CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Hradec 4:1. Pohodlná výhra, pálil Krmenčík

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Fotbalisté Plzně se v 9. kole probojovali na první místo ligové tabulky. Obhájcům titulu k tomu pomohla výhra 4:1 nad Hradcem Králové, po které mají o jediný vstřelený gól lepší skóre než druhá Mladá Boleslav. Utkání rozhodli už v prvním poločase, kdy se trefili Lukáš Hejda, Michael Krmenčík a vlastní gól si vstřelil Jakub Chleboun. Po změně stran se podruhé v utkání prosadil Krmenčík. Za Východočechy v závěru už jen snížil Petr Schwarz. Plzeň tak porazila Hradec podeváté za sebou a připsala si pátou ligovou výhru v řadě.

Trenér Plzně Roman Pivarník po předchozích dvou nepřesvědčivých výkonech s Teplicemi a Austrií Vídeň udělal v sestavě hned několik změn. Po delší době dostali šanci od začátku Řezník , Hromada, Krmenčík či Kopic. K jubilejnímu 300. ligovému utkání pak nastoupil Petržela.

A právě reprezentační záložník se po pomalejším rozjezdu stal klíčovou postavou, když byl u všech čtyř branek. Ve 31. minutě získal míč a vybojoval tak standardní situaci. Z ní Petržela nacentroval ideálně za obranu a Hejda hlavou vstřelil svůj druhý gól v sezoně.

Hradec Králové se snažil být aktivní, ale dostal se pouze k Trubačově střele z úhlu. Naopak při napadání Plzně často chyboval a pouštěl domácí do nebezpečných protiútoků. Jeden takový táhl ve 41. minutě Krmenčík, následně Petržela ideálně nacentroval na zadní tyč na Kopice, který vrátil míč na malé vápno a Krmenčík hlavou rozjásal plzeňské fanoušky podruhé.

Uběhla sotva minuta a Petržela se řítil do dalšího brejku. Po jeho přihrávce sice Řezníkovi nesedla střela, stal se z ní však dobrý centr a po Kopicově hlavičce si dal vlastní gól Chleboun.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Hradec Králové 4:1. Pohodlná výhra, pálil Krmenčík

Rozjetá Plzeň pokračovala v ofenzivě i po změně stran. Petržela našel autovým vhazováním ve vápně Krmenčíka, který se obtočil kolem obránce a vstřelil gól znamenající posun do čela tabulky.

Hradec poté přitlačil a vyslal několik nebezpečných střel z dálky, s nimiž si však obránci Plzně a brankář Kozáčik poradili. Až v 83. minutě vyšla hostům kombinační akce po levé straně, na jejímž konci byl Schwarz, který pohotově patičkou usměrnil míč do plzeňské branky. Viktoria tak v soutěžních zápasech inkasovala poprvé po 529 minutách.

Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 4:1 (3:0)

Branky: 41. a 53. Krmenčík, 31. Hejda, 43. vlastní Chleboun - 83. Schwarz. Rozhodčí: Proske - Antoníček, Melichar. ŽK: Hořava, Krmenčík - Mudra, Chleboun. Diváci: 9393.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník , Limberský - Petržela (71. Kovařík), Hromada, Hořava (59. Hrošovský ), Kopic - Krmenčík, Poznar (81. Ďuriš ). Trenér: Pivarník.
Hradec: Ottmar - Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra (69. Polom) - Martan, Schwarz, Vlkanova (84. Zorvan), Janoušek, Trubač (62. Malinský) - Žondra. Trenéři: Frimmel a Pilný.

Klíčové momenty uktání

Plzeň - Hradec Králové: Gól mohl dát i Ďuriš, ale hlavičkoval nad bránu

Plzeň - Hradec Králové: Krásná akce Hradce – Schwarz dal čestný gól

Plzeň - Hradec Králové: Ottmar zase v akci – a zase po teči spoluhráče

Plzeň - Hradec Králové: Malinského ránu zpacifikovali Kozáčik s Hubníkem

Plzeň - Hradec Králové: Řezník otřel centr o Janouška a Ottmar vytáhl míč na břevno

Plzeň - Hradec Králové: Krmenčík je nahoře – krásnou kličkou obelstil Holeše

Plzeň - Hradec Králové: Krmenčík se krásně otočil mezi dvěma obránci a je to 4:0

Plzeň - Hradec Králové: 3:0 – po krásné plzeňské akci si dal vlastní gól Chleboun

Plzeň - Hradec Králové: Schwarz vypálil mezi obránci, Kozáčik musel na zem

Plzeň - Hradec Králové: Hejda se vznesl nad Plašila a hlavou dal Plzni vedení

Plzeň - Hradec Králové: Kopic připravil tutovku pro Krmenčíka, ten překopl bránu

Plzeň - Hradec Králové: Plzeň chtěla penaltu, Plašil stáhl na zem Krmenčíka