V Tampě tekla po bitce bostonská krev. Gól po české akci Bruins na výhru nestačil

Sport Sport
28. 3. 2024 7:20
Čeští hokejisté Pavel Zacha a David Pastrňák připravili v NHL jediný gól Bostonu při utkání s Tampou. Bruins to na úspěch nestačilo, podlehli na ledě soupeře 1:3. Krvavé zranění navíc při bitce utrpěl jejich forvard Trent Frederic.
Podívejte se na sestřih utkání Tampa - Boston včetně bitky, při níž Trent Frederic utrpěl krvavé zranění | Video: Asociated Press

Tampu Bay dostal v 11. minutě do vedení Mitchell Chaffee.

Boston odpověděl ještě v první třetině. Pastrňákova skvělého napadání využil k získání puku u zadního mantinelu Zacha, rychle jej přistrčil bekhendem pod sebe a Danton Heinen vyrovnal střelou z prostoru před brankou.

Zacha tak i ve druhé sezoně v Bostonu překonal hranici padesáti bodů (18+32) a je v soutěži třetím nejproduktivnějším českým hráčem za Pastrňákem (45+56) a Martinem Nečasem (22+29) z Caroliny.

Brněnský rodák může v posledních osmi zápasech ještě atakovat výkon z minulého ročníku (57 bodů za 21 branek a 36 přihrávek).

Dvaadvacet vteřin po vyrovnání se do sebe pustili pěstmi domácí Tanner Jeannot a Trent Frederic. Bostonský centr si z bitky odnesl krvavé zranění v obličeji a místo na trestnou lavici, neboť oba rohovníci vyfasovali pětiminutovou odměnu, zamířil do útrob stadionu na ošetření.

Zápas rozhodl Brayden Point, který ve 26. minutě obkroužil branku a zasunul kotouč u pravé tyčky do branky.

Výhru pojistil Nikita Kučerov při hře hostů bez gólmana. Ruský útočník se 124. bodem (42+82) osamostatnil v produktivitě soutěže od Nathana MacKinnona z Colorada.

Tampa Bay získala v posledních osmi zápasech 15 z 16 možných bodů. Boston, který o den dříve porazil Floridu, nevyužil možnost vrátit se do čela NHL.

Ve zbývajícím utkání středečního programu zvítězila Ottawa 6:2 v Buffalu. Kanadský klub vedl už v 9. minutě o čtyři góly a vyhnal na střídačku brankáře Ukko-Pekku Luukkonena, jenž ovšem už prvním dějství rovněž inkasoval.

Buffalo zkorigovalo skóre v prostřední části dvěma trefami. Poslední slovo měl v 57. minutě Shane Pinto, který při hře domácích bez gólmana zpečetil výhru a za svůj výkon (1+3) byl zvolen první hvězdou zápasu.

Výsledky NHL:

Tampa Bay - Boston 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 11. Chaffee, 27. Point, 60. Kučerov - 18. Heinen (Zacha). Střely na branku: 31:24. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Chaffee, 3. Point (všichni Tampa Bay).

Buffalo - Ottawa 2:6 (0:5, 2:0, 0:1)

Branky: 23. Peterka, 34. Clifton - 3. Zub, 5. Katchouk, 7. Batherson, 9. Chychrun, 20. B. Tkachuk, 57. Pinto. Střely na branku: 36:42. Diváci: 14.583. Hvězdy zápasu: 1. Pinto, 2. Katchouk, 3. Korpisalo (všichni Ottawa).

5. St. Louis 72 38 4 30 208:217 80
6. Minnesota 71 34 9 28 220:230 77
7. Arizona 72 30 5 37 213:236 65
8. Chicago 72 21 5 46 160:257 47