CELÝ SESTŘIH: Sparta – Slovácko 1:0. Lafata rozhodl, další gól mu vzali

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Sparty porazili v úvodním zápase 4. kola Het ligy Slovácko 1:0. Jediný gól vstřelil po hodně hry kapitán David Lafata, oslavil tak svůj 400. start v první lize 201. brankou v nejvyšších soutěžích. Další přidal ještě ve druhé půli, ale kvůli nepřesně posouzenému ofsajdu nebyl uznáný. Šance na obou stranách pak zůstaly nevyužité. Domácí se v neúplné ligové tabulce posunuli na druhé místo dva body za vedoucí Plzeň.

Domácí: 60. Lafata

Hosté:

Domácí: Koubek – Zahustel, Mareček, Hovorka, Nhamoinesu – Mavuba (76. Mandjeck), Sáček – Biabiany, Josef Šural, Ben Chaim (72. M. Frýdek) – Lafata (C) (82. V. Kadlec).

Hosté: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – V. Daníček, Šumulikoski (C) (70. Jakub Rezek) – Navrátil, Machalík (62. Sadílek), Havlík – Zajíc (80. Kubala).

11 696 diváků

Sparta oproti předchozímu zápasu v Liberci udělala čtyři změny v sestavě. Poprvé v sezoně nastoupili uzdravení obránci Costa s Hovorkou a šanci od začátku dostali také Šural s Mavubou. Ani na lavičce naopak nebyl bývalý reprezentační kapitán Rosický , který je nemocný a možná nestihne ani následující utkání s Brnem.

Slovácko sice přijelo na Letnou s nejlepším útokem ligy, ale od začátku bylo pod tlakem. A nebýt brankáře Heči, mohlo v prvním poločase několikrát inkasovat. Hostující gólman v sedmé minutě vyrazil teč Lafaty , ve dvanácté vytáhl na břevno střelu Šurala, který se do velké šance dostal po kombinaci Zahustela se Sáčkem. Vzápětí si Heča poradil i s nebezpečnou ranou Ben Chaima.

Hosté se do první šance dostali až po půlhodině. Po rychlém brejku a kombinaci se dostal míč na hranici vápna k Navrátilovi, ale s jeho ranou z voleje si domácí gólman Koubek poradil. Slovácko se však díky tomu probralo a až do konce poločasu hrálo se Spartou vyrovnanou partii.

Sparta pokračovala v dobrém výkonu i po přestávce a dočkala se i branky. V 60. minutě se o to postaral Lafata, který symbolicky ve 400. ligovém utkání načal svou třetí stovku gólů v nejvyšších soutěžích. Domácí kapitán mohl v 75. minutě přidat další gól, ten ale nebyl uznán kvůli mylně odmávanému ofsajdu.

Kapitánovi Sparty Davidu Lafatovi mylně odmávali ofsajd, po kterém mohl přidat další gólFoto Repro iSport TV

Spartu to málem stálo body, protože domácí v závěru nepochopitelně polevili a Slovácko se dostalo do několika slibných příležitostí. Největší měl v 84. minutě Navrátil, který po Sadílkově rohu trefil tyč.

Sparta ukázala, že po letní pauze plné změn jdou její výkony pomalu nahoru a ani ve čtvrtém ligovém utkání neprohrála (2 výhry, 2 remízy). Slovácko utrpělo ve 4. kole první porážku v sezoně. Na Letné ani na 16. pokus nevyhrálo (15 proher, 1 remíza).

CELÝ SESTŘIH: Sparta – Slovácko 1:0. Lafata dal gól, další mu vzal mylný ofsajd

David Lafata odehrál 400. utkání v lize, převzal cenu za 200 ligových gólů

Klíčové momenty utkání

Sparta - Slovácko: Výhru Sparty sledoval i plzeňský ředitel Šádek s bývalým sparťanským funkcionářem Otavou

Sparta - Slovácko: Sáček nahrál proti noze Mandjeckovi, toho vychytal Heča

Sparta - Slovácko: Kubala vypálil po rohu těsně nad bránu

Sparta - Slovácko: Krásná akce Biabianyho s Frýdkem, Lafatův gól neplatí – asistent odmával ofsajd

Sparta - Slovácko: Mareček odvrátil balon těsně před Havlíkem

Sparta - Slovácko: Zahustela ve velké šanci vychytal Heča

Sparta - Slovácko: Ben Chaim položil balon Lafatovi na hlavu a Sparta vede 1:0

Sparta - Slovácko: Šural po Marečkově centru hlavičkoval mimo bránu

Sparta - Slovácko: Hlavičkovaná ve vápně Slovácka gólem neskončila, Šural poslal míč nad

Sparta - Slovácko: Biabiany protančil ke střele, míč ale poslal nad břevno

Sparta - Slovácko: Na Costův centr o kousek nedosáhl Šural

Sparta - Slovácko: Koubek čaruje! Navrátilovu bombu vytáhl na roh

Sparta - Slovácko: Na Havlíkův pěkný centr jen těsně nedosáhl Zajíc

Sparta - Slovácko: Koubek musel na zem, s Navrátilovou střelou si poradil

Sparta - Slovácko: Famózní Heča! Tentokrát vychytal Ben Chaima

Sparta - Slovácko: Krásná akce Sparty, Šuralovu střelu tečoval Hofmann na břevno

Sparta - Slovácko: To byla tutovka! Lafatu vychytal Heča

Sparta - Slovácko: Ben Chaim přihrál Šuralovi, ten měl míč za sebou a nezakončil

Sparta - Slovácko: Zase finta s výkopem – všichni doprava!