Panorama

Střelecké trápení Slavie pokračuje. S Bohemians se rozešla bez branek

Praha – Po prohře v úvodním střetnutí play-off Ligy mistrů se fotbalistům Slavie nevedlo ani v domácí soutěži. Obhájce titulu ve vršovickém derby nedokázal Bohemians 1905 vstřelit branku a oba celky se tak rozešly smírně 0:0. Slávisté ve čtyřech utkáních venku v nové sezoně skórovali pouze jednou, v odvetě 3. předkola Ligy mistrů v Borisově.

On-line textový přenos

90.+3

Konec zápasu.

90.+2

Hosté se při autovém vhazování dostali do ofsajdu.

90.+2

Sobol chtěl vysunout Altintopa, ten ho ale nepochopil. Následný centr Stocha byl opět nepřesný.

90.+1

Přetažený Altintopův centr hostům nic nepřinesl.

90.

Sobolův centr odvrátila obrana na roh, po něm pálil Stoch, trefil ale pouze jednoho z obránců.

89.

Místo Bartka si posledních několik minut zahraje Buchta.

88.

Sobol už míč na hřišti nestihl, domácí budou kopat od branky.

86.

Po chybě Švece hasil nebezpečí Jindřišek jen za cenu žluté karty.

85.

Sobolův centr nedokázal zpracovat Altintop, následně hosté trochu bezradně kombinují na vlastní polovině.

83.

Hušbauerův oblouček za obranu nenašel nikoho ze spoluhráčů.

81.

Stoch průnikovou přihrávkou uvolnil Součka, po jeho centru ale neměl prostor k zakončení Hušbauer. Odražený míč napálil Bořil, Fryšták byl ale připravený.

79.

Místo Maška přichází na hřiště Jindřišek.

78.

Skvělá akce Kabajeva, který se prosadil přes Jugase a vybídl ke skórování Nečase. Ten si pěkně zasekl míč a snažil se přehodit Laštůvku, těsně ale minul branku.

77.

Spásu má přinést kanonýr Škoda, který střídá Mešanoviče. Ten se znovu osamocený na hrotu vůbec neprosadil.

76.

Centr Altintopa do území nikoho, hra domácích se i přes střídání postupem času spíše zhoršuje.

75.

Utkání sleduje 4812 diváků.

74.

Další kostrbatou kombinaci slávistů přerušil Mašek a Souček ho následně musel faulovat.

72.

Obrovská šance domácích, odražený balon po rohu napálil na branku Kocič, míči ale v cestě do sítě zabránil spoluhráč Kabajev.

71.

Na straně domácích střídá Nečas Reitera.

70.

Tečovaná střela Maška skončila v zámezí.

68.

Z druhé strany centruje Sobol, Fryšták vyboxoval do bezpečí.

67.

Centr Jugase odvrátili domácí na roh, z něj slávisté znovu nic nevymysleli.

65.

A Hušbauer hned zkoušel oslovit Altintopa, jeho centr ale byl příliš dlouhý.

64.

Vývoj zápasu nutí hosty ke změnám v sestavě, místo Hromady přišel na hřiště Hušbauer.

62.

Zmrhalovu propagační střelu skryl v náručí Fryšták.

61.

Hned dvě akce slávistů ztroskotaly na nepřesnostech, na druhé straně při přečíslení tří proti dvěma nevyzrál Kabajev na bránícího Jugase.

60.

Centrující Reiter zasáhl ruku sluzujícího Hromady, penalta se nepíská.

59.

Místo Sýkory se na hřiště podívá poslední slávistická posila Stoch.

59.

Po centru Sobola hlavičkoval Jugas vysoko nad.

58.

Nepřesná střela Zmrhala, hosté ale mají k dispozici roh. Centr Altintopa vyboxoval do bezpečí Fryšták.

57.

Reiter zapříčinil chaos v pokutovém území Slavie, jeho spoluhráčům ale chyběla přesnost i důraz.

55.

Slávistům evidentně chybí klid, náznaky slibných brejků domácích ale k ničemu zajímavému nevedly.

53.

První roh hostů žádné nebezpečí pro Fryštáka neznamenal.

51.

Po chybě hostů ve středu pole vyslal Mašek za obranu Haška, jeho střela z halfvoleje postrádala přesnost.

49.

Centr Sýkory po akci Bořila zakončil Altintop hlavou nad.

48.

Domácí jsou zatím mnohem aktivnější a zůstávají na míči.

47.

Mašek si navedl míč na střed a zkusil vyslat mezi stopery Bartka. Ten se ale k zakončení nedostal.

46.

Dlouhý nákop Ngadeua nikoho ze spoluhráčů nenašel.

46.

Začal druhý poločas, zatím bez změn v sestavách.

---

Domácí fanoušci zasypali brankoviště vlastního gólmana Fryštáka konfetami, výkop druhé půle se tak o několik minut zpozdil.

---

Slávisté byli v prvním poločase aktivnější, vypracovali si i několik slibných šancí, nedokázali ale zatím trefit branku.

45.+1

Konec prvního poločasu.

45.

Sobol si chtěl narazit se Sýkorou, ten mu ale míč vrátil hodně nepřesně.

43.

Další rohový kop pro Bohemku, zatím z nich ale domácí nic nevymysleli.

42.

Kabajev se znovu proti Ngadeuovi neprosadil, na druhé straně Zmrhal nedostihl míč na hrací ploše.

40.

Odražený míč napálil Bořil až někam k tramvajím.

39.

Souček prostrčil na Zmrhala, jeho jedovatá střela po zemi skončila těsně vedle levé Fryštákovy tyče.

38.

Reiter se hezky prosadil po pravém křídle, jeho centr ale v pohodě vyřešil Ngadeu.

37.

Sýkora se proti Dostálovi neprosadil, na druhé straně souboj Ngadeua s Kabajevem raději řešil odkopem Lastůvka.

35.

Souček ideálně přenesl hru na Bořila, jeho přihrávku ale Zmrhal zazdil nepřesnou střelou.

34.

První šance Bohemians. Domácí byli v náběhu ve třech proti Jugasovi, těsně před Hůlkou ale hostující stoper odvrátil do bezpečí.

32.

Domácí se po faulu na Reitera snažili o signál, z rozehrávky na krátko ale vybojovali pouze roh.

30.

Přetažený míč sklepl jeden z hostů pro Zmrhala, ten ale v dobré pozici trefil pouze bránícího Šmída.

29.

Sýkora dostal přihrávku do běhu, míč ale na hřišti nestihl.

28.

Souček mohl v dobré pozici střílet, trochu zbytečně ale ještě hledal Altintopa, který se k zakončení nedostal.

26.

Několik nepřesností na obou stranách končí faulem na Hromadu.

24.

Mašek měl před vápnem čas na zajímavou přihrávku, realizace se mu ale nepovedla.

23.

Hostům to v posledních minutách v záloze trochu skřípe a už mají na kontě několik nevynucených ztrát míče.

22.

Kabajev se hezky uvolnil, trefil ale pouze Ngadeua, který nakonec odvrátil na roh.

21.

Centr Ngadeua na Sobola domácí obrana přečetla.

19.

Skvělé přenesení hry na Sýkoru, ten ale byl na levém křídle v ofsajdu.

18.

Sprinterský souboj s Kabajevem zvládl stoper Jugas na jedničku.

17.

Domácí sice dobře napadají, jinak se ale do blízkosti branky Slavia nedostávají.

16.

Další akce už se tureckému středopolaři tolik nevyvedla, jeho centr na Bořila skončil za autovou čarou.

14.

Altintop patičkou oslovil Sýkoru, jeho centr ale jen prolétl malým vápnem, ve kterém nebyl nikdo ze slávistů.

13.

Bořil ve sprinterském souboji fauloval Bartka. Centr domácích z trestného kopu ale skončil pouze v zámezí.

12.

Hosté jsou zatím silnější zejména ve středu pole, chybí jim ale lepší předfinální fáze.

10.

Kombinační snažení hostů nakonec pohodlně vyřešili Šmíd s brankářem Fryštákem.

9.

Po Sobolově centru se dostal k hlavičce na zadní tyči Bořil, trefil ale jen Kociče a z dorážky přestřelil. Druhá velká šance hostů.

8.

Rychlík Reiter se po pravém křídle probojoval jen za brankovou čáru.

7.

Domácí zatím velmi aktivně napadají slávistickou rozehrávku.

5.

Po rychlé kombinaci se k míči dostal Sobol, přes Dostála ale nepřešel.

4.

Domácí mají víc míč na kopačkách, do blízkosti Laštůvky se ale nedostali.

2.

Hosté vyhráli hlavičku ve středu pole a zničehonic se před Fryštákem ocitli Zmrhal s Mešanovičem. Brankář Bohemians ale rychle vyběhl a pokus bosenského forvarda zlikvidoval. Dorážku Zmrhala vykopl z brankové čáry jeden z obránců.

1.

Kabajev natáhl z halfvoleje a vyzkoušel pozornost Laštůvky. Střílel ale z ofsajdu.

1.

Utkání bylo zahájeno.

---

Hosté udělali oproti úternímu duelu Ligy mistrů v Nikósii hned šest změn v sestavě, vůbec poprvé nastupuje Jakub Hromada.

---

Slavia drží ligovou sérii bez porážky od nástupu trenéra Jaroslava Šilhavého a proti Klokanům může zaokrouhlit počet zápasů, ve kterých bodovala, už na 30.

---

V probíhající sezoně stále neporažení Bohemians bodovali ve vršovickém derby v pěti z posledních šesti případů.

---

Sestava Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Reiter, Švec, Mašek, Hašek, Bartek - Kabajev

---

Sestava Slavie: Laštůvka - Bořil, Jugas, Ngadeu, Sobol - Souček, Hromada - Sýkora, Altintop, Zmrhal - Mešanovič

"Klokani" bodovali v šestém z posledních sedmi vzájemných ligových duelů a stále drží v nové sezoně neporazitelnost. Po Spartě sebrali body i dalšímu posílenému aspirantovi na titul.

Slavia udělala oproti úternímu duelu v Nikósii hned šest změn v sestavě, v zahajovací jedenáctce nastoupili Sobol, Altintop, Zmrhal, Mešanovič a uzdravení Sýkora s Hromadou, který si připsal první start za červenobílé.

Zatímco v Nikósii Slavia ve druhé minutě inkasovala, dnes mohla ve stejném čase otevřít skóre. Sýkorovu kličku ale nejprve vystihl brankář Bohemians Fryšták a následnou dorážku vykopl před čárou stoper Šmíd.

Slavia byla aktivnější, ale k velkým šancím se příliš nedostávala. Sýkorovu střelu zastavil domácí Šmíd, a protože měl ruku u těla, rozhodčí Proske penaltu neodpískal.

Až ve 34. minutě zahrozili i Bohemians, Dostálův centr ani jeden ze tří nabíhajících spoluhráčů do sítě neusměrnil. Na druhé straně pak po zemi vystřelil těsně vedle Zmrhal.

Bohemians vycítili šanci a po změně stran hrozili z brejků. Po hodině hry zastavil při skluzu Reiterův centr Hromada rukou, ale ani tentokrát sudí Proske penaltu nenařídil.

Slávistický trenér Šilhavý postupně poslal na trávník Stocha a Hušbauera, hosté více drželi míč, ale "Klokani" dál byli nebezpečnější. V 72. minutě po rohu střílel na hranici malého vápna Kocič a Souček se štěstím zblokoval ránu na roh.

V 78. minutě se po přihrávce od Kabajeva protlačil až před Laštůvku střídající Nečas, ale hostující branku těsně přestřelil. O čtyři minuty později pálil Bořil a domácí brankář Fryšták musel na zem.

Slavii nepomohl ke gólu ani příchod kanonýra Škody. V lize sice neprohrála ani ve 30. utkání pod trenérem Šilhavým, ale remíza je pro ni ztrátou.

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Proske - Hrabovský, Kotalík. ŽK: Jindřišek - Souček. Diváci: 4812.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Švec, Martin Hašek ml. - Reiter (71. Nečas), Mašek (80. Jindřišek), Bartek (88. Buchta) - Kabajev. Trenér: Martin Hašek st.

Slavia: Laštůvka - Bořil, Jugas, Ngadeu, Sobol - Hromada (64. Hušbauer), Souček - Sýkora (59. Stoch), Altintop, Zmrhal - Mešanovič (77. Škoda). Trenér: Šilhavý.

Martin Hašek starší (trenér Bohemians): "Už ve čtvrtém kole máme za sebou dva zápasy s top týmy, které mají obrovské rozpočty i špičkové hráče. Mám sparťanskou minulost, takže když jsme obrali Spartu, teď byla povinnost obrat Slavii. To samozřejmě zlehčuji. Hráči nechali na hřišti vše a to dnes stačilo k remíze. Při troše štěstí to mohlo stačit na tři body, při smůle na nic. To, jak zápas skončil, bereme. Zlomový okamžik byla druhá minuta a šance Slavie. Musel to řešit brankář a pak jsme to se štěstím odvrátili. I když jsme neinkasovali, vzalo nám to vzalo vítr z plachet. Chtěli jsme na Slavii vletět, ale takhle nám trochu pokleslo sebevědomí. První půli měli naši hráči mírný strach hrát. V druhém poločase jsme přidali na sebevědomí, víc jsme si dovolili. Přišly tři příležitosti, kdy jsme mohli uvažovat o gólu. Mohlo se možná písknout ruka, pak šance Kociče a pak velká možnost Nečase. Bohužel jsme to nedokázali proměnit. Ale těší mě, že jsme špičkový český tým pustili do jediné gólové šance. Ještě jsme nestačili opéct špekáčky za výhru nad Karvinou, náš správce, který to organizuje, měl dovolenou. Dnes to je podobný úspěch jako se Spartou."

Jaroslav Šilhavý (trenér Slavie): "Vstoupili jsme do zápasu velice dobře. Hned v druhé minutě jsme si vytvořili obrovskou šanci, bohužel tam došlo k vlastnímu nedorozumění. Sýkora a Mešanovič se srazili. Soupeř byl pak pasivnější, dostával se dopředu jen dlouhými nákopy. My jsme hráli a vytvořili jsme si některé šance, které jsme opět nedotáhli. Druhý poločas soupeř vycítil šanci, čekal na brejky a vytvořil si šance, kdy mohl vstřelit gól. Bohužel ani v závěru, kdy jsme nasadili čerstvé síly, se nám nepodařilo rozhodnout. Řešení v poslední fázi nám teď poslední zápasy chybí. Věřím, že se to třeba ve středu prolomí. Určitě hraje roli i to, jak rotujeme sestavou. Za čtyři dny hrajeme pro nás hodně důležitý zápas, z toho pohledu jsme se takto rozhodli ke změnám. Tím nechci říct, že jsme chtěli nechat na Bohemce body. Když se vyhrajeme, nálada do práce je lepší. Ale někdy, když se člověku něco nepodaří, další zápas o to víc bojuje. Věřím, že to setřepeme a budeme se plně připravovat na APOEL."