Neapol prohrála v Empoli 0:1 a pohárové příčky se jí vzdalují

foto Utkání 33. kola italské fotbalové ligy Empoli - Neapol, 20. dubna 2024. Alberto Cerri (vlevo) z Empoli střílí gól.

Řím - Fotbalisté Empoli v italské lize doma porazili úřadující mistry z Neapole 1:0 díky brance Alberta Cerriho ze čtvrté minuty a vzdálili se sestupovému pásmu na rozdíl čtyř bodů. Střelec vítězné branky ve 20. minutě střídal vinou zranění. Empoli potvrdilo roli neoblíbeného soupeře klubu zpod Vesuvu, Neapol s dnešním soupeřem prohrála pět z posledních sedmi utkání.

Osmnácté Frosinone, které je o čtyři body za Empoli, má k dobru nedělní zápas na půdě FC Turín. Neapol zvítězila z posledních pěti utkání pouze jednou a na Bergamo, jež okupuje poslední pohárovou příčku, ztrácí dva body. Atalanta odehrála o dva zápasy méně.

Záchranářský duel mezi Veronou a Udine zvládli domácí díky brance Coppoly z 93. minuty. Hellas se díky trefě dvacetiletého odchovance posunul na 15. místo a na sestupové příčky mají náskok čtyř bodů. Udine nezvítězilo počtvrté v řadě a od pásma sestupu ho dělí bod.