marchessault (všichni Vegas).