English

Padnout za lásku. Jan Saudek slaví 85 let a zpovídá se knězi

iDNES.cz / Kultura

Fotograf Jan Saudek minulý týden oslavil 85 let. O smrti, lásce i Václavu Havlovi hovoří v nové knize rozhovorů s knězem Karolem Lovašem nazvané Mystik. Vydalo ji nakladatelství Universum.

More from iDNES.cz / Kultura

May 23

Padnout za lásku. Jan Saudek slaví 85 let a zpovídá se knězi

iDNES.cz / Kultura

Fotograf Jan Saudek minulý týden oslavil 85 let. O smrti, lásce i Václavu Havlovi hovoří v nové knize rozhovorů s knězem Karolem Lovašem nazvané Mystik. Vydalo ji nakladatelství Universum.

Jan 14

KOMENTÁŘ: Kdo si dělá z Jana Palacha reklamní štít na tribunu

iDNES.cz / Kultura

V premiérovém dokumentu režisérky Olgy Sommerové nazvaném Věřím, že více světla potřeba nebude, který v úterý večer uvede ČT 2, se o památném činu Jana Palacha zase tak mnoho překvapivých faktů nedovíme. Přesto je to film důležitý nejenom…

Oct 29

Zemřela herečka Jana Drbohlavová, učitelka z Dívky na koštěti

iDNES.cz / Zprávy

Ve věku 78 let zemřela herečka Jana Drbohlavová, dlouholetá členka pražského divadla ABC, kterou proslavila role učitelky Peškové v pohádce Dívka na koštěti. Zprávu pro iDNES.cz potvrdil šéf Herecké asociace Ondřej Kepka.

Mar 2

TELEVIZIONÁŘ: Jak potká král Jan Werich v posteli Janu Brejchovou

iDNES.cz / Kultura

Nejedna generace mužů by svého času vraždila, jen aby mohla prožít postelovou scénu s překrásnou Janou Brejchovou. A co udělal Jan Werich, když se s ní v příběhu Král a žena ocitl v ložnici?

Dec 21

Bylo nám ctí, vzpomínají kolegové na zesnulou Janu Štěpánkovou

iDNES.cz

Jako na velikou talentovanou osobnost vzpomínají na zesnulou Janu Štěpánkovou herečtí kolegové z divadelní scény, kde legendární herečka působila.

Sep 1

Jana Fabiánová se ze Států vrací do živých vod Semaforu

iDNES.cz / Kultura

Něco z Alenky, něco z Erbena, něco od Suchého. Bývalá členka Semaforu Jana Fabiánová, která dlouhodobě žije v Americe, je jedním z lákadel nového komorního muzikálu, který hostí pražský Semafor. Herečka se do legendárního divadla vrací po…

Dec 9

Fotograf Jan Podešva zve do své velkoformátové Krajiny ráje

iDNES.cz / Kultura

Fotograf Jan Podešva představí své práce na výstavě nazvané Krajinou ráje ve velkém formátu. Její vernisáž se koná 11. prosince od 18 hodin v Zimním refektáři Strahovského kláštera v Praze.

Apr 20

Zemřela Jana Dudková, scenáristka Hanele a dramaturgyně Sanitky

iDNES.cz / Kultura

V 85 letech zemřela Jana Dudková, jejíž dramaturgická i autorská dráha byla spjatá zejména s Československou, poté Českou televizí včetně seriálů Byl jednou jeden dům či Sanitka. Zprávu pro iDNES.cz potvrdil scenárista Ivan Hubač.

Jan 21

RECENZE: Konec světa nebude, hlásá poslední režie zesnulého Jana Borny

iDNES.cz / Kultura

Brechtovy poznámky z doby druhé světové v kombinaci s dekadentním kabaretem. Hovory na útěku nabízejí divákům Divadla v Dlouhé nezvyklou, ale velice poutavou podívanou.

Nov 2

AUDIO: Poslechněte si, jak Jana Lota opěvuje své rodné Rudohoří

iDNES.cz / Kultura

Projekt nazvaný Rudohořím je osobní zpovědí zpěvačky Jany Loty o dětství, které trávila s rodinou v Krušných horách. Tamní přírodu opěvuje pomocí pohádkové představivosti. Ukázky z první části Rudohoří, desky Do světla si na iDNES.cz…

Jul 12

AUDIO: Zpěvák se smutkem a radostí v hlase zaujal i Janu Kirschner

iDNES.cz / Kultura

Zpěvák a kytarista David Stypka, který je zároveň i svérázným moravským básníkem, vydává čtyřpísničkové EP nazvané Jericho včetně prvního singlu Vrány taky. Na iDNES.cz si můžete celou desku exkluzivně poslechnout.

Jul 7

Rodí se film o zakladateli Barrandova Miloši Havlovi, píše jej Jan Novák

iDNES.cz / Kultura

Po letech, kdy sloužil spíše zakázkám a zahraničním štábům, chce se Barrandov vrátit k produkci vlastních filmů. A začne velkoryse, příběhem zakladatele studia Miloše Havla. „Protože jako gay tehdy musel vést dvojí život, je postavou pro…

Jun 28

Zahraniční herec v roli Jana Žižky? Režisér Petr Jákl to nevylučuje

iDNES.cz / Kultura

Zatím hledá mezi českými herci, ale pro titulní roli mezinárodního projektu Jan Žižka potřebuje zhruba pětatřicátníka s výbornou angličtinou. „A takových máme velmi málo,“ vysvětlil režisér Petr Jákl, proč hrdinu našich dějin nakonec může…

Mar 21

Komedie o věčně rebelantském duchu. Poslední klapka padla bez Jana Němce

iDNES.cz / Kultura

Na posledních záběrech mu obzvlášť záleželo, chtěl je režírovat osobně. Smrt byla rychlejší, a tak poslední film Jana Němce dotočil v neděli jeho tým. Včetně Jiřího Mádla v režisérově roli.

Jan 16

Hudbě tu vládnou zpěváci a kapely, chce to víc žen, říká Jana Kirschner

iDNES.cz / Kultura

Na československé hudební scéně zpěvačka Jana Kirschner působí už dvacet let. Letos má v plánu se svými písničkami objet česká divadla a uzavřít tak projekt Moruša.

Dec 14

VIDEO: Jana Kirschner uvádí klip k Duchu mesta, remixu z alba Moruša

iDNES.cz / Kultura

Po deskách Moruša biela a Moruša čierná pustila slovenská zpěvačka Jana Kirschner do světa i album remixů obou nahrávek. A právě odsud pochází verze písně Duch mesta od skupiny Fallgrap, k níž vznikl i nový videoklip. Na iDNES.cz ho…

Sep 23

Atentát na prezidenta Jana Krause. Nova uvádí nový krimi seriál

iDNES.cz / Kultura

Od 12. října nasadí televize Nova premiérový seriál Atentát. Projekt od tvůrců seriálu Expozitura líčí pokus o atentát na prezidenta republiky v podání Jana Krause. V hlavních rolích bývalých policistů se opět potkají Robert Jašków a Hana…

Sep 23

Karel Roden hraje Jana Masaryka, Kaiser má roli prezidenta Beneše

iDNES.cz / Kultura

Slovensko-český historický snímek Masaryk, který v Bratislavě začal natáčet režisér Julius Ševčík, se vrací k mnichovské dohodě. Diplomata Jana Masaryka hraje Karel Roden, roli prezidenta Edvarda Beneše dostal Oldřich Kaiser.

Aug 3

Zemřela Jana „Apačka“ Grygarová, zakladatelka časopisu Full Moon

iDNES.cz / Kultura

Hudební novinářka, která se dlouhodobě věnovala nezávislé scéně, tragicky zahynula během dovolené na Kavkazu. Bylo jí 32 let.

Jul 25

John Bok nemluví, John Bok řve. I v knize Jana Nováka

iDNES.cz / Kultura

Pod názvem Život mimo kategorie vyšel knižní rozhovor spisovatele a dokumentaristy Jana Nováka s "nezvladatelným živlem" a "mužem devatera řemesel" Johnem Bokem.