Touchdown

Tasmánec Porte ovládl druhou etapu a vede Tour Down Under

Adelaide - Domácí jezdec Richie Porte vyhrál druhou etapu závodu Tour Down Under a ujal se vedení v celkovém pořadí australského podniku cyklistického World Tour. Čeští cyklisté Petr Vakoč a Ondřej Cink dojeli ve třetí desítce se ztrátou 35 sekund.

Sport
zdroj: ČT4

V průběžné klasifikaci patří Vakočovi 25. místo a bývalý biker Cink je při svém silničním debutu v zahajovacím podniku sezony o sedm míst za ním. Oba za Portem zaostávají o 45 sekund.

Porte, který skončil v předchozích dvou ročnících Tour Down Under druhý, ujel dnes všem soupeřům v závěrečném stoupání do Paracombe. V cíli 148,5 km dlouhé etapy byl o 16 sekund dříve než druhý Španěl Gorka Izaguirre, před nímž vede o 20 sekund.

"Je to neuvěřitelné mít trikot lídra v největším australském závodě. Hrozně rád bych ho získal. Čeká nás pár těžkých dnů, ale kluci mi ohromně pomáhají," řekl lídr stáje BMC.

Cyklistický závod Tour Down Under - 2. etapa (148,5 km):

1. Porte (Austr./BMC) 3:46:06, 2. G. Izagirre (Šp./Movistar), 3. Chaves (Kol./Orica) oba -16, 4. Dennis (Austr./BMC), 5. Haas (Austr./Dimension Data), 6. Ulissi (It./UAE Abú Zabí) všichni -19, ...27. Vakoč (Quick-Step Floors), 30. Cink (Bahrajn-Merida) oba -35.

Průběžné pořadí: 1. Porte 7:10:14, 2. G. Izagirre -20, 3. Chaves -22, 4. McCarthy (Austr./Bora) -24, 5. Haas -27, 6. Ulissi -29, ...25. Vakoč, 32. Cink oba -45.