Třinec přehrál Zlín, Litvínov porazil v severočeském derby Chomutov

Hokejisté Třince dokázali porazit Zlín na jeho ledě 3:1 a jsou na čtvrté příčce tabulky. V severočeském derby podlehl Chomutov Litvínovu 1:3. Brno doma znovu nedokázalo vyhrát za tři body a prohrálo s Vítkovicemi také 1:3. Pardubice přehrály Liberec vysoko 5:1. Hradec Králové zvítězil 2:1 v Mladé Boleslavi až po samostatných nájezdech. Ty rozhodovaly i zápas mezi Olomoucí a Spartou, který Pražené vyhráli 3:2.

Zlín, Chomutov (Aktualizováno: 21:19 17. 11. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj hokejistů Třince a Zlína

Souboj hokejistů Třince a Zlína | Zdroj: ČTK

Aukro Berani Zlín – HC Oceláři Třinec 1:3

Třinec jako by chtěl zvrátit dojem z posledního utkání na stadionu Luďka Čajky, kde prohrál v devátém kole 0:4. O první gól se postaral Tomáš Linhart, když využil přihrávku od Michala Kovarčíka.

O dvě branky pak vedli hosté ještě v první třetině zásluhou nováčka na extraligovém kluzišti Víta Christova, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou Kašíka.

Domácí snížili ve třetí části, kdy si přesným pasem našel Zdeněk Okál Tomáše Fořta, který se prosadil proti přesouvajícímu se Hrubcovi. Na dvougólový rozdíl zvyšoval třinecký Michal Kovarčík. Na skóre už se nic nezměnilo, a tak Třinec vyhrál 3:1.

Piráti Chomutov – HC Verva Litvínov 1:3

Litvínovští v posledním kole dokázali porazit Mladou Boleslav vysoko 6:3 a v severočeském derby začali také lépe, když je ve 12. minutě dostal do vedení po krásné akci s Černým Peter Jánský.

Ve třetí třetině zvyšoval náskok pro hosty z Litvínova Richard Nejezchleba, když se prosadil v nepřehledné situaci před brankou Laca. Za domácí snižoval pod horní tyč David Skokan. Na konečných 3:1 upravoval František Gerhát.

HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera 1:3

Kometa chtěla po měsíci doma bodovat za tři body. Začala dobře a už v sedmé minutě vedla zásluhou Alexandra Malleta. Na začátku druhé třetiny Vítkovičtí srovnali díky brance Karola Sloboda a do vedení 2:1 je dostal Daniel Kurovský.

Na konečných 3:1 zvyšoval minutu před koncem hostující Roman Sturz. Kometa tak opět doma nedokázala bodovat za tři body a Vítkovice si odváží výhru 3:1.

HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 5:1

Liberečtí sice v extralize třikrát vyhráli a postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů, ale zápas s Pardubicemi se jim nevydařil. Po první třetině prohrávali 2:0, když se za domácí prosadili v přesilových hrách nejdříve Rostislav Marosz a následně Petr Sýkora.

Ve druhé půli už po půl minutě zvyšoval na 3:0 kapitán Pardubických Tomáš Rolinek. Za hosty dokázal snížit Petr Jelínek, když uklidil kotouč do odkryté brány.

Ve třetí části se dostaly Pardubice znovu do tříbrankového vedení zásluhou Sachy Treille. Na konečných 5:1 upravil skóre Matěj Beran.

HC Dukla Jihlava – HC Škoda Plzeň 1:2

Vedoucí tým extraligy se ujal vedení na Horáckém stadionu poněkud zvláštním způsobem. Domácí De La Rose sice dokázal dostat puk z brankoviště, ale do branky si ho pak sám srazil nohou.

Další branky padly až ve třetí třetině. Nejdříve zvyšoval za Indiány David Stach. Minutu a půl před koncem vrátil domácím naději přesnou trefou Filip Seman. Ani jeho gól ale Jihlavě ke třem bodům nepomohl a Plzeň tak slaví výhru 2:1.

BK Mladá Boleslav – Mountfield HK 1:2 po sam. nájezdech

Skóre zápasu v Mladé Boleslavi otevřel už ve druhé minutě domácí Dominik Pacovský, kterému k pravé tyči přihrával Oldřich Kotvan.

Až ve třetí třetině se dočkali diváci dalšího přesného zásahu. Za hradecké srovnával Rudolf Červený, který dříve nastupoval v dresu Mladé Boleslavi.

Do konce základní hrací doby už se nedokázal žádný z týmů prosadit, ani prodloužení vítěze neurčilo, takže rozhodovaly samostatné nájezdy. Ten rozhodující si za Hradec připsal Petr Koukal a jeho mužstvo vyhrálo 2:1.

HC Sparta Praha – HC Olomouc 3:2 po sam. nájezdech

V sedmé minutě šli domácí sparťané do vedení, kdy po přihrávce od kapitána Jaroslava Hlinky přesně zakončil Petr Vrána. Další gól přidali ve druhé třetině, když se trefil Alexander Reichenberg.

Hosté z Olomouce ještě ve druhé části snížili na 2:1. Ve zmatku před brankou Honzíka se nejlépe zorientoval František Skládaný. Přesnou dorážkou z 53. minuty srovnal Tomáš Houdek.

Zbytek zápasu gól nepřinesl, šlo se tedy do prodloužení. V tom se ani jeden z celků přesně netrefil. Následné samostatné nájezdy dopadly lépe pro domácí Spartu, kdy si ten rozhodující zapsal Richard Jarůšek.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 17. 11. 2017)