Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Dráma do posledného zápasu. Komárno vyhralo v Bratislave a oslavuje majstrovský titul

Volejbalisti Rieker UJS Komárno získali svoj tretí slovenský titul. V rozhodujúcom siedmom finále play off Niké extraligy zvíťazili v pondelok na palubovke VKP FTVŠ UK Bratislava 3:1 a v sérii triumfovali 4:3 na zápasy.

29.04.2024 21:11
SR Volejbal Muži Extraliga Play Off Finále Komárno Foto: ,
Filip Mačucha (Komárno), Tomáš Hollý a Patrik Marjov (obaja VKP) počas siedmeho zápasu finále play off Niké extraligy vo volejbale mužov VKP FTVŠ UK Bratislava - Rieker UJS Komárno.
debata

Oba tímy sa stretli počas tejto sezóny už aj vo finále Niké Slovenského pohára v Nitre, kde boli úspešnejší volejbalisti VKP a zvíťazili v ňom 3:1.

Bratislavskí volejbalisti vstupovali do vyraďovačky ako víťazi základnej časti. Duel sledovalo 2000 divákov, čo je rekord v tejto sezóne.

Finále play off – 7. zápas

VKP FTVŠ UK Bratislava – Rieker UJS Komárno 1:3 (-13, 21, –25, –19)
Rozhodovali: Mokrý, Juráček, 2000 divákov.
VKP: Hollý 2, Trubač 4, Billich 4, Vančo 14, Fořt 3, Majrov 7 (liberá Jakubík, Nemec), Gabko, Stríž, Fekete, Michalica, Červenák, Jurík 5
Komárno: Mlynarčík 20, Gergely 14, Kohút 5, Sánta 6, Kasperkevič, Mačuha 9 (liberá Krajčo, Pati-Nagy), Pavelka, Hanúsek, Porubský, Forró, Százvai
/konečný stav série 3:4/

Hráči Komárna mali výborný štart, viedli už 3:0, no domáci otočili skóre na 5:4. Potom však opäť hostia udávali tón prvého setu a napokon ho získali pre seba za 20 minút 25:13.

Druhý patril domácim, ktorí zlepšili predovšetkým servis a napokon v ňom triumfovali 25:21.

V treťom sete sa od začiatku bojovalo o každú loptu a žiadny tím sa nedostal do výraznejšieho náskoku. V dramatickej koncovke mali napokon viac síl hráči Komárna, zvíťazili 27:25.

Štvrtý set patril hosťom, ktorí si od začiatku držali mierny náskok a šancu na titul už nepustili z rúk. Mečbol premenili po chybe domácich na podaní.