Panorama

Liberec je na pokraji vyřazení, zbylým favoritům se daří

Liberečtí volejbalisté se po dvou čtvrtfinálových zápasech play-off extraligy ocitli na hraně vyřazení. Třetí celek základní části prohrál i podruhé s šestou Příbramí, v jejíž hale nezískal ani set. Šestnácti body se ve vítězném mužstvu blýskl smečař Filip Ureš. Středočeši mohou překvapivý průběh série završit ve středu v hale Dukly, kde v prvním utkání vyhráli 3:2.

Karlovarsko je po domácí porážce s Jihostrojem blízko vyřazení

Ve zbylých sériích míří do semifinále favorité. Obhájci titulu Lvi Praha podruhé přehráli Brno, Kladno si znovu poradilo s Odolenou Vodou a České Budějovice po domácím pětisetovém dramatu tentokrát zvítězily v hale Karlovarska 3:0. Západočechům nevyšly koncovky, nejvyšší rozdíl ve skóre činil tři body v druhé sadě (22:25).

Kladno ani podruhé neztratilo ve středočeském derby s Odolenou Vodou set. Druhý celek dlouhodobé části na rozdíl od čtvrteční vyrovnané domácí bitvy tentokrát zápasu jasně kraloval, úvodní dějství vyhrál 25:10 a ani v dalších sadách nedovolil soupeři pomýšlet na úspěch. Žádná vyrovnaná koncovka se nezrodila ani v Brně.

Čtvrtfinále play-off ČEZ volejbalové extraligy mužů – 2. zápasy:

Odolena Voda – Kladno 0:3 (-10, -14, -19)
Nejvíce bodů: Hladík 8, Chevalier 6, Svoboda 5 – Seppänen 16, Platačs 13, Goncalves 7. Stav série: 0:2.

Příbram – Liberec 3:0 (21, 23, 19)
Nejvíce bodů: Ureš 16, Toman 12, Franco 11 – Nivaldo a Urueňa po 9, Johansen 6. Stav série: 2:0.

Karlovarsko – České Budějovice 0:3 (-23, -22, -23)
Nejvíce bodů: Rodríguez 19, Pastrňák 13, Carmody a Marelič po 9 – González 19, Luengas 14, Okolič 9. Stav série: 0:2.

Brno – Lvi Praha 0:3 (-16, -18, -17)
Nejvíce bodů: Thiessen 11, Janků 6, Janečka, Havlíček a Bukáček po 5 – Madsen 18, Čech 14, McCarthy 10. Stav série: 0:2.