Krejčí s Pastrňákem dali tři góly, Mrázek zářil při výhře Philadelphie

Davidové Krejčí a Pastrňák zařídili tři góly při výhře Bostonu nad Chicagem 7:4, Petr Mrázek byl první hvězdou zápasu Philadelphie proti Winnipegu. Útočníci Dmitrij Jaškin a Vladimír Sobotka v sobotním utkání pomohli asistencí k výhře St. Louis 7:2 v Los Angeles.

Boston (Aktualizováno: 6:37 11. 3. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bostonští Davidové Pastrňák s Krejčím (vpravo)

Bostonští Davidové Pastrňák s Krejčím (vpravo) | Zdroj: Reuters

David Krejčí se po nedávném hattricku znovu výrazně připomněl, Chicagu dal dva góly a stal se druhou hvězdou zápasu. Český útočník při své 15. a 16. trefě v sezoně využil skvělé nahrávky mladíka Jakea DeBruska.

David Rittich pomohl 29 zákroky k výhře Calgary nad Ottawou, Flames tak vyhráli podruhé v řadě

Poprvé si na přihrávku počíhal sám na brankovišti v 15. minutě zvyšoval na 2:0, Bruins ale o náskok přišli a svou druhou brankou v polovině zápasu Krejčí vyrovnával na 3:3.

Další vyrovnávací gól, tentokrát na 4:4 dal ve 47. minutě David Pastrňák, který dorazil střelu Marchanda. Bruins opanovali třetí třetinu a pogólech Gionty, Nashe a Kuralyho vyhráli 7:4. Díky šesté výhře v řadě jsou třetím nejlepším týmem celé NHL.

Šnůru pěti porážek naopak ukončili hokejisté Philadelphie. Do vedení 2:0 nad Winnipegem se dostali už v první desetiminutovce zápasu, na druhý gól přihrával Jakub Voráček.

Náskok Letci hlídali až do konce zápasu díky Petru Mrázkovi, který si připsal 27 zákroků, o druhé čisté konto v dresu Flyers ho připravil v polovině třetí třetiny při přesilovce Patrik Laine, vyrovnat už ale hosté nedokázali. Petr Mrázek byl vyhlášen hlavní hvězdou utkání.

Za Blues si připsalo alespoň bod 14 hráčů. St. Louis zvítězilo teprve podruhé za posledních 11 zápasů a na Colorado, které drží druhou divokou kartu zaručující účast v play off, ztrácí tři body.

NHL:
Boston - Chicago 7:4 (2:2, 1:2, 4:0)
Branky: 15. a 31. Krejčí, 12. Acciari, 47. Pastrňák, 49. B. Gionta, 50. Rick Nash, 60. Kuraly - 15. J. Toews, 15. E. Gustafsson, 27. Hayden (Kämpf), 36. Highmore. Střely na branku: 40:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk, 2. Krejčí, 3. Kuraly (všichni Boston).

Buffalo - Vegas 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 43. Justin Bailey - 56. Engelland, rozhodující sam. nájezd Haula. Střely na branku: 32:34. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury (Vegas), 2. Lehner (Buffalo), 3. Engelland (Vegas).

Tampa Bay - Montreal 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 54. a rozhodující sam. nájezd Kučerov, 14. T. Johnson - 5. Lehkonen, 23. Galchenyuk. Střely na branku: 34:29. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. T. Johnson (Tampa), 2. Hudon (Montreal), 3. J. T. Miller (Tampa).

Philadelphia - Winnipeg 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 26. Giroux, 29. MacDonald (Voráček) - 49. Laine. Střely na branku: 35:28. Brankář Petr Mrázek (Philadelphia) odchytal celý zápas, inkasoval jednou z 28 střel a úspěšnost zákroků měl 96,4 procenta. Diváci: 19.929. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. MacDonald (oba Philadelphia), 3. Laine (Winnipeg).