English

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

iDNES.cz / Technet

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu a zkoušky největší a zřejmě i nejblyštivější rakety všech dob.

More from iDNES.cz / Technet

Sep 14

SpaceX vybral prvního „pasažéra“ pro let kolem Měsíce. Musk to nebude

iDNES.cz

Soukromá americká vesmírná společnost SpaceX podnikatele Elona Muska uzavřela smlouvu s prvním turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce. Oznámila to ve čtvrtek na Twitteru. Jméno pasažéra se prý veřejnost dozví příští pondělí.

Jul 13

Po thajském neúspěchu chce Musk vyčistit vodu v americkém městě

iDNES.cz

Americký miliardář Elon Musk slíbil lidem amerického města Flint, že se postará o čistou vodu. Tamní obyvatele už roky trápí problém kontaminovaného vodovodního potrubí.

Jul 9

K záchraně malých fotbalistů chce miniponorkou přispět i SpaceX

iDNES.cz / Technet

Kalifornská raketová společnost poslala do Thajska „miniponorku“ narychlo připravenou z dílu pro raketu Falcon 9.

Jun 12

Hledá se využití pro největší raketu Falcon Heavy

iDNES.cz / Technet

První let nejsilnější rakety současnosti, nosiče Falconu Heavy, úspěšně proběhl už před více než čtyřmi měsíci, ale její budoucnost je stále nejasná. Jistých zakázek je zatím doslova jen pár.

May 13

Až vyrazí SpaceX do vesmíru s posádkou na novém Falconu 9

iDNES.cz / Technet

Po pátečním úspěšném testu rakety Falcon 9 ve verzi Block 5 už mohou ve SpaceX opravdu pomýšlet i na start s posádkou. Právě i pro tyto účely byla zatím poslední verze Falconu vyvinuta. Seznamte se s nejdůležitějšími novinkami.

May 11

Odteď už téměř bez údržby! SpaceX vyzkoušela přelomový model Falconu 9

iDNES.cz / Technet

Až 100 startů bez větší údržby vydrží nově vyzkoušená raketa Falcon 9 ve verzi Block 5. Společnost SpaceX ji úspěšně vyslala do vesmíru v pátek ve 22:14 našeho času. Vynesla na oběžnou dráhu bangladéšskou telekomunikační družici.

Mar 24

Musk smazal Facebook firem Tesla a SpaceX. Vyzvali ho k tomu na Twitteru

iDNES.cz / Technet

Elon Musk v pátek smazal oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX z Facebooku. Vedlo ho k tomu selhání uvedené sociální sítě, která nechala zneužít data milionů uživatelů. Přímo reagoval na výzvu uživatelů na Twitteru.

Feb 13

Ve SpaceX zřejmě udělali malou chybu, auto skutečně doletí skoro k Marsu

iDNES.cz / Technet

Elektromobil Tesla Roadster, který miliardář Elon Musk poslal do vesmíru na raketě Falcon Heavy, zřejmě přece jen poletí téměř podle původních plánů.

Feb 9

Proslavil se „pařbou informatiků“, nyní poslal do vesmíru Falcon Heavy

iDNES.cz / Technet

Kolem startu rakety Falcon Heavy od společnosti SpeceX se objevují další zajímavé příběhy. Jeden z nich se týká i uživatele, který se kdysi objevil na legendární fotografii označované jako „brutální pařba informatiků“.

Feb 7

S Teslou a Bowiem do vesmíru. Zopakujte si celý start Falconu Heavy

iDNES.cz / Technet

Zázraky se zřídka stávají. Start největší rakety světa Falcon Heavy se povedl téměř dokonale, i když šance na úspěch byly padesát na padesát. Podívejte se na celý záznam startu i vypuštění kabrioletu Tesla na oběžnou dráhu kolem Země. Něco…

Jan 29

Největší raketa současnosti Falcon Heavy odstartuje 6. února

iDNES.cz

Po úspěšném pozemním testu aktuálně nejsilnější rakety světa Falcon 9 Heavy, chystá společnost Space X ostrý start. Podle šéfa firmy Elona Muska to bude příští úterý 6. února.

Jan 25

Elon Musk úspěšně otestoval svou největší raketu. Brzy poletí naostro

iDNES.cz

Společnost SpaceX otestovala svou největší a nejnovější raketu Falcon Heavy. „Startovat budeme asi za týden,“ potvrdil Elon Musk úspěch testu.

Dec 21

Elon Musk zveřejnil fotografie Falconu Heavy, nejsilnější rakety USA

iDNES.cz

Zakladatel soukromé vesmírné společnosti SpaceX Elon Musk na twitteru zveřejnil fotografie nové rakety nazvané Falcon Heavy, která se po legendárním Saturnu V stane nejsilnějším americkým raketovým nosičem.

Sep 29

SpaceX upravuje své plány na dobytí Marsu. Chce tam kolonii

iDNES.cz / Technet

Společnost SpaceX Elona Muska představila podrobnosti svého dřívějšího plánu na letů na Mars.

Sep 29

Elon Musk slibuje dopravu lidí raketou kamkoliv na zemi do jedné hodiny

iDNES.cz / Technet

Elon Musk prezentoval nápad na cesty raketou po celé zeměkouli za cenu letenky v ekonomické třídě. Využít k tomu chce raketu, kterou plánuje vyrobit pro cesty k Marsu.

Sep 16

Tak takhle ne! Musk ukázal havárie raket SpaceX v působivém videu

iDNES.cz / Technet

Není obvyklé, že by se jakákoliv společnost chlubila svými neúspěchy. SpaceX Elona Muska si to však může dovolit. V jejím případě totiž přehled havárií pouze podtrhuje neuvěřitelný úspěch, který se společnosti podařilo v dobývání kosmu…

Feb 27

Po 46 letech se lidstvo vrátí k Měsíci. SpaceX tam vezme dva astronauty

iDNES.cz / Technet

V kosmické lodi Dragon 2 by se už příští rok měli vydat na cestu do vesmíru první astronauti. Nejprve na ISS a pak i dál. Společnost SpaceX plánuje na rok 2018 oblet Měsíce. Na palubě kosmické lodi budou dva lidé.

Oct 2

Miliardář překvapil: letenka na Mars má být za dva miliony korun

iDNES.cz / Technet

Elon Musk je vlastníkem firmy SpaceX, která vyrábí raketové nosiče, a tento týden představil svůj plán na osídlení Marsu. Je nesmírně ambiciózní, až nereálný, ale zároveň v technických ohledech velmi propracovaný. A firma už dokonce…

Dec 22

Elon Musk slaví, jeho raketa se poprvé úspěšně vrátila na Zemi

iDNES.cz / Technet

Z Mysu Canaveral úspěšně odstartovala raketa Falcon 9 americké soukromé společnosti SpaceX. Na oběžnou dráhu kolem Země vynesla 11 satelitů. První stupeň nosné rakety se po pár minutách bez problémů vrátil na zem nedaleko místa svého…

Sep 15

Zakladatel Amazonu bude stavět rakety. Chce konkurovat SpaceX i Boeingu

iDNES.cz / Technet

Zakladatel amerického internetového obchodu Amazon, miliardář Jeff Bezos, chystá na Floridě výstavbu závodu na výrobu kosmický raket. Obnoví také místní startovací rampu. Chce konkurovat firmě SpaceX Elona Muska.