Naprostá dominance! Česká sedmnáctka v Larnace zostudila domácí a Euro zahájila pětigólovou kanonádou

OBSAHUJE VIDEO

Čeští reprezentanti do 17 let vstoupili do mistrovství Evropy na Kypru pohodlnou výhrou 5:0 nad domácím výběrem. Svěřenci trenéra Jiřího Žiláka ve svém prvním utkání skupiny A naprosto dominovali a souboj proti outsiderovi turnaje rozhodli už během prvního poločasu, v němž dali tři branky.

O české góly se podělilo pět různých střelců. V 26. minutě otevřel skóre střelou po zemi k zadní tyči Josef Kolářík, za další dvě minuty proměnil penaltu Marek Naskos a ještě do pauzy si pokus Matyáše Nechvátala srazil za čáru domácí gólman. V závěru se prosadili ještě dva střídající hráči. Nejprve v 81. minutě hlavičkoval přesně Ondřej Penxa a v třetí minutě nastavení uzavřel skóre Matěj Kvaček.

Druhý zápas na turnaji bude české mladíky čekat ve čtvrtek proti Ukrajině, v neděli pak uzavřou skupinu proti Srbsku. Do vyřazovací fáze postoupí první dva celky. Česká sedmnáctka startuje na Euru poprvé od roku 2019, kdy prošla do čtvrtfinále.