Juraj Pekarčík prekonáva brankára Šichu Gadžieva.
Juraj Pekarčík prekonáva brankára Šichu Gadžieva. (Autor: X / Dubuque Fighting Saints)
Oh my Hockey|30. apr 2024 o 07:15

V bránke Sioux City zažiaril Samuel Urban.

NEW YORK. Hokejisti Dubuque Fighting Saints zvíťazili aj v druhom semifinálovom zápase USHL nad Muskegonom Lumberjacks a od postupu do finále prestížnej juniorskej súťaže ich delí jediné víťazstvo.

Gólom sa o to pričinil Juraj Pekarčík. V tretej minúte otvoril skóre po výbornej prihrávke Pahlssona.

Ten potom zvýšil na 2:0 a keď sa pridali Jubenvill a Powell, v 23. minúte bolo už 4:0. Hostia síce dokázali znížiť na 3:4, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

V bránke Lumberjacks nastúpil Šicha Gadžiev. Slovenský brankár však bude musieť tento duel hodiť za hlavu. Inkasoval štyrikrát z jedenástich striel a vystriedal ho Miles Roberts, ktorý po ňom pochytal všetkých 18 pokusov.

V druhom semifinále zvíťazili hokejisti Sioux City Musketeers nad Fargo Force 4:1. Vyrovnali tak stav série na 1:1.

Výborným výkonom zažiaril brankár Samuel Urban. Kryl 33 z 34 striel. Chytá vo forme, predviedol sa už v prvom zápase, keď zastavil 32 pukov pri prehre 1:3.

Ďalšie zápasy sú na programe v noci zo štvrtka na piatok.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»USHL»VIDEO: Pekarčík priblížil svoj tím k finále, prekonal slovenského brankára