English

Pouliční sporťák je přívětivé žihadlo pro profíky. Zvládne i lehčí terén

iDNES.cz / Auto

Model Vsett 10+ se už nějakou dobu těší popularitě mezi nadšenci do elektrických koloběžek a získal si i naše uznání. V redakčním testu obstál jak na dlouhých projížďkách po zpevněném povrchu, tak i na výletě po lesní cestě.

More from iDNES.cz / Auto

Nov 2

Na českých silnicích letos přibylo 105 tisíc aut, celkem jich je 6,4 milionu

www.idnes.cz

Na českých silnicích letos za tři čtvrtletí přibylo 104 916 osobních aut a jejich celkový počet tak vzrostl na 6,398 milionu. Průměrné stáří vozového parku se zvýšilo o čtvrt roku na 15,83 roku. Oznámil to Svaz dovozců automobilů.

Sep 14

Elektrický náklaďák na českých cestách. Funguje skvěle, zvládne jen něco

iDNES.cz / Auto

Bílý, bzučivě si předoucí osmnáctituna je největší elektromobil, který jsme dosud projeli. Scania 25 P BEV je jedním z prvních kroků slavné švédské značky k elektromobilitě.

May 29

Autofotka týdne: Elektrická kia zachránila český národní poklad

iDNES.cz / Auto

Automobilovou událostí nejvyšší důležitosti nejsou tento týden automobilové výstavy či snad doprava v Praze, která kvůli opravě Barrandovského mostu ne a ne zkolabovat, ale šťouchanec žijící a stále hrající hokejové ikony. Bodyček Jaromíra…

Jul 2

Elektrické SUV Škody už trénuje na českých cestách. Představí se v září

iDNES.cz / Auto

První škodovka postavená na modulární elektrifikované platformě MEB koncernu Volkswagen si vzala jméno z irského slova enya, což znamená zdroj života. Crossover se představí v září letošního roku. Maskovaný prototyp nafotil při testech na…

Nov 8

Česká firma představila nový elektrický náklaďáček pro městské služby

iDNES.cz / Auto

Česká společnost TPC Industry vyrábí elektrické vozy určené k použití u technických služeb měst a obcí. Vozy se montují ve Vrbičanech na Litoměřicku, až na motor si všechny díly vyrábí firma sama. S produkcí vozu City II začala firma na…

Oct 25

České vynálezy pro chytré silnice: zelená pro hasiče, varování na přejezdu

iDNES.cz

Projekt C-Roads, v rámci kterého vzniká po celé Evropě chytrá dopravní infrastruktura komunikující s automobily, už v praxi pomáhá zachraňovat životy. Navzdory tomu, že je vše zatím jen v experimentálním provozu. V Česku se v rámci…

Mar 8

Na českých dálnicích jsou první značky varující před protisměrem

iDNES.cz

Silničáři v pátek na dálnicích instalovali nové značky upozorňující na jízdu v protisměru. Prvních sedm varovných tabulí osadili na čtyřech místech u dálnic D1, D2 a D6, další mají přibývat.

Jan 8

Českým autem roku je Ford Focus

iDNES.cz / Auto

Titul Auto roku 2019 v ČR získal Ford Focus. V hlasování odborné poroty porazil ve finále modely Peugeot 508, BMW X5, Kiu Ceed a Subaru XV.

Mar 16

První elektrické audi dorazí už letos, na silnice míří 250 prototypů

iDNES.cz / Auto

Německá automobilka Audi uvede na konci letošního roku na trh svůj první elektromobil e-tron. Prototyp sportovního elektrického SUV automobilka představila na autosalonu v Ženevě.

Mar 9

V českých tunelech se má konečně začít jezdit stovkou. Valíkem už letos

iDNES.cz / Auto

Ředitelství silnic a dálnic by chtělo ve všech dálničních tunelech zvýšit povolenou rychlost na 100 kilometrů v hodině, zjistil Radiožurnál. Zatím se v tunelech jezdí osmdesátkou.

Jan 26

Elektrické renaulty letos dorazí do Česka, mají rok zpoždění

iDNES.cz / Auto

Renault začne v Česku zhruba v polovině roku prodávat tři elektrické modely. Bude nabízet vozy Zoe, Kangoo Electric a Twizzy. Oznámili to zástupci společnosti.

Dec 2

OBRAZEM: Krása českých závodních speciálů

iDNES.cz / Auto

Okruhové, rallyové i dakarské speciály byly k vidění na výstavišti v pražských Letňanech. Konal se zde totiž první ročník veletrhu Racing Expo, který představil průřez českým motoristickým sportem. Na své si přišli i příznivci jedné stopy.

Mar 17

Prvorepubliková velmoc Bugatti: každý dvacátý kus měl české značky

iDNES.cz / Auto

Meziválečné Československo bylo v přepočtu na obyvatele doslova velmocí francouzské sportovní značky Bugatti. Ze tří tisíc “bugatek”, které se v alsaské fabrice v Molsheimu vyrobily do roku 1930, jich sto padesát jezdilo po českých…

Mar 5

Českou motorkou roku je italské SUV

iDNES.cz / Auto

Italský crossover Ducati Multistrada 950 učaroval české motocyklové veřejnosti do té míry, že hlas lidu zcela převálcoval názor odborné poroty a vynesl v populární anketě na nejvyšší post právě šlachovitý stroj z italské Bologni.

Jun 17

OBRAZEM: Století českých kupé a kabrioletů

iDNES.cz / Auto

Slavné časy českých kabrioletů a kupé představuje výstava Fakulty dopravní ČVUT, která probíhá od 17. do 19. června. Akce se koná v sídle fakulty v Konviktské ulici v centru Prahy.

Nov 5

Elektrické prase vyjíždí. Česká motocyklová legenda chce zase dobýt svět

iDNES.cz / Auto

Neil Smith miluje stará auta a motorky. Prvního veterána zrenovoval v šestnácti letech. V Mirošovicích u Prahy usazený Brit se zamiloval do prasete. Ten legendární skútr strakonické ČZ má v několika exemplářích. Teď hledá nadšence, kterým…

Aug 20

Innotech Mysterro ožilo. Jediný kus českého supersportu v akci

iDNES.cz / Auto

Innotech Mysterro je jediný svého druhu na světě. Sytě červený český speedster, kterému před zadní nápravou tepe motor od Chevroletu opět ožívá. Svezení s ním je zážitek.

Jun 20

OBRAZEM: Poklad z českých garáží, legendární Lancia Stratos

iDNES.cz / Auto

Stratos je jedno z nejrychlejších rallyových aut sedmdesátých let a rozhodně patří k nejuctívanějším lanciím. Jeden originální rallyový speciál z roku 1974 je teď v Česku, podle neoficiálních informací stál půl milionu eur, to je čtrnáct…

Jun 9

OBRAZEM: Parádní česká kapka na kolech a škodovácký supersport

iDNES.cz / Auto

Přehlídka automobilové krásy a elegance na zámku v Loučni patří k vrcholům české veteránské sezony. Sběratelé a muzea přivážejí na exkluzivní akci úžasné automobilové poklady. Podívejte se na to nejlepší z loučeňské Concours d´Elegance…

Jan 30

Nejkrásnější české auto Škoda Popular Monte Carlo. Co kus, to originál

auto.idnes.cz

Minulý rok oslavila legendární Škoda Popular osmdesátiny. Do její rozvětvené rodiny patří také Popular Monte Carlo, který uchvátí oko obdivovatele nebývalou elegancí.