English

Hollywood obětoval Vánocům i Duši, jen Wonder Woman věří ve Štědrý den

iDNES.cz / Kultura

Měl to být rok plný hitů vrcholící nabitým podzimem a vánoční korunovací moderní verze muzikálu West Side Story. Koronavirus však smetl hollywoodské plány jako uragán a s druhou vlnou pandemie ještě zesílil. Co vůbec z klíčových premiér…

More from iDNES.cz / Kultura

Oct 18

Hollywood obětoval Vánocům i Duši, jen Wonder Woman věří ve Štědrý den

iDNES.cz / Kultura

Měl to být rok plný hitů vrcholící nabitým podzimem a vánoční korunovací moderní verze muzikálu West Side Story. Koronavirus však smetl hollywoodské plány jako uragán a s druhou vlnou pandemie ještě zesílil. Co vůbec z klíčových premiér…

Sep 14

Hollywood dál ustupuje viru. Odsouvají se Wonder Woman 1984 i Candyman

iDNES.cz / Kultura

Pandemie koronaviru znovu mění plány kin. Očekávané hity přesunuté pro jistotu na podzim znovu odkládají svou premiéru, a to včetně marvelovského komiksu Wonder Woman 1984.

Jan 26

VIDEO: Pekelné rodinné setkání slibuje Johanssonová v Black Widow

iDNES.cz / Kultura

Filmová série marvelovských komiksů připravila další sólo pro jednoho z Avengers. Ve snímku Black Widow, který jde do kin 30. dubna, představí Scarlett Johanssonová všechny neznámé tváře bojovnice přezdívané Černá vdova.

Jan 18

TELEVIZIONÁŘ: Jiná prostitutka než sličná Pretty Woman. Oscarová

iDNES.cz / Kultura

Ne každá filmová šlapka potká milionáře jako Julia Robertsová v romantické komedii Pretty Woman, ale zase si může při šlapání chodníku vydláždit cestičku k uměleckým poctám. Přestože není ani svěží, ani sličná, ani bystrá.

Dec 3

VIDEO: Scarlett Johanssonová se představuje jako Black Widow

iDNES.cz / Kultura

Nový marvelovský komiks nazvaný Black Widow zveřejnil ukázku. Plánovaná premiéra filmu v českých kinech je 30. dubna 2020, v titulní roli se do akce coby jedna z Avengers vrátí Scarlett Johanssonová.

Jul 16

Irská skupina Celtic Woman přidává koncert v Praze

vstupenky.idnes.cz

Premiérový koncert Celtic Woman v Česku byl rychle vyprodán. Irská skupina proto přidala další. Ten proběhne 8. listopadu v pražském Kongresovém centru a vstupenky jsou nyní v prodeji exkluzivně přes iDNES Ticket a v síti Ticketportal.

Jan 24

KOMENTÁŘ: Začíná oscarová dívčí válka. Chybí jenom Wonder Woman

iDNES.cz / Kultura

Americká filmová akademie vyhlásila nominace na své výroční ceny. Nejvíce jich má fantaskní romance Tvář vody, ale čísla nic neznamenají. Ve skutečnosti to vypadá spíše na velkou dívčí válku, muži jsou ve vedlejší roli.

Dec 25

Kapela Plexis na Štědrý den cestou z koncertu bourala, spolujezdkyně nepřežila

iDNES.cz / Zprávy

Jeden život si vyžádala nehoda známé punkové skupiny Plexis, ke které došlo na Štědrý den při jejich jízdě z koncertu v Třebíči. Většina členů byla hospitalizována se středně těžkými zraněními, nepřežila spolujezdkyně. Informovala o tom…

Nov 15

Štědrý večer na Nově zařídí pohádka Tři bratři, vrátí se Pretty Woman

iDNES.cz / Kultura

Televize Nova uvede na Štědrý večer pohádku Jana Svěráka Tři bratři s herci Tomášem Klusem, Vojtou Dykem a Zdeňkem Piškulou. O svátečním dni připomene i filmy Byl jednou jeden král a Z pekla štěstí či romantickou komedii Pretty Woman.

Nov 7

Na Štědrý večer Anděl Páně 2, den poté Nejlepší přítel a pak Popelka

iDNES.cz / Kultura

Pohádka Jiřího Stracha Anděl Páně 2, kterou v kinech vidělo přes milion diváků, bude mít televizní premiéru v ČT na Štědrý večer. Na Boží hod nasadí Kavčí hory vlastní novinku Nejlepší přítel a na Štěpána klasiku Tři oříšky pro Popelku.

Jun 5

Piráti z Karibiku porazili novou Wonder Woman o padesát tisíc diváků

iDNES.cz / Kultura

Ačkoli se snímek Piráti z Karibiku: Salazarova pomst u nás promítal už druhý víkend, zůstal na trůnu. Přilákal 77 tisíc lidí, zatímco komiksová novinka Wonder Woman, která vyhrála ve Státech, u nás přivedla do víkendových kin 28 tisíc…

Jun 1

RECENZE: I mrštná modelka Wonder Woman podlehla digitální kletbě

iDNES.cz / Kultura

Třináct let po Catwoman a dvanáct po Elektře je tu zase komiks se ženskou hrdinkou. Do našich kin vstupuje Wonder Woman neboli bojovná dcera královny Amazonek, jíž to nejvíce sluší v britských kulisách od českých trikařů.

May 25

Pro komiksovou Wonder Woman vyrobili naši trikaři Londýn i letadla

iDNES.cz / Kultura

Jednak dobový Londýn včetně jeho znaků od Toweru až po Temži s loděmi, jednak letiště s různými typy letadel, budov či aut. To všechno vzniklo v tuzemské firmě UPP pro komiks Wonder Woman, který jde do kin 1. června.

Apr 16

VIDEO: Představuje se bojovná komiksová princezna Wonder Woman

iDNES.cz / Kultura

Značka DC Comics tenkrát vsadila na ženu. Od 1. června ovládne kina Wonder Woman, původně princezna Amazonek, kterou v nové verzi představuje poprvé neamerická herečka, Gal Gadotová s osobní zkušeností z izraelské armády.

Nov 3

Na Štědrý den přijde Pravý rytíř, ČT o Vánocích uvede i Lídu Baarovou

iDNES.cz / Kultura

Česká televize představí o letošních Vánocích čtyři premiérové pohádky: Pravého rytíře, Slíbenou princeznu, Zázračný nos a Nepovedeného čerta natočeného ve znakovém jazyce. Během svátků uvede také filmy Lída Baarová či Domácí péče.

Mar 19

TELEVIZIONÁŘ: Volí se Pretty Woman. Tak to je výzva, přepínáme na Rivaly

iDNES.cz / Kultura

Ne že bychom byli první, kdo si titul slavné romantické komedie vypůjčil. Výraz Pretty Woman nosí v překladu asijské filmy, jméno Pretty Woman dalo své epizodě i několik seriálů od amerického sitkomu Krok za krokem přes německou krimi k…

Dec 27

VIDEO: Bono s Hansardem na Štědrý den nečekaně zapěli v ulicích

iDNES.cz / Kultura

Mezi tradiční pouliční zpěváky v irském Dublinu se na letošní Štědrý den vklínila nečekaná jména. Irští rodáci Bono, Glen Hansard, Hozier či Ronan Keating vystoupili před nákupním centrem, aby v rámci štědrovečerní nálady pomohli…

Dec 24

DO KINA: O Štědrý den se rvou dvě komedie, naši lyžaři a Bůh z Bruselu

iDNES.cz / Kultura

Čtyři snímky si vybraly ke startu datum 24. prosince. Ve štědrovečerní nadílce potká režijní debut Vojtěcha Kotka Padesátka tři zahraniční novinky včetně belgického oscarového kandidáta jménem Zbrusu Nový zákon.

Dec 1

TV Barrandov dá na Štědrý den Hrátky s čertem a Ivetu Bartošovou

iDNES.cz / Kultura

Jako poslední z českých televizí zveřejnila svůj sváteční program TV Barrandov. S výjimkou štědrovečerního Sejdeme se na Cibulce či čtyřhodinové silvestrovské estrády jej skládá hlavně z filmových archivů.