Škoda se Zmrhalem řídili vysokou výhru Slavie nad Duklou 5:0. Plzeň vyhrála na Slovácku 4:1

Slavia na domácím hřišti deklasovala v malém pražském derby Duklu 5:0. Milan Škoda a Jaromír Zmrhal si oba připsali dva góly a asistenci navrch. Sigma Olomouc porazila na domácím hřišti Zlín 2:0 a prodloužila sérii neporazitelnosti na 11 zápasů. Suverénně první Viktoria Plzeň nezaváhala ani ve 14. kole a nadále má plný počet bodů. I přes komplikace s osvětlením na Slovácku vyhrála i díky dvěma gólům Kopice 4:1.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 22:10 18. 11. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník a kapitán Slavie Milan Škoda

Útočník a kapitán Slavie Milan Škoda | Foto: Sergei Grits | Zdroj: ČTK/AP

Fotbalisté Slavie v malém pražském derby doma deklasovali Duklu 5:0 a zaznamenali nejvyšší vítězství v sezoně. V zápase 14. ligového kola vstřelili dva góly kapitán Milan Škoda i Jaromír Zmrhal a oba si připsali také asistenci. V závěru se prosadil ještě Tomáš Souček. Jedenáctá Dukla ani v osmém duelu této ligové sezony venku nevyhrála a dál čeká i na premiérové vítězství nad Slavií v samostatné nejvyšší soutěži.

Příchod Nezmara je správný krok, který by nám mohl pomoct, myslí si slávista Bílek

Domácí už v deváté minutě otevřeli skóre. Na Zmrhalův centr si v šestnáctce naskočil Škoda a razantní hlavičkou nedal brankáři Radovi šanci. Stochovu tvrdou ránu ještě vyrazil Rada, který se však ve 32. minutě podepsal pod druhý gól. Škoda po vlastní akci vybojoval odražený míč a povedeným obloučkem zpoza šestnáctky přehodil vyběhnutého brankáře Dukly. Slávistický kapitán si v této sezoně polepšil na šest ligových zásahů.

Slavii vyšla i druhá půle. Odražený míč si našel Zmrhal a v 55. minutě propálil Radu. Zmrhal se radoval z prvního ligového gólu v ročníku. V 65. minutě chladnokrevní slávisté skórovali počtvrté. Škoda přistrčil míč volnému Zmrhalovi a ten už měl dostatek času zamířit k tyči. V 82. minutě uzavřel skóre Souček po přesném Hušbaurově pasu. Dukla která působila hodně bezradným dojmem, utrpěla nejtvrdší ligovou porážku v této sezoně.

Plzeňští porazili Slovácko 4:1 a oplatili tak svému soupeři prohru z minulého týdne z osmifinále Českého poháru. Viktoria vyhrála v součtu s minulou sezonou šestnáctý zápas za sebou a vyrovnala vlastní rekord z ročníku 2015/16. Dvě její branky vstřelili Jan Kopic a po jedné přidali Radim Řezník a Lukáš Hejda. Slovácko pokračovalo v sérii nevýrazných ligových výsledků, když už jedenáct kol nevyhrálo.

Jediný gól zaznamenal v nastavení v závěru zápasu Petr Reinberk. V sestavě lídra tabulky chyběl nejlepší ligový střelec Krmenčík, který se zranil na tréninku a na hrotu útoku jej nahradil Bakoš.

Stramaccioni přesunul Lafatu mezi náhradníky. Musíme hledat útočníka pro budoucnost, řekl kouč

Po rohovém kopu Petržela našel Hejdu, jenž hlavou prodloužil míč na Kopice, který střelou pod břevno v 17. minutě otevřel skóre utkání. V 35. minutě po faulu Daníčka na pronikajícího Kopice měla Plzeň výhodu pokutového kopu, kterou ale Kolář neproměnil. Jeho nepřesnou střelu brankář Heča vyrazil, stejně jako následnou dorážku Hrošovského. Míč se odrazil k Řezníkovi, který hlavou v leže vstřelil druhý gól.

Také po změně stran měla Plzeň režii zápasu pevně ve svých rukou. V 58. minutě po trestném kopu Kopice z pravé strany přidal třetí branku Hejda. Plzeň měla situaci ulehčenou tím, že mohla útočit do otevřené obrany. V 71. minutě unikl Petržela, přes Řezníka se dostal míč ke Kopicovi, jenž překonal bezmocného Heču.

V 74. minutě vypadl na celém stadionu přívod elektrického proudu a utkání se dohrávalo po dvanáctiminutové přestávce. Po ní ještě mohl zvýšit náskok Plzně střídající Řezníček, Na druhé straně se blýskl Kozáčik, který vyrazil střelu Navrátila. Až v samém závěru se Slovácko dočkalo gólu, který vstřelil Reinberk z hranice pokutového území.

Olomouc od úvodu potvrzovala dobrou formu a už v sedmé minutě se ujala vedení. Chorý pohotově zakončil k tyči. Domácí útočník si připsal druhý gól v sezoně a první od začátku srpna. Po pauze se obraz hry nezměnil a domácí několikrát byli blízko druhému gólu.  Zlín se dostal ke slovu v 53. minutě poté, co Mehanovič našel na vzdálenější tyči Ekpaie, který však trefil pouze boční síť. Stejně dopadl po hodině hry na druhé straně Chorý.

Gólové pojistky se Olomouc dočkala v 87. minutě, kdy se po třech minutách na hřišti prosadil střelou ke vzdálenější tyči Hála, kterému přihrával jiný střídající hráč Texl. Sigma si tak připsala šesté vítězství z posledních jedenácti zápasů a v neúplné tabulce má na druhém místě náskok tří bodů před Libercem a jednoho před Slavií.

Domácí hráče z Liberce poslal v duelu proti Baníku Ostrava ve třetí minutě do vedení Radim Breite, ve 13. minutě srovnal Tomáš Mičola, ale v 71. minutě rozhodl střídající Radek Voltr. Slovan vyhrál nad Baníkem pátý z poslední šesti ligových zápasů a v tabulce se vrátil před Spartu. Naopak slezský nováček protáhl čekání na vítězství na třináct kol a klesl o skóre na poslední místo.