English

Tarantino potvrdil, že scénář ke Star Treku už má a nebude pro děti

Novinky.cz / Kultura

Ztratí Star Trek svou nevinnost? Pokud ho režíruje Quentin Tarantino, dá se očekávat nějaká ta zvrhlost. Pro děti to nebude, potvrdil nyní.

More from Novinky.cz / Kultura

Jun 12

Tarantino potvrdil, že scénář ke Star Treku už má a nebude pro děti

Novinky.cz / Kultura

Ztratí Star Trek svou nevinnost? Pokud ho režíruje Quentin Tarantino, dá se očekávat nějaká ta zvrhlost. Pro děti to nebude, potvrdil nyní.

May 24

První ukázka ze série Star Trek: Picard je překvapivě pozemská

Novinky.cz / Kultura

Plešatá hlava, výrazný nos, úzké oči. Ikonického kapitána Picarda není třeba fanouškům Star Treku představovat. Někteří z nich se ale podivují první krátké ukázce z nové série.

Oct 10

Zemřela modelka a herečka ze Star Treku Celeste Yarnallová

Novinky.cz / Kultura

Celeste Yarnallová, která hrála mimo jiné ve Star Treku Marthu Landonovou, zemřela o víkendu v Kalifornii na rakovinu. Bylo jí 74 let.

Apr 24

Tarantino a DiCaprio: Tento film bude nejpodobnější Pulp Fiction

Novinky.cz / Kultura

Nový retro snímek Quentina Tarantina Once Upon a Time in Hollywood prý bude nejblíže Pulp Fiction ze všech jeho projektů. Alespoň to tvrdil, když ho vášnivě vychvaloval s Leonardem DiCapriem v Las Vegas.

Feb 2

Vymažou Polanského z filmu? Tarantino si zadělal na problém

Podle Justina Krolla z prestižního filmového magazínu Variety bude pro Tarantinův film o pomateném vrahovi Mansonovi zásadní postava režiséra Romana Polanského. Ten ovšem dodnes nesmí do USA, protože měl mít před 41 lety styk s nezletilou.

Jan 20

Čechova nezabila tuberkulóza, zjistili britští biochemici

Okamžik smrti velkého dramatika a spisovatele Antona Pavloviče Čechova nezapomenutelně zachytily vzpomínky jeho ženy, herečky Olgy Knipperové. Čtyřiačtyřicetiletý umělec, od mládí sužovaný tuberkulózou, se marně pokoušel oddálit…

Dec 8

Mládeži nepřístupno. Tarantinův Star Trek pěkně přitvrdí

Studio Paramount svěřilo nový film Star Trek excentrickému Quentinu Tarantinovi, který si libuje v násilí a rovnou vznesl požadavek, aby film byl do 17 let nepřístupný. Něco takového se ve světě Star Treku ještě nestalo, snaha tvůrců byla…

Oct 30

Tarantino hledá studio pro film o vraždícím maniakovi Mansonovi

Novinky.cz / Kultura

Quentin Tarantino, který léta spolupracoval s producentem Harveym Weinsteinem, již nechce být spojován s jeho skandály a potichu hledá nové producenty. Svolal proto šéfy studií do kanceláře svého agenta, kde si prý četli scénář.

Jul 31

Star Trek chce být dospělejší, ale erotiku nečekejte

Novinky.cz / Kultura

Hlavní tvůrci nové série Star Treku (tzv. showrunneři) Aaron Harberts a Gretchen J. Bergová prozradili serveru Entertainment Weekly, že seriál zajde trochu dál, pokud jde o „obsah pro dospělé“. Stejně ale musí zůstat „rodinným“.

Dec 20

Nová DVD: Strašidla a Star Trek: Do neznáma

Novinky.cz / Kultura

Tento týden vycházejí poslední dvě prosincová DVD: pohádková komedie Zdeňka Trošky Strašidla a pokračování legendárního Star Treku s podtitulem Do neznáma.

Dec 15

Sonequa bude hlavní hvězdou Star Treku

Novinky.cz / Kultura

Hlavní hvězdou nové řady seriálu Star Trek má být herečka s neobvyklým jménem Sonequa Martin-Greenová, uvedl server EW.

Aug 8

RECENZE: Star Trek je roztomilá zábava, nápadů ale ubývá

Justin Lin je novým režisérem ve světě Star Treku. Šikovný chlapík, ale zatím žádný elitní umělec - vedle mnoha béček bylo jeho nejkvalitnějším uměleckým výkonem, který si zaslouží úctu, natočení několika dílů seriálu Temný případ. Ač Lin…

Jul 19

Další Star Trek s Pinem a zpožděná Hra o trůny

Novinky.cz / Kultura

Společnosti Paramount Pictures, Skydance a Bad Robot oficiálně oznámily čtvrtý celovečerní Star Trek s Chrisem Pinem a Chrisem Hemsworthem. Seriál Hra o trůny rovněž hlásí novou sezónu, bude ovšem opožděná.

Jun 19

Zemřel Anton Yelchin, známý z filmů Star Trek

Novinky.cz / Kultura

Talentovaný mladý herec Anton Yelchin, známý ze sci-fi filmů Star Trek, zemřel při dopravní nehodě. Uvedla to americká spisovatelka a novinářka Jennifer Allenová a potvrdila losangeleská policie. Yelchina diváci znali hlavně jako…

Apr 27

Největší kabinová loď, která kdy zavítala do Prahy, kotví u Čechova mostu

Novinky.cz

Poblíž Čechova mostu u nábřeží Edvarda Beneše v Praze zakotvila unikátní říční hotelová loď Elbe Princesse. Jde o největší kabinovou loď, která kdy do Prahy zavítala. Na délku měří 95 metrů, její šířka je 10,5 metru. Ubytovat se na ní může…

Dec 31

Fanoušci natočili vlastní Star Trek. Hollywood je žaluje

Novinky.cz / Kultura

Nadšenci do Star Treku se nestačili divit, když na ně zaútočily obrovské firmy Paramount Pictures a CBS. Nelíbí se jim fanouškovský film, který si pomocí veřejné sbírky sami financovali. Axanar totiž vypadá až překvapivě dobře.

Dec 15

Trailery k fantasy od Rowlingové i Star Treku jsou venku

Novinky.cz / Kultura

Na internetu se objevily dva trailery k filmům, které budou pravděpodobně příští rok patřit ke komerčním hitům. Jde o Star Trek: Beyond a Fantastická zvířata a kde je najít podle J.K. Rowlingové.

Nov 20

Nové knihy: Mahler, Čechova, Červenák, Farník a Žitný

Novinky.cz / Kultura

Z mozaiky už předvánočního knižního trhu vybíráme vzpomínkovou knihu Zdeňka Mahlera, povídky Dory Čechovy, historické příběhy Juraje Červenáka a Bernarda Cornwella. Portrét Vladimira Putina i Ference Futuristy a samozřejmě komiks.

Nov 3

Seriál Star Trek obnoví v roce 2017

Zatímco filmy ze světa Star Treku se točí často, seriál se na dlouho odmlčel. Tvůrci ale vyslyšeli volání nejvěrnějších fandů, kteří bez pravidelné dávky Star Treku nevydrží, a vrátí se k seriálové tvrobě.

May 4

Zemřela Kirkova asistentka ze Star Treku Grace Whitneyová

www.novinky.cz

Americká herečka Grace Lee Whitneyová zemřela minulý týden v Coarsegoldu v Kalifornii. Bylo jí 85 let, informoval list Variety.