English

Autofotka týdne: Rollsy budoucnosti budou létat a vypadat jako želva

iDNES.cz / Auto

Rolls-Royce vyhlásil vítěze soutěže mladých designérů. Děti měly za úkol navrhnout svůj „vysněný Rolls-Royce budoucnosti“, přičemž měly naprostou tvůrčí svobodu. Lukáše z Berouna za jeho skici poveze do školy rolls se šoférem.

More from iDNES.cz / Auto

Oct 18

Autofotka týdne: Rollsy budoucnosti budou létat a vypadat jako želva

iDNES.cz / Auto

Rolls-Royce vyhlásil vítěze soutěže mladých designérů. Děti měly za úkol navrhnout svůj „vysněný Rolls-Royce budoucnosti“, přičemž měly naprostou tvůrčí svobodu. Lukáše z Berouna za jeho skici poveze do školy rolls se šoférem.

Sep 1

Nový Rolls-Royce Ghost se představuje. Pod kapotou má dvanáctiválec

iDNES.cz / Auto

Před více než šesti lety se sešel tým designerů, inženýrů a řemeslníků, aby zahájili vývoj nového vozu Rolls-Royce Ghost. Výsledek jejich snažení je tady. Nová generace modelu se představila on-line.

Aug 31

Reklama na ticho: Rolls Royce ukazuje, jak vypadá dokonalé odhlučnění

iDNES.cz / Auto

Ticho. To je jedna z vlastností, kvůli kterým by měli chtít opravdu bohatí lidé utrácet miliony za nový Rolls Royce Ghost. Britská značka zveřejnila video, ve kterém ukazuje, jak akusticky dokonalé auto vyvíjela.

Oct 2

Rychlý konec. Jozef Kabaň opustil Rolls-Royce a celé BMW

iDNES.cz / Auto

Tak si svou novou kariéru Jozef Kabaň určitě nepředstavoval. Slovenský tvůrce, který patří k hvězdám dnešního automobilového designu, po půlroce skončil u urozené značky Rolls-Royce. Završila se tak i jeho kariéra u automobilky BMW.

Sep 22

Autofotka týdne: Nachytali jsme nový rolls. Už nebude mít podvozek BMW

iDNES.cz / Auto

Rolls-Royce nepatří k těm, kdo by chrlil na trh jeden nový model za druhým. Ale její příznivci teď mají žně, novinek je na poměry značky záplava. Příští rok se k nim přidá nová generace menší limuzíny Ghost, kterou jsme nachytali v…

Jun 24

Šéf Rolls-Royce: Dvanáctiválec si necháme tak dlouho, jak jen to půjde

iDNES.cz / Auto

Automobilka Rolls-Royce podle svého šéfa Torstena Müllera-Ötvöse nespěchá se zaváděním technických novinek, ale rozhodně se jim nevyhýbá. Jen chce, aby vše přišlo v pravý čas. Rolls-Royce se také podle něj vydá cestou ještě větší…

Mar 5

Takto bude vypadat elektrické SUV Škoda Vision iV

iDNES.cz / Auto

Koncept Vision iV je předzvěstí nové elektrické škody, která se začne vyrábět příští rok. Designová studie naznačuje velikost a vzhled připravovaného vozu, kterým tuzemská automobilka naplno vstoupí do elektrické éry.

Nov 1

Rolls-Royce vzdává hold českým pilotům RAF. Upravil kabriolet Dawn

iDNES.cz / Auto

Pravděpodobně na objednávku zákazníka vytvořil Rolls-Royce unikátní kabriolet Dawn, který odkazuje na české i slovenské piloty RAF za 2. světové války. Ti tenkrát létali na Spitfirech s motory stejné značky.

Sep 12

Rolls-Royce Cullinan naživo v Praze. Opulentní SUV pro chalupáře

iDNES.cz / Auto

To auto má ohromovat vzhledem a udivovat pohodlím. Ale zároveň je nový Rolls-Royce Cullinan tím nejpraktičtějším, co si mohou pohádkově bohatí lidé pořídit. I proto je to auto, které je plné prvků, jež by dosud nikdo u vozu Rolls-Royce…

May 11

Cullinan je Rolls-Royce mezi SUV. Praktický kočár nejbohatších je venku

iDNES.cz / Auto

Aristokratická značka Rolls-Royce nepředstavuje zbrusu nový model moc často. A aby zaváděla úplně novou řadu, to je zcela výjimečné. I proto je nový Cullinan, který automobilka světu postupně poodhalovala po několik let, tak důležitý. A…

Jan 21

Autofotka týdne: Jeho Výsost Rolls-Royce Phantom

iDNES.cz / Auto

Phantom je nejdéle používané jméno modelu v autoprůmyslu, vrcholný Rolls-Royce, ten chrám luxusu a aristokratické výjimečnosti, se tak jmenuje už 93 let. Teď míří za nejrychlejšími zákazníky první kousky nejnovější osmé generace modelu.

Nov 3

Japonský rolls-royce se vyrábí už 50 let, teď přichází nová generace

iDNES.cz / Auto

Toyota Century je limuzína, kterou mimo Japonsko téměř nikdo nezdá. Původní model se vyráběl od roku 1967 celých třicet let, nyní od jeho nástupce přebírá žezlo nová generace. V průběhu půlstoletí teprve třetí.

Jul 28

Smekněte, jeho výsost Phantom přijíždí. Nový rolls je chrám ticha

iDNES.cz / Auto

Když se ten antický chrám masky chladiče z ručně leštěné oceli, za kterou se diskrétně převaluje dvanáctiválec, valí bulvárem, ulice ztichne. Být designérem rollsů je poslání, které není pro každého.

Dec 13

Rolls-Royce brousí svůj SUV diamant v mrazu i poušti

iDNES.cz / Auto

Nadšení přírodou u britské šlechty neudusil ani zákaz honů na lišku, který platí od roku 2005. Mánii aut na zvýšeném podvozku, kterým my plebejci říkáme SUV a automobilky honosně crossovery, jdou vstříc i neurozenější značky světa. Rolls…

Jul 12

Jak se vozí králové. Rolls-Royce Phantom je dokonalost sama

iDNES.cz / Auto

Rolls-Royce Phantom, to je takový vladař automobilové říše. Jezdit v něm je opravdové potěšení a teprve při osobní zkušenosti člověk pochopí, co na tomto okázalém luxusu boháči vidí. Auto, které se zanedlouho přestane vyrábět, totiž stále…

May 17

OBRAZEM: Jeho veličenstvo Rolls-Royce a jeho poddaní

iDNES.cz / Auto

V pražské Dubči se setkali majitelé luxusních vozů značky Rolls-Royce a Bentley. Třetí ročník srazu pořádaný Rolls-Royce a Bentley klubem představil vozy vyrobené v rozpětí téměř 100 let, tedy od 20. let minulého století až do současnosti.

Apr 7

Praha konečně velkoměstem. Rolls-Royce otevřel první prodejnu v Česku

iDNES.cz / Auto

Britský výrobce luxusních aut Rolls-Royce otevřel v pražské Pařížské ulici své první autorizované dealerství v Česku. Je umístěno v lobby hotelu Intercontinental. Prodej vozů značky na českém trhu zajišťuje jeden z dealerů mateřské skupiny…

Sep 10

V pražském Intercontinentalu se budou prodávat vozy značky Rolls-Royce

iDNES.cz / Auto

Britský výrobce luxusních aut Rolls-Royce otevře své první autorizované dealerství v Česku na jaře příštího roku. Bude umístěno v lobby hotelu Intercontinental v Pařížské ulici v Praze. Dnes to oznámili zástupci společnosti.

Sep 9

Rolls-Royce odhalil kouzlo internetu, představil on-line nové kabrio

iDNES.cz / Auto

Rolls-Royce představil svůj zbrusu nový kabriolet Dawn. Premiéra modelu se odehrála netradičně na Internetu, k takovému kroku přistoupila značka vůbec poprvé.

Dec 17

Československý génius, který oblékal Rolls-Royce i Bugatti

auto.idnes.cz

Letos uplynulo 50 let od úmrtí karosářské legendy a génia Oldřicha Uhlíka. Ve své karosárně oblékal podvozky nejen československých automobilek, ale i takových značek, jakými byly Bugatti, Hispano Suiza nebo Rolls-Royce.