MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Rodríguez celkově triumfoval na závodě Kolem Romandie

Španělský cyklista Carlos Rodríguez udržel v poslední etapě závodu Kolem Romandie vedení v celkovém pořadí. Jezdec týmu Ineos Grenadiers tak poprvé v kariéře ovládl etapový závod World Tour. Vítězství v závěrečné etapě si připsal Francouz Dorian Godon.

Carlos Rodríguez
zdroj: ČTK autor: Jean-Christophe Bott

Godon tak v deštivém počasí na 151 km dlouhé trati navázal na vítězství z první etapy. Rodríguez dojel společně s dalšími favority ve stejném čase v hlavním poli.

Španěl si tak připsal první vítězství v etapovém závodě poté, co začátkem dubna skončil za krajanem Juanem Ayusem druhý na závodě Kolem Baskicka. Ve Švýcarsku absolvoval Ayuso v dresu lídra sobotní královskou etapu, po níž ho Rodríguez vystřídal v čele.

Třicetiletý Josef Černý týden před startem Gira d'Italia obsadil celkově 113. pozici, spurtér Pavel Bittner do dnešní závěrečné etapy nenastoupil.

Cyklistický závod Kolem Romandie (WorldTour) – 5. etapa (150,8 km):

1. Godon (Fr./Decathlon-AG2R La Mondiale) 3:22:00, 2. Consonni (It./Lidl-Trek), 3. Smith (N. Zél./Intermarché-Wanty), 4. Van Dijke (Niz./Visma-Lease a Bike), 5. Aranburu (Šp./Movistar), 6. Nys (Belg./Lidl-Trek) všichni stejný čas, ...105. Černý (ČR/Soudal-Quick Step) -2:50.

Konečné pořadí: 1. Rodríguez (Šp./Ineos Grenadiers) 15:44:46, 2. Vlasov (Rus./Bora-hansgrohe) -7, 3. Lipowitz (Něm./Bora-hansgrohe) -9, 4. Van Wilder (Belg./Soudal-Quick Step) -21, 5. Ayuso (Šp./UAE Emirates) -27, 6. Mas (Šp./Movistar) -38, ...113. Černý -52:56