Únik, otočka, gól. Ondřej Kaše po měsíci skóroval v NHL

Hokejista Ondřej Kaše svým 18. gólem v sezoně pomohl Anaheimu k výhře v Calgary 4:0, čtvrtou prohru Flames v řadě neodvrátil ani gólman Rittich, který odchytal poslední třetinu.

Calgary Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Kaše dal svůj 18. gól v sezoně

Ondřej Kaše dal svůj 18. gól v sezoně | Foto: Candice Ward-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Trvalo to téměř pět týdnů, než se Ondřej Kaše dočkal svého 18. gólu v sezoně, na ledě Calgary ale ukázal parádní a důležitou trefu. V polovině zápasu si najel na přihrávku Bouchemina, vřítil se do útočného pásma a po otočce kolem obránce bekhendem a na kolenou zvýšil na 2:0.

Mrázek proti bývalým spoluhráčům neuspěl, Voráček s Frkem mají asistence

Český útočník skóroval po třinácti zápasech, ve kterých vyšel střelecky naprázdno a připsal si pouze dvě asistence, Anaheim vyhrál 4:0 a v Západní konferenci je po úvodu čtyřzápasového tripu po venkovních stadionech na postupovém sedmém místě.

Zato šance Calgary na vyřazovací boje je minimální, Flames prohráli čtvrtý zápas v řadě a na postup jim schází sedm bodů, přitom na konci základní části jim zbývá stejný počet zápasů. Do poslední třetiny za stavu 0:3 naskočil brankář David Rittich, z pěti střel pustil jednu.

Hlavní hvězdou zápasu byl gólman Anaheimu Gibson, který zneškodnil 29 pokusů Flames, zato Ducks byli velmi produktivní, na čtyři góly potřebovali jen 16 střel.

Anaheim má tříbodový náskok na nepostupové pozice, devátí jsou na západě St. Louis Blues, kteří ale mají výbornou formu, vyhráli pátý z posledních šesti zápasů, když ten poslední proti Bostonu otočil v prodloužení Jarden Schwartz. Češi v dresu Bostonu, Davidové Pastrňák a Krejčí, tentokrát vyšli bodově naprázdno.

NHL:

Buffalo - Arizona 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky: 12. J. Nolan - 4. Strome, 18. Stepan, 47. Pánik, 60. Domi. Střely na branku: 30:29. Diváci: 17.029. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Raanta, 3. Strome (všichni Arizona).

Pittsburgh - Montreal 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Branky: 10. Malkin, 18. Hörnqvist, 36. Crosby, 43. Brassard, 59. Guentzel - 20. Drouin, 29. Ščerbak, 35. De La Rose. Střely na branku: 39:30. Diváci: 18.574. Hvězdy zápasu: 1. Guentzel, 2. Crosby, 3. Brassard (všichni Pittsburgh).

St. Louis - Boston 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 50. a 61. Schwartz - 11. Donato. Střely na branku: 20:22. Diváci: 18.423. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Chudobin (Boston).

Calgary - Anaheim 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky: 13. Cogliano, 29. O. Kaše, 39. H. Lindholm, 58. Beauchemin. Střely na branku: 29:16. David Rittich odchytal třetí třetinu, inkasoval jeden gól z pěti střel a úspěšnost měl 80 procent. Diváci: 19.059. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Cogliano (oba Anaheim), 3. Stajan (Calgary).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít