Jankto nahrál na gól Barákovi, Schicka s AS Řím vychytal brankář

Autor: ČTK
0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Poprvé v základní sestavě AS Řím nastoupil v italské Serii A český útočník Patrik Schick. Na půdě Chieva byl vidět, měl dvě velké šance, několik dalších připravil pro své spoluhráče, ale veškerá snaha římského celku se roztříštila na domácím brankáři Stefanu Sorentinovi. Hlavně díky němu bralo Chievo remízu 0:0. To Antonín Barák v dresu Udine opět zářil a po přihrávce Jakuba Jankta načal výhru 2:0 nad Beneventem. Bez gólů skončil sobotní hit mezi Juventusem a vedoucím Interem, mezi kterými tak zůstal dvoubodový rozdíl. Šanci posunout se na první místo nevyužila Neapol, která hrála bez branek s Fiorentinu a zůstala o bod druhá.

Z V R P Skóre B

AS Řím prodloužil sérii bez porážky na osm ligových zápasů, venku neprohrál už počtrnácté za sebou.

První šanci měli ve 12. minutě domácí, když se sám před brankářem Alissonem ocitl nejlepší střelec Chieva Inglese, zblízka však trefil pouze břevno. Římané zahrozili až v polovině poločasu a byl u toho Schick, který patou změnil směr Kolarovovy střely. Sorrentino vyrazil balon k Gersonovi, ani ten ale osmatřicetiletého brankáře nepřekonal.

Po hodině hry český forvard předložil ve vápně míč Gonalonsovi, jehož pokus ale zneškodnil Sorrentino. Římané ve druhé půli tlačili, gólem však neskončily ani příležitosti Kolarova či střídajícího Džeka, který nebyl součástí základní jedenáctky poprvé po 22 zápasech Serie A.

V 82. minutě mohl Schick rozhodnout, jeho tečovanou střelu však znovu zastavil gólman Chieva. Tři minuty před koncem poslal Džeko po centru českého reprezentanta míč pouze do Sorrentinových rukavic.

Byl to těžký zápas, všichni jsme remízou frustrovaní. Měli jsme mnoho šancí, ale chyběl nám finální dotyk, nebyli jsme schopni skórovat. Kdybychom vyhráli, ztráceli bychom jen tři body na Inter," uvedl zklamaně Schick. "Cítil jsem se dobře a jsem rád, že jsem odehrál 90 minut. Stále potřebuji čas a více zápasů, abych předváděl to nejlepší," dodal ke svému výkonu.

Barák pálil i nahrával

Česká spolupráce přinesla Udine vedení nad Beneventem už v páté minutě. Barák zužitkoval Janktův centr a s přispěním mírné teče překonal gólmana Brignoliho. Zvýšit mohl po přímém kopu Adnan, míč ale skončil na břevnu. Krátce před přestávkou zvýšil na 2:0 Lasagna, u jehož branky si připsal asistenci Barák.

Neapol za první poločas proti Fiorentině vystřelila pouze jedinkrát, což se jí v této sezoně ještě nestalo. Za hosty měl největší šanci Simeone, Reinu ale nepřekonal. Po změně stran domácí přidali v ofenzivě, šance měli Zieliňski, Hamšík nebo Mertens, Fiorentina ale neinkasovala a počtvrté v řadě bodovala.

V záchranářském duelu mezi Spalem Ferrara a Hellasem Verona měli hosté blízko ke třem bodům. Ještě v 85. minutě vedli 2:0, následně ale snížil Paloschi a vzápětí z penalty vyrovnal na konečných 2:2 Antenucci.

AC Milán poprvé zvítězil pod trenérem Gennarem Gattusem. O výhru 2:1 nad Boloňou se postaral dvěma zásahy Bonaventura. Jediný gól hostů dal Verdi, který se v posledních pěti ligových duelech podílel na sedmi brankách: čtyři dal a na tři přihrál. V sestavě Boloni chyběl Ladislav Krejčí.

Juventus přestřílel Inter, ale bral jen bod

Obhájce titulu Juventus si doma vytvořil převahu a lídra tabulky přestřílel 19:6. Jenže obrana Interu v čele s brankářem Samirem Handanovičem odolala.

Slovinský gólman vychytal ve velké šanci Maria Mandžukiče. Proti jeho další ráně mu pomohlo břevno a Handanovič pak reflexivně vyrazil i hlavičku spoluhráče Ivana Perišiče, který nechtěně zamířil na vlastní branku.

Sobotní šlágr mezi Juventusem a Interem branku nepřinesl

Inter tak prodloužil neporazitelnost v Serii A na 19 zápasů a zároveň ukončil Juventusu rekordní sérii 44 ligových zápasů s alespoň jedním vstřeleným gólem. Turínský celek naposledy v lize neskóroval 22. října 2016 proti AC Milán.

Sampdoria Janov ztratila potřetí za sebou body; remizovala 2:2 s Cagliari, přestože vedla 2:0 po trefách Fabia Quagliarelly. Pak ale chyboval gólman Emiliano Viviano, který při odkopu trefil protihráče Diega Fariase, od jehož zad se míč odrazil do branky. Cagliari to nabudilo a za čtyři minuty přišlo vyrovnání z hlavy Leonarda Pavolettiho.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.