Druhému dni testů kraloval dnešní oslavenec Márquez

Marc Márquez dnes slaví 25 let a k narozeninám si daroval nejrychlejší čas v dnešním dni testů. Dále se umístili Dani Pedrosa a Jack Miller.

Dnešek byl druhým dnem testů královské kubatury na novém okruhu v Thajsku. Opět se testovalo v době 3:30 až 11:30 našeho času. Včera se jezdci seznamovali s okruhem, pracovali na nastavení motocyklů, v čemž pokračovali i dnes a kromě toho také testovali nové komponenty, které do Thajska přivezli jednotliví výrobci. Například Suzuki dnes zkoušela nové kapoty. Dále také (stejně jako včera) v poslední čtvrthodině testu trénovali starty.

Vzhledem k tomu, že v Thajsku panují poměrně vysoké teploty (přes 30°C), jezdci na nic nečekali a vydávali se na trať hned ráno po rozsvícení zelených světel a snažili se maximálně využít co nejlepších podmínek k testu.

Včera během testu slavil narozeniny Valentino Rossi. Dnešním oslavencem je Marc Márquez. Španělovi je 25 let a k narozeninám si dnes daroval nejrychlejší čas v testu. Jako první (a zatím i jako jediný v tomto testu) se dokázal dostat pod hranici 1:30 na kolo. Jeho nejlepším časem bylo 1:29,969. Na druhou příčku se zařadil Márquezův týmový kolega Dani Pedrosa. Ztratil na něj 0,158 s. Na třetím místě skončil Jack Miller se ztrátou 0,216 s.

Maverick Viňales si oproti včerejšku polepšil na čtvrté místo. První pětici uzavřel Johann Zarco. Do půl vteřiny ztráty na Márqueze se dále vešli i Danilo Petrucci a Alex Rins. Posledně jmenovaný to dnes měl s pádem. Jezdec je naštěstí v pořádku, ale jeho stroj s novými aerodynamickými kapotami takové štěstí neměl.

Cal Crutchlow, který byl nejrychlejším mužem včerejšího dne, se propadl na osmou příčku a na Márqueze ztratil 0,521 s. Do elitní desítky se vešli také oba jezdci tovární Ducati – Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

Z nováčků na tom opět byl nejlépe Takaaki Nakagami. Japonec zajel patnáctý nejrychlejší čas a jako poslední se vešel do jedné vteřiny ztráty.

Karel Abraham, který okruh v Thajsku zná již ze svého působení ve WSBK, dnes osadil jednadvacáté místo a za Márquezem zaostal o 1,692 s.