Voráček dvěma asistencemi dovedl Flyers k výhře, venkovní oslavu století NHL ovládla Ottawa

Čeští hokejisté asistovali u všech tří branek v zápase Philadelphie Flyers s Dallasem, dva body získal Jakub Voráček, jeden Martin Hanzal. Ondřej Palát přihrál na vítězný gól Tampy Bay, po bodu mají i Jakub Vrána a bostonské duo Davidů Krejčí, Pastrňák. Winter Classic v Ottawě vyhráli domácí nad Montrealem.

Filadelfie Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Voráček asistoval u obou gólů Flyers

Jakub Voráček asistoval u obou gólů Flyers | Foto: Candice Ward-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Hokejisté Flyers hrají v posledních týdnech ve velkých sériích, zatímco v listopadu prohráli deset zápasů v řadě, nyní si připsali už šesté vítězství. U vítězství nad Dallasem si u obou gólů zapsal asistenci nejlepší nahrávač soutěže Jakub Voráček.

Hanzalův gól porážce Dallasu nezabránil, u výher asistovali Zacha a Frk

Akci u prvního gólu utkání ale rozjel v zeleném hrající Martin Hanzal a Dallas po první třetině vedl, Flyers kontrovali až během přesilovky v polovině zápasu, Voráčkova střela se odrazila o mantinel ana místo určení ji dopravil Gostisbehere.

Úspěšná spolupráce se opakovala i v prodloužení. Flyers opět hráli přesilovku, Voráček zachytil puk na modré čáře, posunul ho na Gostisbeherea, který propálil gólmana Bishopa a ukončil zápas gólem na 2:1.

Tampa Bay vedla na začátku třetí třetiny v Coloradu už 5:1 a zdálo se, že cesta za sedmou výhrou v řadě bude snadná, jenže pak domácí Landeskog završil hattrick a deset minut před koncem vedli hráči Lightning už jen o gól.

Až pak snahu Ondřeje Paláta završil mladík v dresu Tampy Michail Sergačjov a dal vítěznou branku zápasu.

Washington vyhrál podesáté z posledních dvanácti zápasů. Po 40 minutách sice na Anaheim ztrácel dvě branky, ale Backström snížil, Kuzněcov po přihrávce Jakuba Vrány vyrovnal a v prodloužení rozhodl o výhře 3:2 kdo jiný než Alexandr Ovečkin.

New York Rangers vyhráli stejným výsledkem v Bostonu, Medvědům k bodu pomohli přihrávky Davidů Krejčího a Pastrňáka.

Událostí programu bylo „NHL100 Classic“. Oslava století soutěže na stadionu v Ottawě. Před 34 tisíci diváků domácí Senátoři porazili Montreal 3:0.

NHL:
Minnesota - Edmonton 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 34. a 55. Dumba - 30. Nugent-Hopkins, 37. Lucic, 49. Puljujärvi. Střely na branku: 31:29. Diváci: 19.034. Hvězdy zápasu: 1. Lucic, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Dumba (Minnesota).

Boston - NY Rangers 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 38. Heinen (Krejčí), 46. Marchand (Pastrňák) - 15. Grabner, 23. J.T. Miller, 62. Zuccarello. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. H. Lundqvist (oba NY Rangers), 3. Marchand (Boston).

St. Louis - Winnipeg 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 10. Tarasenko, 58. Dunn. Střely na branku: 30:48. Diváci: 17.964. Hvězdy zápasu: 1. C. Hutton, 2. Tarasenko, 3. Dunn (všichni St. Louis).

Ottawa - Montreal 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) - NHL100 Classic pod širým nebem v Lansdowne Parku
Branky: 35. Pageau, 58. B. Ryan, 60. Thompson. Střely na branku: 38:28. Diváci: 33.959. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson (Ottawa), 2. Price (Montreal), 3. Pageau (Ottawa).

NY Islanders - Los Angeles 4:3 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 20. Josh Bailey, 45. Tavares, 57. A. Lee, 62. Eberle - 13. Fantenberg, 18. Toffoli, 60. Kopitar. Střely na branku: 33:29. Diváci: 13.087. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Eberle (oba NY Islanders), 3. Toffoli (Los Angeles).

Washington - Anaheim 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 44. Bäckström, 48. Kuzněcov (Vrána), 62. Ovečkin - 17. D. Grant, 28. Silfverberg. Střely na branku: 27:30. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Holtby (oba Washington), 3. Gibson (Anaheim).

Arizona - Pittsburgh 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 40. Cousins, 50. Domi - 35. Rowney, 39. Malkin, 60. Määttä, 60. Crosby. Střely na branku: 17:33. Diváci: 13.051. Hvězdy zápasu: 1. Määttä, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Raanta (Arizona).

Carolina - Columbus 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 4. Jordan Staal, 33. Hanifin - 13. Wennberg. Střely na branku: 24:36. Diváci: 11.357. Hvězdy zápasu: 1. Darling, 2. Jordan Staal, 3. Hanifin (všichni Carolina).

Colorado - Tampa Bay 5:6 (0:0, 1:4, 4:2)
Branky: 35., 45. a 48. Landeskog, 50. a 55. MacKinnon - 30. a 43. Stralman, 30. Kučerov, 32. Hedman, 34. Gourde, 52. Sergačov (Palát). Střely na branku: Diváci: 16.956. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog (Colorado), 2. Stralman, 3. Hedman (oba Tampa Bay).

Philadelphia - Dallas 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 30. a 64. Gostisbehere (na obě Voráček) - 8. G. Smith (Hanzal). Střely na branku: 30:28. Diváci: 19.477. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere (Philadelphia), 2. G. Smith (Dallas), 3. Couturier (Philadelphia).

Calgary - Nashville 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 32. Johansen, 40. Fiala. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18.618. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. M. Smith (Calgary), 3. Fiala (Nashville).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít