Zachův gól k výhře New Jersey nevedl. Florida s navrátilci do sestavy porazila Anaheim

Hokejista New Jersey Pavel Zacha byl v pátečních utkáních NHL jediným českým hráčem, který se radoval z gólu. Z výhry se však se svými spoluhráči netěšil, když Devils prohráli s Calgary v prodloužení. Na vítězné brance Flames se asistencí podílel Michael Frolík. K triumfu svého týmu přispěl i Petr Mrázek, jehož Detroit zdolal New York Islanders.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Zacha

Pavel Zacha | Zdroj: Reuters

Pavel Zacha se svého pátého gólu v sezoně dočkal ve druhé třetině, když v přesilové hře dorazil od mantinelu odražený kotouč za záda brankáře Calgary Briana Elliotta.

Zápas domácího New Jersey a Calgary nakonec dospěl do prodloužení, ve kterém o výhře kanadského celku rozhodl Mikael Backlund. Nahrávku si u vítězné akce připsal český útočník Michael Frolík.

Po sérii pěti porážek v řadě na výhru dosáhli hokejisté Detroitu. Vítězství Red Wings v duelu proti New Yorku Islanders v poměru 5:4 32 zásahy podpořil český gólman Petr Mrázek.

Naopak už potřetí v řadě vyhrála Florida, která si na domácím ledě poradila s Anaheimem. Jaromír Jágr se tentokrát neprosadil, ale kromě výsledku mohl být spokojený i s tím, že se do sestavy Panterů vrátili jeho spoluhráči z první formace Jonathan Huberdeau a Aleksander Barkov.

Pro Huberdeaua, který v utkání vstřelil rozdílový gól, to byl dokonce první zápas v letošní sezoně.

„Byla to velká zábava, ale nebyl to můj nejlepší zápas. Na konci jsem se cítil trochu unavený, ale jsem rád za sebe i za tým,“ řekl po zápase s Anaheimem Huberdeau.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Columbus 4:3 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 14. a 64. Kessel, 19. Hörnqvist, 39. Bonino - 36. Dubinsky, 41. Wennberg, 52. Atkinson. Střely na branku: 33:31. Diváci: 18.649. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Letang (oba Pittsburgh), 3. Dubinsky (Columbus).

Detroit - NY Islanders 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)
Branky: 11. Glendening, 33. Helm, 35. Mantha, 38. Zetterberg, 60. DeKeyser - 4. Bailey, 12. Ladd, 38. Tavares, 58. Chimera. Střely na branku: 24:36. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval čtyři branky z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. Mantha, 3. DeKeyser (všichni Detroit).

Florida - Anaheim 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 10. Smith, 36. Huberdeau - 10. Lindholm. Střely na branku: 37:23. Diváci: 14.689. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Barkov, 3. Reimer (všichni Florida).

New Jersey - Calgary 3:4 v prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 29. Henrique, 32. Zacha, 40. Palmieri - 18. Monahan, 21. Versteeg, 48. Stajan, 62. Backlund (Frolík). Střely na branku: 29:38. Diváci: 14.716. Hvězdy zápasu: 1. Backlund (Calgary), 2. Henrique (New Jersey), 3. Bouma (Calgary).

Carolina - Edmonton 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 12. J. Staal, 42. Aho - 29. McDavid. Střely na branku: 23:25. Diváci: 12.512. Hvězdy zápasu: 1. Slavin, 2. Ward, 3. J. Staal (všichni Carolina).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít