CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 0:1. Viktoria vděčí Kozáčikovi a Hořavovi

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

V posledním utkání 12. kola ePojisteni.cz ligy zvítězili fotbalisté Plzně na hřišti Dukly 1:0, přestože hráli hodinu bez vyloučeného Milana Petržely. Už před jeho druhou žlutou kartou byli ovšem aktivnější domácí, které držel zkrátka Matúš Kozáčik. V sedmnácté minutě nakonec udeřili hosté, z jejichž řad se prosadil Tomáš Hořava. Jeho branka byla nakonec vítěznou a i díky skvělému Kozáčikovi se Plzeň vrací po hubeném vítězství do čela ligové tabulky.

Plzeň nastoupila v téměř stejné sestavě jako při výhře nad Spartou, jen místo Zemana dostal šanci uzdravený Kopic. Jenže na výkon proti Spartě se Viktoriáni rozpomínali těžko. Dukla byla na hřišti jasně lepší a úřadujícího mistra přehrávala.

V 10. minutě utekl Olayinka a svou střelu skryl za obránce, brankář Kozáčik však vytáhl dobrý zákrok a začal tak se svým trápením domácích střelců. O chvíli později slovenský reprezentační gólman vyrazil nepříjemnou skákavou střelu Považance a následně skvěle zneškodnil i hlavičku zblízka v podání Čajiče. Dorážející Olayinka pak stál v ofsajdu a gól tak neplatil.

To Plzeň domácím udělila lekci z produktivity a prosadila se z první šance. Rohový kop prodloužil Hubník a Hořava hlavou otevřel skóre. Inkasovaný gól na chvíli Duklu vykolejil a Plzeň vyrovnala hru, ovšem ve 30. minutě si zápas zkomplikovala. Během tří minut dostal dvě žluté karty reprezentant Petržela a byl vyloučen.

Dukla oslabeného soupeře znovu zatlačila, ale Plzeň se dobře bránila. A když už se do zakončení dostal Olayinka, Kozáčik jeho střelu do šibenice znovu skvěle vychytal. Těsně před poločasem pak mohli hosté získat větší klid, když po Hrošovského pasu unikal Krmenčík, ale při pokusu o lob vysoko přestřelil branku.

Po změně stran se hrálo skoro neustále na branku oslabené Plzně, ale obranný blok Západočechů byl kompaktní a Dukla se tak dostávala jen k nepřesným střelám z dálky. Naopak Krmenčík znovu utekl, ovšem z úhlu trefil jen brankáře Radu.

Kozáčik pak zlikvidoval další nebezpečnou střelu Považance a pokus Néstora skončil jen těsně vedle. Víc už ale domácí nevymysleli.

12. kolo první fotbalové ligy:

FK Dukla Praha - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 17. Hořava. Rozhodčí: Jílek - Dobrovolný, Myška. ŽK: Kušnír, Beauguel - Petržela, Limberský, Kozáčik. ČK: 30. Petržela (Plzeň). Diváci: 2782.

Dukla: Rada - Kušnír, Štetina, Bezpalec, Miloševič (88. Šimůnek) - Hanousek, Daniel Tetour, Považanec - Albiach, Olayinka (61. Beauguel), Čajič (73. Juroška). Trenér: Hynek.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hrošovský, Hromada - Petržela, Hořava (90.+2 Baránek), Kopic (87. Matějů) - Krmenčík (74. Poznar). Trenér: Pivarník.

KLÍČOVÉ MOMENTY UTKÁNÍ

Dukla - Plzeň: Souboj tanků – Beauguel sestřelil Hubníka a mohl být rád za žlutou

Dukla - Plzeň: Krmenčík se řítil sám na Radu, gólman ho vychytal

Dukla - Plzeň: Kušnír místo přihrávky spoluhráčům hloupě filmoval a dostal žlutou

Dukla - Plzeň: Tetour hlavičkoval na bližší tyči, ale bránu netrefil

Dukla - Plzeň: Tetour napálil odražený míč vysoko nad bránu

Dukla - Plzeň: Krmenčík chtěl být Poborský, ale vysoko přeloboval bránu

Dukla - Plzeň: Kozáčik čaruje. Vyrazil Olayinkovu hlavičku ze spojnice

Dukla - Plzeň: Krmenčíkova parádička – u čáry uvolnil Kopice elegantní patičkou

Dukla - Plzeň: Petržela dostal druhou žlutou kartu a jde ven

Dukla - Plzeň: První šance Plzně a gól – Hořava dal hlavou na 1:0

Dukla - Plzeň: Skvělý Kozáčik vyrazil Néstorovu hlavičku, Olayinka dorazil do brány z ofsajdu