Hlavní obsah

Oulu - Rauma 2:2Hokejisté Oulu s Humlem postoupili do finále Ligy mistrů

Oulu

Hokejisté Kärpätu Oulu s českým útočníkem Ivanem Humlem postoupili do finále Ligy mistrů. Po týden staré výhře v Raumě 3:2 jim v dnešní domácí odvetě stačila remíza 2:2. V boji o celkové vítězství se Kärpät utká s Frölundou, která po výhře v Davosu 5:0 doma uhrála remízu 1:1. Finále bude hostit 9. února Oulu, které je podle bodového zisku nejlepším týmem ročníku.

Článek

Kärpät se dostal ve 27. minutě do vedení díky Pyöräläovi, který využil přesilovku při Hyvärinenově vyloučení. Za necelých pět minut vyrovnal také v početní výhodě při Pirnesově trestu Toni Koivisto. Po 89 vteřinách závěrečného dějství vrátil úřadujícímu finskému šampiónovi vedení obránce Nutivaara. Rauma sice v 55. minutě v přesilovce při dalším Pirnesově pobytu na trestné lavici vyrovnala, ale Oulu to k postupu stačilo.

Frölunda, která loni v premiérovém ročníku obnovené Ligy mistrů podlehla ve finále Lulee, si přivezla ze Švýcarska bezpečný náskok, který si bez potíží pohlídala. Navíc klub z Göteborgu už ve čtvrté minutě díky Carlssonovi získal vedení. Davosu povolila Frölunda jen ve 22. minutě Ambühlovu trefu.

Odvetná utkání semifinále play off hokejové Ligy mistrů:
Kärpät Oulu - Lukko Rauma 2:2 (0:0, 1:1, 1:1)
Branky: 27. Pyörälä, 42. Nutivaara - 32. T. Koivisto, 55. Lahti. První zápas: 3:2, postoupil Kärpät Oulu.
Frölunda - Davos 1:1 (1:0, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Carlsson - 22. Ambühl. První zápas: 5:0, postoupila Frölunda.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.