CELÝ SESTŘIH: Karviná - Slavia 0:2. Hosté vládli, pálili Škoda a Van Buren

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Úkol zvládli. Fotbalisté Slavie v 10. kole HET ligy zvítězili v Karviné 2:0. Skóre otevřel hostující kapitán Milan Škoda, ve druhém poločase zvýšil náskok Mick van Buren. Obhájce titulu se na druhém místě tabulky přiblížil vedoucí Viktorii Plzeň na pět bodů, Západočechy ale ještě čeká nedělní šlágr na Spartě.

Jako první se ke střele na bránu odhodlal slávista Hušbauer. Jeho dalekonosný pokus vyrazil na roh Le Giang, náhradník za Berkovce, který podle dohody obou klubů nemohl za Karvinou nastoupit, neboť ve Slezsku hostuje právě ze Slavie.

V deváté minutě byli hosté blízko vedení. Le Giang ale zlikvidoval tutovky jak pronikajícímu Škodovi, tak dorážejícímu Hušbauerovi, jehož další pokus vykopl z prázdné brány kapitán Karviné Eismann. Za deset minut už se Pražané dočkali. Stochův roh pustil Van Buren a hlavičkující Škoda usměrnil balon k tyči.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Slavia 0:2. Mistr poprvé vyhrál na hřišti soupeře

Až ve 35. minutě evidovali domácí první nebezpečnější možnost, Moravcova sražená střela skončila rohovým kopem, z něhož nic nebylo. Karvinští vsadili na brejky, jenže proti důrazně pracující defenzivě hostů se prosazovali hodně pracně. A když už dostali šanci ke střele, tak trefil Budínský přímo prostředek brány, kde stál připravený Kovář.

Do druhé půle vkročili domácí přece jen odvážněji, ale výsledkem jejich desetiminutového snažení byl jen roh, který Slavia odvrátila.

V 57. minutě naopak Karvinští chybovali, nejprve Eismann a poté Lischka, který rozehrál rovnou na nohu Škody, jehož přihrávka uvolnila Van Burena a ten už sám proti Le Giangovi neměl problém skórovat.

Za tohoto stavu už to měli domácí hodně složité. Slavia víceméně kontrolovala své vedení a snaha Karvinských končila před jejím velkým čtvercem. Dlouhé minuty nepřinášely nic zajímavého a nezáživný fotbal plynul. Až v 87. minutě napřáhl k ráně domácí Ramírez a trefil reklamní panel. Karviná tak prohrála se Slavii i ve třetím zápase po návratu do nejvyšší soutěže.

Domácí:

Hosté: 19. Milan Škoda, 57. Van Buren

Domácí: P. Le Giang – Čolić, Hošek, Lischka, Eismann (C) – Šisler (79. Lingr), Janečka – Jan Moravec, Budínský (62. Ramírez), Kalabiška – Wágner (46. Panák).

Hosté: Kovář – Bořil, Jugas, Deli (81. Frydrych), Sobol – Hušbauer, Souček, Rotaň (73. Hromada) – Van Buren, Stoch (77. Danny) – Milan Škoda (C).

Karviná - Slavia: Stochovu střelu z rohu vápna Le Giang chytil

Karviná - Slavia: Lischka fatálně ztratil balon, Van Buren šanci proměnil a Slavia vede 2:0

Karviná - Slavia: Janečkovi ve velké šanci na poslední chvíli ukopl míč Souček

Karviná - Slavia: Van Buren byl sám před brankářem, Le Giang ho ale vychytal

Karviná - Slavia: Šisler se na vápně opřel do střely z voleje, ale bránu netrefil

Karviná - Slavia: Budínský trefil tvrdou ranou jen prostředek brány

Karviná - Slavia: Moravec vypálil z dvaceti metrů, byl z toho jen roh

Karviná - Slavia: Bum! Janečka si špatně zpracoval balon a vletěl do Kováře

Karviná - Slavia: Stoch se opřel do míče z dálky, ale bránu netrefil

Karviná - Slavia: Škoda se chytře trefil po rohu a Slavia vede 1:0

Karviná - Slavia: Tři tutovky Slavie! Karvinou podrželi Le Giang a Eismann

Karviná - Slavia: Hušbauer vypálil z dálky, Le Giang vyrazil na roh