První body v NHL. Jeřábek dvěma přihrávkami pomohl Montrealu k bodu, asistoval i Krejčí

Hokejový obránce Montrealu Jakub Jeřábek dvakrát asistoval v zápase s New York Islanders, Canadiens ale prohráli v prodloužení. Jeden bod získali i Boston Bruins, za které se do statistik zapsal David Krejčí.

Montreal Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Jeřábek

Jakub Jeřábek | Foto: Eric Bolte-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Jakub Jeřábek dvakrát pomáhal Canadiens dotáhnout dvougólový náskok Islanders. Jeho první bod v NHL přišel na začátku deváté minuty zápasu už za stavu 0:2. Přihrávkou od modré čáry našel osamoceného Nicolase Deslaurierse, který snížil.

Dominik Simon vstřelil první gól v NHL, Mrázek vynuloval Chicago

„Až to jednou budu vyprávět dětem, řeknu jim, při prvních střídáních bylo všechno špatně. Ale pak tam byla dobrá práce při napadání, viděl jsem Nicolase samotného a on dal krásný gól,“ usmíval se na konci zápasu.

Druhý bod do statistik si český obránce připsal na konci druhé části hry u gólu Jonathana Druina na 3:4. Canadiens se ve třetí třetině podařilo vyrovnat a získat bod, jenže v prodloužení rozhodl o výhře Ostrovanů John Tavares.

Pouze bod získali ze zápasu s Dallasem také Boston Bruins, i oni stahovali ztrátu 0:2 a také jim pomohla česká asistence. David Krejčí vybídl ke střele Spoonera a gólman Stars Lehtonen o záda vlastního obránce odrazil puk do vlastní sítě.

Jenže zápas rozhodlo krásné sólo útočníka Stars Tylera Seguina. Při signalizovaném vyloučení si v prodloužení prohrál s kompletní trojicí Bruins i brankářem Chudobinem. Střelou k tyči rozhodl o výhře Stars 3:2.

NHL:

Boston - Dallas 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 37. Chára, 52. Spooner (Krejčí) - 24. Johns, 29. Radulov, 63. Seguin. Střely na branku: 32:32. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Chára (Boston).

Montreal - NY Islanders 4:5 v prodl. (2:2, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 9. Deslauriers (Jeřábek), 13. Byron, 40. Drouin (Jeřábek), 54. Pacioretty - 26. a 62. Tavares, 2. Beauvillier, 7. Barzal, 23. Pelech. Střely na branku: 56:24. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Barzal, 2. Tavares (oba NY Islanders), 3. Galchenyuk (Montreal).

Los Angeles - San Jose 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 53. Lewis - 5. Tierney, 29. Goodrow, 50. Boedker, 60. Thornton. Střely na branku: 36:33. Diváci: 18.230. Hvězdy utkání: 1. Tierney, 2. DeMelo, 3. Jones (všichni San Jose)

Colorado - Anaheim 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky: 10. Nieto, 30. MacKinnon, 40. Wilson - 33. Wagner. Střely na branku: 29:34. Diváci: 16.090. Hvězdy utkání: 1. Bernier, 2. Söderberg, 3. MacKinnon (všichni Colorado).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít