CELÝ SESTŘIH: Sparta - Liberec 2:0. Trefily se posily Stanciu a Kanga

Autor: iSport.cz
0
Extraligový šerif má v play off víc práce. Jak se rodí tresty? Ujčík už ví, co bude po sezoně
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...

Fotbalisté Sparty začali jarní část sezony první ligy výhrou 2:0 nad Libercem. Duel 17. kola rozhodla gólem v páté minutě zimní posila Pražanů Nicolae Stanciu střelou z 18 metrů, v nastavení tři body potvrdila z penalty další nová tvář Guélor Kanga. Letenští v tabulce poskočili na čtvrté místo právě před Slovan a o bod za třetí Slavii. Liberec prohrál teprve podruhé z posledních osmi kol a nevyšla mu tak premiéra pod novým trenérem Davidem Holoubkem.

Sparta nasadila do základní sestavy všechny tři hlavní zimní posily a zejména nejdražší hráč ligy Stanciu byl hodně vidět. Svými přesnými pasy dělal problémy obraně Liberce, navíc mu stačilo pět minut na to, aby se v české lize zapsal mezi střelce.

Průnikovým pasem za obranu našel Frýdka, jeho centr odvrátila liberecká obrana jen ke Stanciuovi a rumunský záložník tvrdou střelou bez přípravy poslal míč za záda libereckého brankáře Hladkého. Premiérovou trefu s ním přiběhl oslavit přes celé hřiště i nový gólman Sparty a krajan Nita.

Letenský celek to nakoplo, po většinu první půle dobře kombinoval a diktoval tempo hry. Ovšem obrana Severočechů byla pevná a nepouštěla domácí do vyložených šancí. Když už se Kadlec dostal do zakončení, obrana ho zablokovala.

Liberec se postupně osměloval, ale dlouho nedokázal výrazněji prověřit gólmana Nitu. Až v 75. minutě se z otočky opřel do míče Bosančič, ovšem rumunský brankář byl připravený. Hned vzápětí vyšla Liberci další akce, po Coufalově zakončení míč poskakoval po brankové čáře Sparty, ovšem Nita spolu s Frýdkem gólu zabránili. Nita se přitom lehce zranil a musel se nechat ošetřit.

Sparta už víc Liberci nedovolila. Naopak v nastavení si za obranu naběhl Lafata a po faulu Kačaraby odpískal sudí penaltu, kterou proměnil Kanga.

Video se připravuje ...

Góly

Domácí: 5. Stanciu, 90+4. Kanga

Hosté:

Sestavy

Domácí: Niță – Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Frýdek – Mavuba, Kanga – Ben Chaim (67. Lafata), Stanciu (87. Kulhánek), Vatajelu (78. Plavšić) – V. Kadlec (C).

Hosté: Hladký – Coufal (C), Karafiát, Kačaraba, Kerbr – Oscar, Folprecht, Breite, Mikula (58. Bosančić) – Bartl (78. Voltr), Potočný.

Generali Arena, Praha-Bubeneč

Sparta - Liberec: Rosický se symbolicky loučí s kariérou, svlékl dres a oblékl sako

Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0

Sparta - Liberec: Stanciu na zemi, nevybíravě ho sundal Karafiát

Sparta - Liberec: Kanga s Ben Chaimem tvořili, Kadlecovi sebral šanci Kačaraba

Sparta - Liberec: Do Vatajelova centru se vrhl Kadlec, Kačaraba srazil na roh

Sparta - Liberec: To bolelo! Štetina s Mikulou se navzájem knockoutovali hlavičkou

Sparta - Liberec: Karafiát hlavičkoval po rohu, Nita balon schoval v náručí

Sparta - Liberec: Stanciu to zkusil z dálky, ale vypálil hodně nepřesně

Sparta - Liberec: Folprecht se po standardce položil do hlavičky, ale nemířil přesně

Sparta - Liberec: Kadlec pálil z otočky, ránu mu zblokoval Karafiát

Sparta - Liberec: Bosančič si skvěle zpracoval balon, ale v tutovce trefil jen Nitu

Sparta - Liberec: Coufal tlačil balon do prázdné brány, Frýdek vykopl před čarou

Sparta - Liberec: Zahustel vzteky máchl rukou, trefil do hlavy Voltra

Sparta - Liberec: Kačaraba sestřelil Lafatu, Kanga proměnil penaltu – Sparta vede 2:0