English

Předběhla dobu: Nádherná Xenia Andrého Dubonneta měla už v roce 1938 posuvné dveře

Auto.cz

Automobilka Hispano-Suiza konkurovala nejluxusnějším výrobcům a její vozy závodily. Dubonnetova Xenia použila techniku slavné řady H6, byla však v mnoha směrech výjimečná, a to nejen zvenčí...

More from Auto.cz

Mar 17

Víte, že se Tatra snažila předběhnout dobu? Tatraplanem s naftovým motorem!

Auto.cz

Dnes Evropa proti naftovým motorům v osobních vozech brojí na všech frontách, kdysi se jim ale hodně věřilo. Tatra to s nimi zkoušela už v 50. letech.

Feb 11

Předběhla dobu: Nádherná Xenia Andrého Dubonneta měla už v roce 1938 posuvné dveře

Auto.cz

Automobilka Hispano-Suiza konkurovala nejluxusnějším výrobcům a její vozy závodily. Dubonnetova Xenia použila techniku slavné řady H6, byla však v mnoha směrech výjimečná, a to nejen zvenčí...

Feb 6

Kawasaki Z2300 V12 je nádherný a zároveň šílený motocykl

Auto.cz

Kawasaki má ve své historii řadu výjimečných modelů, z nichž k těm nejúžasnějším patří šestiválce Z1300. Motocykl z větším počtem válců tato značka nikdy nenabízela, ale přesto existuje Z2300 V12.

Feb 1

Nádherná renovace Hondy CRX levná opravdu nebyla...

Auto.cz

Původní drobné kupé Honda CRX se vyrábělo v letech 1983 až 1987. Dnes jde o ceněné auto. Přesto dát za renovaci tohoto vozu 10.000 dolarů je možná trochu moc.

Dec 8

Nádherný nový Triumph Speed Twin: Klasika i moderna

Auto.cz

Triumph Speed Twin s dvouválcem o objemu 1,2 l nabízí spojení elegantních linií a tradiční koncepce s moderními prvky výbavy. Výsledkem je extrémně přitažlivý stroj.

Nov 16

Norton představuje dvojici nádherných moderních scramblerů

Auto.cz

Britská značka Norton odhaluje svou očekávanou novinku a uvádí ji rovnou ve dvou provedeních jako Atlas Nomad a Atlas Ranger.

Sep 16

Volvo VESC v roce 1972 předběhlo dobu. Jeho unikátní parkovací kameru by hipsteři milovali

Auto.cz

Prototyp z počátku sedmdesátých let byl na svoji dobu vyzbrojen pokročilými bezpečnostními prvky, mimo jiné parkovací kamerou.

Jun 23

Nissan March Super Turbo: Miniaturní hothatch s technikou, která předběhla dobu

Auto.cz

Původní Nissan Micra, na některých trzích nazývaný March, byl typickým japonským malým autem 80. let. Paradoxně na jeho základě vznikla nezvykle technicky řešená sportovní verze.

Feb 24

Jak se žije opraváři veteránů: Dřina, ale nádherná

Auto.cz

Majitelé veteránů často vůbec nemají ponětí, co restaurace či jen zprovoznění jejich vozidla stojí času a námahy. Své o tom ví Václav Moučka, 77letý

Sep 23

Ferrari F12tdf: Nádherný kousek kompletně shořel...

Auto.cz

Ferrari F12berlinetta je jedním z nejúžasnějších modelů posledních let. Nedávno jedno shořelo na německé dálnici. Kvůli čemu?

Aug 5

Rayton Fissore Magnum/Laforza (1985-2003): Bezpečný luxusní teréňák předběhl dobu

Auto.cz

Sen o italském luxusním off-roadu moc nevyšel, Magnum se konkurentem Range Roveru v prodejních číslech nestal... Malá továrna, která několikrát padla, nemohla s velkým výrobcem soupeřit.

Jul 17

Nádherná sbírka vozů značky Ferrari míří pod aukční kladívko

Auto.cz

Přehlídka automobilové elegance pořádaná tradičně v kalifornském Monterey nabídne v srpnu mimo jiné i aukci slavných vozů značky Ferrari od klasického 250 GT SWB Berlinetta přes F40 až po 599 GTO.

Jun 24

Nádherné závodní BMW E30 M3 míří do aukce. Bude to nejdražší M3?

Auto.cz

V polovině prázdnin bude na aukci klasických závodních vozů v Silverstone k mání skutečný unikát – BMW E30 M3, které před lety závodilo v šampionátu cestovních vozů.

Jun 24

Volvo LCP 2000 (1983): Jak Volvo předběhlo dobu o tři desítky let

Auto.cz

Tříválcové turbodiesely na alternativní paliva, nízká hmotnost a vynikající aerodynamika. Ne, řeč není o současném voze, ale o studii Volva, která už spadá do veteránského věku...

May 20

Ford Mustang Mach 1 v odstínu Baby Blue je nádherný stroj času

Auto.cz

Ford Mustang patří mezi automobily, které umí přitáhnout pozornost, i když působí dojmem hromady šrotu. To naštěstí není případ tohoto exempláře, jenž je nádhernou ukázkou designu a módy první poloviny sedmdesátých let.

Apr 10

Tovární divize PoloStorico zrestaurovala nádherné Lamborghini Miura SV

Auto.cz

Essenská Techno Classica přivítala zmrtvýchvstání zlatého Lamborghini Miura SV. Překrásná práce!

Dec 5

Nový Opel Insignia nafocen bez maskování. Je nádherný!

Auto.cz

Nová generace Opelu Insignia se ukáže na březnovém autosalonu v Ženevě. Dva exempláře byly nafoceny na ulici bez špetky maskování!

Jan 8

Dakar živě: Jsme v Bolívii. Je nádherná a extrémně nebezpečná. (+video)

Auto.cz

Rallye Dakar 2016 nás zavedla za hranice Argentiny do Bolívie. Je to skvostný kus našeho světa, návštěvníci neznalí zdejších přírodních zákonů zde však snadno přijdou k úhoně.

Dec 8

Ferrari Classiche zrenovovalo nádherné 250 GT SWB (+video)

Auto.cz

Klasický vůz Ferrari je dnes drahá záležitost. Renovaci přeživších kusů se ovšem nevěnují pouze specializované firmy, ale i divize Classiche přímo v automobilce.

Jan 10

Video: Projížďka s nádherným přeplňovaným Datsunem 510

www.auto.cz

Ceny Datsunů 510 letí strmě vzhůru, a když se podíváte na tohle video, zjistíte, že se není čemu divit. Kompaktní sedan vypadá úchvatně a ani moderní úpravy mu neubírají na přitažlivosti.