English

10 sci-fi filmů, které jsou kultovní a měli byste je vidět

Vesmír, budoucnost, alternativní historie. Sci-fi filmy nám nabízí výklad světa tak, jak ho neznáme. Co by se dělo, kdybychom žili na jiné planetě nebo kdybychom uměli cestovat časem? To zjistíte v těchto snímcích. Následujících deset tipů…

More from Novinky.cz / Kultura

May 19

Dny evropského filmu uvedou v červnu i sci-fi sekci

Novinky.cz / Kultura

Prvním filmovým festivalem po uvolnění vládních protikoronavirových opatření budou Dny evropského filmu, jejichž 27. ročník se uskuteční od 16. do 23. června 2020. Hlavní část programu se bude jako obvykle konat v Praze, Brně a poprvé také…

Jan 2

Dny evropského filmu přivezou 40 titulů, posílí sci-fi a dokument

V dubnu se budou konat Dny evropského filmu (DEF), velký festival, který zasáhne řadu měst a má v programu 40 filmů z celé Evropy.

Dec 3

10 sci-fi filmů, které jsou kultovní a měli byste je vidět

Vesmír, budoucnost, alternativní historie. Sci-fi filmy nám nabízí výklad světa tak, jak ho neznáme. Co by se dělo, kdybychom žili na jiné planetě nebo kdybychom uměli cestovat časem? To zjistíte v těchto snímcích. Následujících deset tipů…

Nov 19

Festival ruských filmů otevře v Praze světová premiéra sci-fi Kóma

Novinky.cz / Kultura

Světová premiéra filmu Kóma otevře 19. listopadu v pražském Cinema City Slovanský dům festival ruských filmů Flash Film Festival. Akce se zároveň od 22. listopadu koná také v Karlových Varech. Do 25. listopadu Flash Film Festival nabídne…

Jul 31

Sci-fi Venom nabízí trailer

Novinky.cz / Kultura

Americký akční sci-fi/horor Venom přichází s trailerem. Do českých kin má snímek vstoupit 4. října.

Feb 6

Nová DVD: Blade Runner 2049, Hora mezi námi či Svatba na divoko

Harrison Ford se po třiceti letech vrací jako Rick Deckard ve filmu Blade Runner 2049. Kate Winsletová prožije dobrodružství ve filmu Hora mezi námi. Judi Denchová hraje britskou královnu ve filmu Viktorie a Abdul a Glenn Closeová slavnou…

Oct 24

Skladatel hudby k filmu Blade Runner 2049 zahájí festival Film Music Prague

Novinky.cz / Kultura

Hollywoodský skladatel Benjamin Wallfisch bude 9. dubna 2018 ve Foru Karlín v Praze dirigovat zahajovací koncert mezinárodního festivalu Film Music Prague. Večer nabídne v provedení orchestru Filharmonici města Prahy a sboru řadu…

Oct 14

RECENZE: V nové sci-fi mrazivé jako Blade Runner se mluví německy

Novinky.cz / Kultura

Dystopie Stille Reserven (Skryté rezervy) Valentina Hitze vznikla daleko od Hollywoodu v rakousko-německo-švýcarské koprodukci. Je na ní sice vidět menší rozpočet než u amerických filmů, ale je překvapivě precizní a atmosférická.

Oct 9

ŽEBŘÍČEK: Blade Runner a vítězství bez lesku

Na prvním místě žebříčku návštěvnosti domácích kin stanul americký film Blade Runner 2049, temná sci-fi navazující na klasiku z osmdesátých let.

Oct 9

Blade Runner v Americe není trhák, Čína to může zachránit

Dlouho očekávaný Blade Runner 2049 nedopadl umělecky špatně, ale v USA to kasovní trhák není. Někteří američtí novináři na rozdíl od fanoušků sci-fi dokonce otevřeně mluví o „zklamání“.

Oct 5

RECENZE: Blade Runner toho moc neřekne, ale říká to krásně

Uznávaný Denis Villeneuve natočil pokračování kultovky Blade Runner. Vizuálně vymazlené paranoidně-depresivní sci-fi bakchanálie trvají odvážných 163 minut.

Jul 19

Blade Runner 2049 má nový trailer

Novinky.cz / Kultura

Očekávaný sci-fi snímek Blade Runner 2049 už má další trailer. Hlavní role ve filmu hrají Ryan Gosling (policista) a Harrison Ford (bývalý Blade Runner).

Jun 26

Brada Pitta vystřelí do vesmíru v nové sci-fi Ad Astra

Novinky.cz / Kultura

Režisér a scenárista James Gray plánuje velkolepou sci-fi Ad Astra s Bradem Pittem a Tommym Leem Jonesem. Pitt má hrát „lehce autistického inženýra ve vesmíru“.

May 9

Blade Runner 2049: Hlavní trailer je venku

V nové ukázce z pokračování kultovní sci-fi Blade Runner pátrá policista K (Ryan Gosling) po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi.

Feb 26

Harrison Ford se vrací jako Blade Runner

Novinky.cz / Kultura

Harrison Ford se vrátí na plátna kin v jedné ze svých nejslavnějších rolí, sice jako detektiv Rick Deckard v pokračování kultovního science fiction Blade Runner. Film bude mít v České republice premiéru 5. října 2017.

Feb 24

Berlínský Blade Runner? Česko-německou dystopii natáčí Štěpán Altrichter

Novinky.cz / Kultura

Jako temný psychothriller a dystopie z Berlína se prezentuje česko-německý film Runner režiséra Štěpána Altrichtera. Ten na sebe upozornil v roce 2015 oceňovanou alternativní komedií z Krušných hor Schmitke.

Feb 21

Festival sci-fi filmů Future Gate bude v Praze, Brně i Ostravě

Novinky.cz / Kultura

Čtvrtý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate se uskuteční od 23. do 26. února v pražském Biu Oko, od 1. do 4. března v brněnském Artu a nově i v Ostravě, kde bude čerpat z genia loci oblasti Dolní Vítkovice. V kinosálu Světa techniky…

Nov 13

Němcová si přeje po zvolení Trumpa americký radar, podle Sobotky jde o sci-fi

Novinky.cz / Domácí

Téma výdajů na obranu nabývá po zvolení Donalda Trumpa na významu, protože pohrozil, že by USA mohly odmítnout přijít napadeným spojencům na pomoc. O otázku navyšování rozpočtu na obranu se střetli v neděli v České televizi předseda ČSSD…

Oct 5

Sci-fi Westworld novým TV hitem

Premiéra sci-fi seriálu Westworld přitáhla televizi HBO 3,3 miliónu diváků. Vzhledem k tomu, že jde o placenou televizi, je to rekordní číslo. Kolik miliónů lidí si následně seriál zdarma stáhlo, lze těžko odhadovat.

Aug 16

Sci-fi muzikál Raye Bradburyho má premiéru v Praze

Novinky.cz / Kultura

Sci-fi a muzikál nejsou škatulky, které by se často propojovaly. Spisovatel Ray Bradbury, autor 451 stupňů Fahrenheita či Marťanské kroniky, ale je autorem jednoho takového kousku. Režisér Steve Josephson ho uvede v Praze 18. srpna.