Rakousko - Česko 2:3SESTŘIH: Reprezentace v přípravě před MS porazila Rakousko i podruhé

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Čeští hokejisté zdolali v přípravě na květnové domácí mistrovství světa tým Rakouska i v odvetě, v Linci zvítězili po obratu 3:2. Dva góly výběru kouče Radima Rulíka vstřelil útočník Jakub Rychlovský a jeden přidal obránce Daniel Gazda, který však národní tým po zápase musel po škrtu v kádru opustit.

Sestřih utkání Rakousko - ČeskoVideo: Český hokej

Dominik Frodl, který se po dvou zápasech vrátil do české branky, inkasoval jako první, když ho ve 14. minutě překonal Nico Feldner. Ještě do přestávky však vyrovnal Gazda. Ve druhé části nejprve Rychlovský využil přesilovku, před polovinou utkání zvýšil na 3:1. V 58. minutě snížil domácí Leon Wallner.

„Rakušani se od začátku prezentovali jako hodně bruslivý tým a my měli v první třetině hodně ztrát puku ve středním pásmu a při přechodu do útoku. Hra nebyla optimální, teprve od druhé části se dost zlepšila, pak jsme utkání docela kontrolovali. Jen závěr jsme si zbytečně komplikovali tím, že jsme soupeře nechali snížit,“ zhodnotil sobotní vystoupení národního týmu trenér Radim Rulík.

Další kemp čeká národní tým příští týden na Slovensku. V úterý se mužstvo sejde v Bratislavě už v pozměněném složení, neboť vedle Gazdy ukončili přípravu i další tři hráči a nově se bude hlásit celkem sedm reprezentantů. Mezi nimi je i v nižší zámořské lize působící obránce David Špaček.

V pátek 26. dubna se Češi v Trenčíně a o den později v Bratislavě utkají se Slováky. Potom se národní tým přesune do Brna, kde už doplněný o hráče z NHL nastoupí od čtvrtka 2. května do neděle 5. května na turnaji Euro Hockey Tour v Brně postupně proti Finsku, Švédsku a Švýcarsku.

Úvodní třetina byla festivalem zahozených šancí v podání favorizovaných hostů, kteří v prvním souboji zvítězili v Českých Budějovicích s přehledem 5:1. Hned v úvodních sekundách nevyzrál na gólmana Madlenera Flek. Následovaly další příležitosti, ale aktivitu Čechů pak přibrzdil Lencův faul. Při početní výhodě domácích se zahřál i Frodl, stav se však nezměnil.

Již v plném počtu měl v osmé minutě obrovskou šanci Filippi, jenže Madlenera překonat nedokázal. Ve 14. minutě ujel Rakušanům Kondelík, ani on ale bezbrankovým stavem nepohnul. Domácí vzápětí trestali, když Feldner využil Frodlova zakrytého výhledu a tečovanou střelou poslal rakouský tým do vedení.

Šanci na vyrovnání nevyužil aktivní Kondelík, pak ale zakončil rychlou souhru ranou zpoza kruhu Gazda a bylo to 1:1. Obrat mohl ještě do pauzy dokonat Michal Kovařčík, blafákem však Madlenera nezaskočil.

Druhou dvacetiminutovku vyhrál český tým na střely mezi tyčky 15:4 a svou převahu promítl i do skóre. Ve 24. minutě se jako první z domácího celku provinil proti pravidlům Wolf a Češi přesilovku využili. Šustr našel zapomenutého Rychlovského, který rychlým manévrem překonal Madlenera.

Zvýšit mohl Kodýtek, ale podařilo se to znovu až Rychlovskému, jemuž nabil před polovinou zápasu na kruh Kubík. Po chvilce následovalo další provinění Wolfa, tentokrát však odseděl celé dvě minuty ze svého trestu.

Při oslabení na začátku třetího dějství pozlobil Rakušany Červenka, Madlener však jeho pokus vytěsnil betonem. Snížit mohl Wolf, jenže minul. V 51. minutě nezamířil přesně z dobré pozice ani Michal Kovařčík. Když už se zdálo, že utkání směřuje k poklidnému závěru, předvedl parádní zakončení z otočky před Frodlovým brankovištěm Wallner a snížil. Power play Rakušanům nevyšla.

Přípravný hokejový zápas v Linci:
Rakousko - Česko 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Feldner (Maxa), 58. Wallner (Bretschneider, Bär) - 18. Gazda (M. Kovařčík, Rychlovský), 25. Rychlovský (Šustr, M. Kovařčík), 30. Rychlovský (Kubík, Ščotka). Rozhodčí: Nikolic, Smetana - Puff, Sparer (všichni Rak.). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 3400.
Rakousko: Madlener - Wolf, Schnetzer, Zündel, Heinrich, Brunner, Wimmer, Kernberger, Söllinger - Feldner, Maxa, Romig - Peeters, Scherzer, Zwerger - Neubauer, Kainz, Böhm - Wallner, Bretschneider, Bär. Trenér: Bader.
Česko: Frodl - Zábranský, Mašín, Pyrochta, J. Galvas, Šustr, Sirota, Gazda, Ščotka - Flek, Filippi, Lenc - M. Stránský, M. Špaček, Červenka - Kubík, M. Kovařčík, Rychlovský - Černoch, Kondelík, Kodýtek. Trenér: Rulík.