Voráček pomohl asistencí natáhnout vítěznou sérii Flyers, Mrázek vychytal výhru

Týmem s aktuálně nejlepší formou v NHL jsou Letci z Philadelphie. K pátému vítězství Flyers za sebou přispěl v Nashvillu jednou asistencí Jakub Voráček. Daří se i Detroitu s Petrem Mrázkem v brance. Český brankář vychytal výhru 4:3 v prodloužení v New Yorku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Voráček a Steve Mason po další výhře Flyers

Jakub Voráček a Steve Mason po další výhře Flyers | Zdroj: Reuters

Jakub Voráček připravil v Nashvillu první gólu zápasu. V přesilové hře v 19. minutě pálil od mantinelu a směr jeho rány pozměnil Wayne Simmonds tak, že gólman Predators Saros nestihl zareagovat.

Čerstvý otec Jakub Voráček v této fázi sezony sbírá body podobně jako ve vydařené sezoně před dvěma lety, za posledních pět zápasů se do statistik zapsal už šestkrát.

Daří se i jeho spoluhráči Simmondsovi, který vstřelil i druhý gól Flyers, Nashville ale dokázal na oba reagovat a vyrovnat. To se nepovedlo až u sóla Michaela Raffla, který vstřelil vítěznou branku na 3:2. Philadelphia pak ve třetí třetině potvrdila páté vítězství v řadě gólem do prázdné branky.

Při zranění Jimmyho Howarda je jasnou jedničkou Detroitu v brance Petr Mrázek a Red Wings s českých gólmanem za zády získali z posledních čtyř zápasů 6 bodů z osmi možných. Poslední dva za výhru 4:3 v prodloužení na ledě NY Islanders.

Hlavní hvězdou zápasu byl obránce Detroitu Mike Green se dvěma góly. Hosté v Barclays Centru dvakrát vedli, jenže za Islanders vyrovnali Boychuk a Bailey. Dalších 32 střel ale Mrázek chytil a po minutě prodloužení rozhodl Danny DeKeyser.

NHL:
Los Angeles - Montreal 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 4:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 21. Carter, 24. Shore, 31. Doughty, 38. Lewis - 3. a 26. Pacioretty, 32. Radulov, 43. A. Shaw, rozhodující sam. nájezd Byron. Střely na branku: 31:30. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Radulov (Montreal), 2. Kopitar (Los Angeles), 3. Pacioretty (Montreal).

Carolina - Tampa Bay 1:0 v prodl.
Branka: 62. Di Giuseppe. Střely na branku: 30:30. Diváci: 11.521. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Di Giuseppe (oba Carolina), 3. Bishop (Tampa Bay).

NY Islanders - Detroit 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 6. Lee, 42. Boychuk, 56. Bailey - 13. a 35. Green, 54. Zetterberg, 62. DeKeyser. Střely na branku: 35:34. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval tři branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 91,43 procenta. Diváci: 13.789. Hvězdy zápasu: 1. Green, 2. DeKeyser (oba Detroit), 3. Boychuk (NY Islanders).

Nashville - Philadelphia 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 24. Järnkrok, 32. Wilson - 19. a 27. Simmonds (na první Voráček), 37. Raffl, 60. VandeVelde. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Wilson (Nashville), 3. Raffl (Philadelphia).

Chicago - Winnipeg 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 54. Panarin - 40. Little, 56. Copp. Střely na branku: 26:32. Diváci: 21.383. Hvězdy zápasu: 1. Copp (Winnipeg), 2. Darling (Chicago), 3. Byfuglien (Winnipeg).

Calgary - Anaheim 8:3 (1:0, 5:1, 2:2)
Branky: 3. Gaudreau, 32. Brouwer, 33. Chiasson, 33. Stajan, 37. Bennett, 38. Hamilton, 46. Monahan, 56. Giordano - 23. a 57. Kesler, 57. L. Shaw. Střely na branku: 25:33. Diváci: 17.840. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Bennett, 3. Chiasson (všichni Calgary).

Edmonton - Minnesota 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 3. Maroon - 20. Coyle, 64. Koivu. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Gustavsson (Edmonton), 3. Koivu (Minnesota).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít