Arsenal porazil Wolverhampton 2:0 a vede neúplnou tabulku anglické ligy

foto Utkání 34. kola anglické fotbalové ligy Wolverhampton - Arsenal, 20. dubna 2024. Zleva Leandro Trossard z Arsenalu a Santiago Bueno z Wolverhamptonu.

Londýn - Arsenal zvítězil na hřišti Wolverhamptonu 2:0 a posunul se do čela neúplné tabulky anglické fotbalové ligy. V záchranářských soubojích v 34. kole předposlední Burnley zvítězilo nad posledním Sheffieldem 4:1 a Luton doma podlehl 1:5 Brentfordu, který udělal velký krok k záchraně.

Arsenal poslal těsně před koncem prvního poločasu do vedení ranou pod břevno Trossard. Belgičan dal devátý gól v soutěži. Hosté udeřili těsně před koncem poločasu i po změně stran. Tentokrát se v páté minutě nastavení poosmé v sezoně prosadil kapitán Ödegaard. "Kanonýři" si tak spravili chuť po středečním vyřazení ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Bayernem Mnichov.

Arsenal má v čele tabulky jednobodový náskok před Manchesterem City, jenž podvečer postoupil do finále Anglického poháru. Liverpool se na "Kanonýry" může bodově dotáhnout, pokud v neděli zvítězí na hřišti Fulhamu. Wolves nevyhráli popáté v řadě, v tabulce jsou na jedenáctém místě.

Sheffield se stal třetím týmem v historii anglické nejvyšší soutěže, který doma inkasoval 50 branek. Dosud tuto metu pokořily pouze Aston Villa v sezoně 1935/36 (56) a Chelsea v ročníku 1959/60 (50).

I přes absenci největší hvězdy Toneyho vedl Brentford v poločase 2:0 díky dvěma brankám Wissy. V druhém dějství ještě navýšili náskok Pinnock, Lewis-Potter a Schade. Brentford dal ve svém 160. zápase v Premier League pět branek poprvé. V nastaveném čase zaznamenal čestný úspěch domácích Berry.

Brentford se posunul na 14. místo. Osmnáctý Luton na záchranu ztrácí jeden bod, Nottingham však odehrál o zápas méně.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Luton - Brentford 1:5 (90.+2 Berry - 24. a 45.+1 Wissa, 62. Pinnock, 64. Lewis-Potter, 86. Schade), Sheffield United - Burnley 1:4 (52. Hamer - 38. Bruun Larsen, 40. Assignon, 58. Foster, 71. Gudmundsson), Wolverhampton - Arsenal 0:2 (45. Trossard, 90.+5 Ödegaard).