Rangers na domácím ledě otočili zápas proti Washingtonu, Hronkův Vancouver poprvé prohrál

Hokejisté Colorada porazili Winnipeg 5:2 a srovnali stav série prvního kola play-off NHL na 1:1. Avalanche o své první výhře rozhodli ve druhé třetině, v níž nasázeli čtyři góly. NY Rangers v sérii s Washingtonem vyhráli i druhý zápas. Stejně jako Florida v sérii s Tampou Bay. Vancouver s Filipem Hronkem nestačil v domácím prostředí na Nashville a poprvé v play-off prohrál.

Video New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finští brankáři Nashvillu Kevin Lankinen (32) a Juuse Saros (74)

Finští brankáři Nashvillu Kevin Lankinen (32) a Juuse Saros (74) | Foto: Bob Frid | Zdroj: USA TODAY Sports via Reuters Connect

Colorado ve Winnipegu po dvaceti minutách prohrávalo 0:1, ve druhé třetině ale průběh zápasu zlomilo. Na vyrovnávací branku Milese Wooda ještě Jets zareagovali, na tři trefy ze závěru třetiny už ale odpověď nenašli. Artturi Lehkonen, Zach Parise a Josh Manson se prosadili v rozmezí necelých šesti minut a zlomili zápas na stranu hostujícího týmu.

NY Rangers stejně jako Avalanche inkasovali jako první, zápas ale dokázali otočit na svou stranu. Na vedoucí branku Connora McMichaela odpověděli Vincent Trocheck s Mikou Zibanejadem a newyorský celek už před sebe Capitals nepustil. Ve druhé třetině sice hosté srovnali, Rangers ale dvěma góly odskočili na 4:2 a ve třetí části Washingtonu dovolili už jen kontaktní branku.

Florida v derby s Tampou Bay zvládla i druhý duel, v němž vyhrála 3:2 v prodloužení. Panthers ve druhé třetině ztratili dvoubrankový náskok a nebýt gólmana Sergeje Bobrovského, mohli dokonce prohrávat. Ruský brankář ale ve 35. minutě skvělým zásahem lapačkou zády ke střílejícímu Mattu Dumbovi odmítl obrat a v prodloužení dokonal jeho práci Carter Verhaeghe, jenž dal vítězný gól na 3:2.

Druhý zápas série s Nashvillem nevyšel obránci Vancouveru Filipu Hronkovi. Český bek odehrál přes 22 minut, na ledě ale byl u dvou inkasovaných branek a Canucks nakonec padli 1:4. Predators díky výhře na západě Kanady vyrovnali stav série na 1:1.

Play-off NHL - 1. kolo:

Východní konference - 2. zápasy:

Florida - Tampa Bay 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 7. Bennett, 16. Tarasenko, 63. Verhaeghe - 21. Point, 26. Stamkos. Střely na branku: 37:23. Diváci: 19.484. Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe, 2. Bobrovskij (oba Florida), 3. Vasilevskij (Tampa Bay). Stav série 2:0.

New York Rangers - Washington 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Branky: 8. Trocheck, 15. Zibanejad, 33. Roslovic, 37. K. Miller - 6. McMichael, 25. D. Strome, 52. Wilson. Střely na branku: 27:25. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Trocheck, 3. K. Miller (všichni NY Rangers). Stav série 2:0.

Západní konference - 2. zápasy:

Winnipeg - Colorado 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)

Branky: 4. D. Gustafsson, 29. Scheifele - 22. Wood, 35. Lehkonen, 38. Parise, 40. Manson, 60. Ničuškin. Střely na branku: 30:32. Diváci: 15.225. Hvězdy zápasu: 1. Lehkonen (Colorado), 2. Scheifele (Winnipeg), 3. Manson (Colorado). Stav série 1:1.

Vancouver - Nashville 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky: 36. Zadorov - 2. Beauvillier, 27. F. Forsberg, 29. Sissons, 59. Sherwood. Střely na branku: 18:16. Diváci: 18.960. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Carrier (oba Nashville), 3. Zadorov (Vancouver). Stav série 1:1.