Vytrvalostní závod v Ruhpoldingu vyhrála Wiererová, Vítková skončila dvanáctá

Italka Dorothea Wiererová porazila ve vytrvalostním závodě v německém Ruhpoldingu o necelých třináct vteřin finskou závodnici Kaisu Mäkäräinenovou. Pro třetí místo si doběhla překvapivě Kanaďanka Rosanna Crawfordová. České biatlonistky své mužské kolegy, kteří ve středu vybojovali tři pozice v první desítce, nenapodobily - nejlepší byla dvanáctá Veronika Vítková.

Ruhpolding/Německo Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Vítková na trati v Oslu

Česká biatlonistka Veronika Vítková. | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Italská závodnice Dorothea Wiererová si v Ruhpoldingu dojela pro čtvrté vítězství ve Světovém poháru, z toho už pro třetí ve vytrvalostním závodě. Nepředvedla sice nejrychlejší běh, ale ve střelbě byla naprosto bezchybná. Druhá Kaisa Mäkäräinenová na střelnici chybovala jednou a za vítězkou zaostala o 12,7 vteřiny.

Třetí místo vybojovala Rosanna Crawfordová. Devětadvacetiletá kanadská biatlonistka zažila životní závod, střílela čistě a ještě po poslední střelbě bojovala dokonce o druhou příčku, nakonec ale souboj s Mäkäräinenovou prohrála.

České závodnice chtěly navázat na povedené středeční vystopení mužských kolegů, kteří vybojovali tři místa v první desítce. To se jim příliš nepovedlo. Nejlepší Veronika Vítková sice měla devátý nejrychlejší běh, v ležeckých položkách ale pokaždé jednou chybovala a s dvěma trestnými minutami skončila na dvanácté příčce.

To Eva Puskarčíková sice ležecké položky zvládla bezchybně, ve stoje ale minula terč dvakrát a nakonec z toho bylo třiadvacáté místo. První bodované umístění od roku 2012 vybojovala i dvaatřicátá Veronika Zvařičová.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - vytrvalostní závod (15 km):

1. Wiererová (It.) 41:29,0 (0 trest. minut), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -12,7 (1), 3. Crawfordová (Kan.) -21,2 (0), 4. Džimová -45,9 (0), 5. Valj Semerenková (obě Ukr.) -52,6 (0), 6. Domračevová -1:04,0 (2), 7. Skardinová (obě Běl.) -1:04,8 (0), 8. Bescondová (Fr.) -1:06,4 (1), 9. Kuzminová (SR) -1:32,3 (3), 10. Bendiková (Lot.) -1:34,6 (1), ...12. Vítková -1:44,7 (2), 23. Puskarčíková -2:45,2 (2), 32. Zvařičová -3:31,5 (1), 66. Johanidesová -5:18,6 (2), 68. Jislová -5:23,3 (4), 84. Charvátová (všechny ČR) -6:47,3 (6).

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít