Slavia má rekord, přesto si pohoršila. Plzeň vede tabulku už o sedm bodů, Olomouc je druhá

V rámci sobotního programu 8. kola HET ligy se hrály čtyři zápasy. Slavia remizovala se Zlínem 1:1, Jablonec porazil Bohemians v Ďolíčku 1:0 a Olomouc ovládla zápas na Julisce 3:0. V Mladé Boleslavi vede Plzeň 2:0.

Zlín/Praha/Mladá Boleslav Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Sigmy Olomouc

Fotbalisté Sigmy Olomouc | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK

Slavia vedla od 76. minuty po gólu Milana Škody 1:0. Jenže v 84. minutě fauloval v pokutovém území Jugas zlínského Diopa. Sudí Královec nařídil penaltu, kterou přízemní střelou proměnil Vukadin Vukadinovič. Oba týmy pak v závěru měly velké šance, které ale ani jeden celek nedokázal proměnit. Pražský tým si ze Zlína veze bod za remízu, který stačil k překonání rekord v počtu neprohraných zápasů za sebou. Nový rekord má hodnotu 34.

Sportovní magazín L´Équipe zařadil Patrika Schicka mezi padesátku nejlepších hráčů do 21 let

V dalším zápase Bohemians 1905 vyzval Jablonec. Domácí sice byli střelecky aktivnější, ale produktivnější byl Jablonec, který si díky gólu z 56. minuty utočníka Doležala, jenž těžil ze střílené přihrávky Masopusta, veze z Vršovic cenné tři body.

Sigma Olomouc nedala šanci pražské Dukle a vyhrála přesvědčivě 3:0. Dva góly domácích vstřelil Plšek. Nejprve se prosadil v 17. minutě, kdy zužitkoval centr Sladkého. Druhou branku přidal ve 30. minutě, kdy mu znovu po centru nahrával tentokráte Zahradníček. Pojistku pak v 80. minutě přidal Sladký. Sigma se tak po zaváhání Slavie ve Zlíně posunula na druhé místo v tabulce HET ligy.

V šest večer rozehrály svůj zápas i Mladá Boleslav a Plzeň. Viktoriáni se po rychlích gólech Krmenčíka ze 3. a 14. minuty, kdy mu nejprve přihrával Limberský a poté Hájek, ujali vedení 2:0. Vedení už nepustili a upevnili si první místo v tabulce. Plzeň v této sezóně vyhrála v HET lize všechny zápasy.