English

Vyšetřovatelé provedli razii v jedenácti německých bankách

Týden.cz

Vyšetřovatelé z Frankfurtu nad Mohanem po celém Německu provedli razii v 11 německých bankách a spořitelnách, osmi bytech a několika kancelářích daňových poradců a správců majetku.

More from Týden.cz

May 15

Vyšetřovatelé provedli razii v jedenácti německých bankách

Týden.cz

Vyšetřovatelé z Frankfurtu nad Mohanem po celém Německu provedli razii v 11 německých bankách a spořitelnách, osmi bytech a několika kancelářích daňových poradců a správců majetku.

Feb 8

Kvůli únosu Vietnamce míří na Slovensko němečtí vyšetřovatelé

Kvůli kauze únosu vietnamského podnikatele Trinha Xuana Thanta z Berlína přes Slovensko do Vietnamu se do Bratislavy v nejbližších dnech chystají němečtí vyšetřovatelé.

Jan 15

Německá letiště ochromily stávky, ruší se i lety do Česka

Cestující v celém Německu musejí počítat se značnými problémy v letecké dopravě. Kvůli stávce bezpečnostního personálu na osmi letištích, včetně například Hamburku, Mnichova nebo Frankfurtu nad Mohanem, budou zrušeny nejméně stovky letů.

Jan 10

Trojice německých letišť už kvůli stávce zrušila desítky letů

Kvůli stávce bezpečnostního personálu zrušila od půlnoci německá letiště v Kolíně nad Rýnem/Bonnu, Stuttgartu a Düsseldorfu už desítky letů. Během dne ještě další stovky přibudou, celkem by jich mělo být přes 600.

Dec 20

Obavy. Letiště v Německu zvýšila bezpečnostní opatření

Letiště na jihozápadě Německa zvýšila bezpečnostní opatření. Reagovala tak na informace, že se několik lidí pokusilo zjistit důvěrné podrobnosti o provozu na letišti ve Stuttgartu.

Oct 7

"Pro migranty uzavřeme letiště." Itálie vyhrožuje Německu

Itálie uzavře svá letiště pro letadla s migranty z Německa, která nebudou mít potřebná povolení, varoval v neděli italský ministr vnitra Matteo Salvini. Podle agentury Reuters tak přiživil spor s Německem ohledně toho, jak si rozdělit…

Aug 8

Běžný provoz na letišti? V Německu výjimečné situace nezvládají

Týden.cz

Po úterním uzavření části jednoho terminálu kvůli bezpečnostnímu problému se situace na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem se vrací do normálu jen pozvolna.

Jun 18

Šéfa Audi zadrželi němečtí vyšetřovatelé emisního skandálu

Týden.cz / Auta

Německé úřady zadržely šéfa automobilky Audi Ruperta Stadlera v souvislosti s aférou kolem manipulací s emisemi. Uvedla to mateřská firma Volkswagen. Podle agentury Reuters je Stadler nejvyšším vedoucím představitelem koncernu Volkswagen,…

Apr 10

Stávka v Německu, letiště zrušila stovky letů

Stovky letů v pondělí kvůli stávce zaměstnanců ve veřejném sektoru zrušila německá letiště ve Frankfurtu nad Mohanem, Mnichově, Kolíně nad Rýnem a Brémách.

Apr 9

Stávka na německých letištích zkomplikuje mnoha lidem cestu

Německo v úterý zasáhne stávka na letištích. Oznámila to odborová organizace Verdi, která požaduje vyšší platy. S výpadky spojů a dlouhým čekáním mají cestující počítat na letištích ve Frankfurtu nad Mohanem, Mnichově, Kolíně nad Rýnem a…

Dec 18

Kvůli sněžení na letišti ve Frankfurtu zrušili už 170 spojů

Desítky letů zrušilo letiště ve Frankfurtu nad Mohanem kvůli vydatnému sněžení. S odvoláním na mluvčího největšího německého letiště o tom informovala agentura DPA. Omezení se týká i spojení s Prahou. Naopak na německé železnici se zatím…

Jul 19

Lijáky v Německu narušily provoz letiště i železnice

www.tyden.cz

Po tropickém dni, kdy teploty přesahovaly 30 stupňů Celsia, zasáhly západ Německa bouřky a lijáky.

Feb 26

Vyšetřovatelé prohlédli letiště. Zbytky smrtící chemikálie nenašli

Malajsijské úřady oznámily, že dokončily prohlídku části letiště v Kuala Lumpur kvůli možné přítomnosti chemické látky, kterou tam byl 13. února otráven bratr severokorejského vůdce. Podle malajsijského ministra zdravotnictví je terminál 2…

Aug 31

Ve Frankfurtu na letišti zřejmě nešlo o kriminálníka

Ve Frankfurtu nad Mohanem dopoledne evakuovali část mezinárodního letiště. Jedné osobě se totiž podařilo proniknout bez prověření za bezpečnostní kontroly. Tohoto člověka se nepodařilo hned dopadnout.

Aug 30

Letoun ČSA měl problémy. Musel přistát ve Frankfurtu

Týden.cz / Domácí

Ve Frankfurtu nad Mohanem ráno mimořádně přistálo letadlo ČSA, které letělo z Prahy do Düsseldorfu. Důvodem bylo podezření posádky na technickou závadu stroje.

Jun 6

Číňané koupili německé letiště Hahn u Frankfurtu

Týden.cz / Byznys

Německá spolková země Porýní-Falc se dohodla, že prodá většinový podíl v letišti Hahn u Frankfurtu nad Mohanem čínské společnosti Shanghai Yiqian Trading Company. Oznámilo to ministerstvo vnitra Porýní-Falce.

Oct 23

Servery vyšetřovatelů tragédie letu MH17 napadli hackeři

Nizozemský bezpečnostní úřad, který vyšetřuje tragédii malajsijského letadla na východě Ukrajiny, se stal terčem kybernetických útoků.

Jun 26

Přivýdělek ve Frankfurtu: zaměstnanci letiště pašovali kokain

Přinejmenším dvanáct kilogramů kokainu z karibské oblasti propašovali přes kontroly na německém letišti ve Frankfurtu nad Mohanem ve svých zavazadlech tři zaměstnanci servisní společnosti.

Apr 22

Vyšetřovatelé našli na Ukrajině další lidské ostatky z letu MH17

www.tyden.cz

Nizozemští vyšetřovatelé našli na východě Ukrajiny mnoho dalších lidských ostatků a částí z malajsijského boeingu, který byl loni v polovině července v této oblasti sestřelen. Uvedly to nizozemské úřady, které 16. dubna obnovily po zimní…

Mar 25

Airbus za letu neexplodoval. Vyšetřovatelé mají použitelné údaje

www.tyden.cz

Francouzským expertům se podařilo získat "použitelné údaje" z hlasových záznamů nalezené černé skříňky z německého letadla, které se v úterý zřítilo ve francouzských Alpách. Jejich zevrubná analýza potrvá však týdny až měsíce, uvedli…